Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak zaoszczedzic prad podpowie ktos

Polecane posty

Gość gość

Co miesiac place rachunki po 130/150 zl a mam taryfe weekendowa i dwutaryfowy licznik. Pralka 2 prania w tygodniu jedno pranie zuzywa 0,4 kw, woda ciepla z bojlera elek. po godzinie dziennie wlaczony to jakies 1,5 kw. Prasowanie raz w tygodniu, piekarnik nie pieke nic. Laptop jakies 4 godz dziennie czasem caly dzien nie wlaczony, tv led wieczorem wlaczony na 2/3 godz. Kurcze inni uzywaja wiecej i placa np 100 zl nie wiem juz jak oszczedzac prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co 2 miesiace place 250zl dla mnie tez za duzo, ale my mieszkamy w domu, piec chodzi non stop, pranie kilka razy w tygodniu.. ale tez zastanawiam sie jak go zaoszczedzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malo placisz uwierz my placimy 140-180zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na pewno oplaca sie wam taryfa weekendowa i nocna? Moim rodzicom np.nie oplacalo sie. Pozmieniaj zarowki energooszczedne i gas swiatlo tam gdzie nie ma potrzeby. To bardzo duzo zuzywa. Mikrofala jak masz to tez duzo ciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można zaoszczędzić prąd wymieniając żarówki ze zwykłych na ledowe, energooszczędne. Wymieliliśmy w domu zamokłe żarówki na LED i mamy niższe rachunki za energię. Dobrej żarówki, markowe w atrakcyjnych cenach kupisz w sklepie internetowym https://www.24sklep.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irmilagilda
najlepiej zmienic dostawce pradu na takiego co oferuje korzystaniejsza oferte. ja polecam firme axpo. juz paru znajomych przekonalam i wszyscy mamy rachunki mniejsze o kilkanascie procent. super sprawa bo nie wymaga wyrzeczen ani zmiany przyzwyczajen. pobor pradu zostaje ten sam a pieniadze w kieszeni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paciapacia221
pradu nie ma sensu oszczedzac. trzeba oszczedzac na pradzie! czyli placic mniej przy takich samych zuzyciach energii. w moim przypadku udalo mi sie to poprzez zmiane dostawcy pradu na takiego ktory zaoferowal mi lepsze warunki. byla to firma axpo. polecam sprawdzic oferte tego dystrybutora i samemu ocenic czy warto przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to nie opłaca wam się licznik dwutaryfowy. Kiedyś analizowałam i wyszło na to, że opłaca się przy dużych zużyciach dobowych, czyli pierzemy, zmywamy, zużywamy prąd po 22 i w weekend. W dzień powszedni ten prąd jest sporo droższy i wam nabija rachunek. Ja po analizie założyłam normalny licznik jednotaryfowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może tak podłączyć prąd omijając licznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajotka123
jak chcesz oszczedzac bez wyzeczen to sprawdz sobie oferte firmy Axpo. to dystrybutor pradu dosc nowy na polskim rynku energetycznym. konkuruja cenami i jakoscia uslug. ja z nimi bardzo duzo zaoszczedzilam wiec ci polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowałam się na żarówki led activejet, co już przełożyło się na racchunki, poza tym pilnowanie żeby wyłączać światło, ładowarki i wszelakie urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko, my za pół eoku zapłaciśmy mniej niż 500zł. Jakoś 480 czy 470. I to za miesiące zimowe, więc światło, komputer, telewizor, czasami piekarnik, lodówka, często czajnik elektryczny. Nie mam pojęcia czemu tak tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×