Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zmęczenie po aerobiku utrzymujące się kilka dni:(

Polecane posty

Gość gość

Chodze 3 razy w tygodniu, po takiej godzinie aerobiku następnego dnia jestem kompletnie wypluta fizycznie i psychicznie, zero energii do tego wszystko mnie boli, dzisiaj drugi dzien przerwy a ja się wcale lepiej nie czuje, co mam zrobić by być pełna enegiii po trenningu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jez i od kiedy cwiczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obstawiam źle skalibrowaną pod względem składników odżywczych i kcal dietę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuś
1. Odżywianie - najlepiej ćwicz po głównym posiłku (obiad) a po treningu zjedz jakieś łatwo przyswajalne węglowodany (np. owoce, bułka z sokiem itp.). Jeśli jesteśmy na diecie nisko-węglowodanowej to właśnie wtedy nie tylko możemy, ale nawet powinniśmy sobie pozwolić na taką przekąskę. Warto też przeliczyć nasz bilans energetyczny. 2. Wspomaganie - osoba która ćwiczy ma większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze: proteiny, minerały, witaminy, kwasy tłuszczowe - trzeba to sprawdzić i jeśli w diecie tego brakuje to suplementować. 3. Regeneracja - największe mięśnie mogą się regenerować nawet do 3 dni. Dlatego co jakiś czas trzeba robić tydzień przerwy a do tego regeneracji nie sprzyja monotonia treningu - dlatego warto co jakiś czas zmienić system treningów a idealnie jest je przeplatać, np: poniedziałek - rower, 50 km, wtorek - trening siłowy, środa - pływanie 2 km, czwartek - rozciąganie, piątek - aerobic itp. itd. etc. Warto też poeksperymentować z intensywnością, np. 321 - czyli wykonujemy intensywny trening, potem średni a na koniec lekki, by przygotować się do intensywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a długo już ćwiczysz? bo jak krótko, to nic dziwnego. z czasem człowiek przestaje być zmęczony i nawet czuje się lepiej, ale na początku rzeczywiście może być ciężko- zwłaszcza jak się było w miernej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×