Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wrona125

Co zrobić z piecem kaflowym ?

Polecane posty

Za ok miesiąc planuję remont pokoju. Właściwie - będę go tworzyć praktycznie od podstaw ( cyklinowanie, malowanie, nowe meble i tak dalej ). Pokój jest średniego rozmiaru, ma dwa okna ( każde z nich na osobnej ścianie), oczywiście drzwi ( również na innej ) i na innej też kaflowy piec. Mozemy powiedzieć, ze wszystkie ściany są w 30% zagospodarowane. Po za tym na jednej z nich jest grzejnik starego typu odnowiony i pomalowany na ciemnożółty. Piec kaflowy jest w kolorze brązu, z cegły klinkierowej, prawie do samego sufitu, wyposażony z srebrne ornamentowe drzwiczki.. A dodatkowo pokój rozmieszczony jest tak, że ciągle jest w nim ciepło, nawet, gdy nie pali się w piecu. chciałabym jednak mimo wszystko, by w pokoju dominowały chłodne barwy. Jasnoszary, biały bądź błękitny. Podobają mi sie również białe meble i czarne obramowania łóżka. Jednak moja wizja nie pasuje do pieca ( przynajmniej takie wypowiedzi słyszałam ), a pieca zburzyć nie mogę, gdyż nie należy do mnie i raczej zgody na to nie uzyskam. Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób ściany w kolorach delikatnego beżu, będą pasowały i do pieca i do tych ozdób, które planujesz moim zdaniem będzie OK tylko ściany zrób w naprawdę jasnym odcieniu a o rozbieraniu pieca nie myśl, taki piec to skarb, nie tylko ozdoba, ale i praktyczny sprzęt, kto wie, co będzie za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat, jakie będą ceny gazu, węgla, prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli jest ladny, nie poobijany i najwazniejsze - czysciutki... to niech stoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz pisemną zgodę właściciela na remont? lepiej uniknąć problemów. Jeśli masz - i w perspektywie to mieszkanie będzie twoje - to może warto pogadać o rozbiórce tego pieca? ten sam efekt można osiągnąć przy pomocy estetycznego kominka, który nie zajmuje tyle miejsca. Klinkier dobrze się komponuje z białym, jasnoszary też będzie ok. Kup sobie próbnik barw i pomaluj kawałek ściany koło pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ladny to doczyscic przemalowac metalowe elementy i niech stoi a jak paskudny to mozna kupic parawany albo zrobic samemu dobierajac do tego material odpowiadajacy kolorem struktura do wystroju wnetrza jaki sobie zaplanowalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może da sie własnie przearanżować ten stary piec na nowocześniejszy chociaż troche kominek? np zobacz tutaj - http://www.madarkominki.pl/nasze-realizacje naprawdę sporo rzeczy można zrobić :) jeśli tylko masz zgodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja żeby było bezpieczniej, zapytałabym o poradę jakąś firmę, która zajmuje się np. renowacją czy udrażnianiem przewodów kominowych, żeby bałaganyu nie narobić…masz kontakt, może się przyda: http://www.cetus2.pl/cetrus2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym pomyślała o rozbiórce, ale najpierw chyba bym się skonsultowała z kominiarzem jeddnak, przezorny, zawsze zabezpieczony. Jak chcesz, to mogę podrzucić kontakt bo mam sprawdzonego: http://www.kominiarze-warszawa.pl/ od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ci bardzo nie odpowiada to ja bym zrobiła zasłonę wokół niego, panele rozsuwane czy coś.. a tak jak ktoś napisał wyżej: jasnobeżowe ściany w połączeniu z np. jedną błękitną, podłoga w chłodnym odcieniu i np. błękitne zasłony i jest super, i nie za ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz go też zasypać piaskiem, piasek się przyda jeżeli masz jakieś zwierzęta albo dzieci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym piaskiem to bardzo fajny pomysł, gdybyś jeszcze zmieściła oczko wodne to już by było jak w raju, pomyśl nad tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×