Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stazystka

Staż na sekretarza sądowego

Polecane posty

Gość stazystka

Witam, dostałam się na staż opisany w temacie, w sądzie rejonowym. Jest to staż z Urzędu Pracy, więc to oni będą mi płacić. Staż ma trwać pół roku. Czy po tym czasie mogę liczyć na stałą pracę w sądzie? Czy będę wtedy musiała zdać jakiś egzamin i czy po odbyciu tego stażu otrzymam zawód sekretarza sądowego? Dodam jeszcze, że czytałam na kilku forach, że ludzie aby dostać staż w sądzie przechodzili np. testy wiedzy, pisania i to w kilku etapach. A ja po prostu zaniosłam cv i mnie przyjęli, cieszę się, ale wydaje mi się to dziwne haha :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licencja na zabijanie
swietnie gratuluje czasami czytam te brednie ze stenogramow i porownuje z tym co FAKTYCZNIE zostalo powiedziane na sali sadowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stazystka
Dziękuję :) a może więcej informacji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam sekretarzem sądowym
Są: - staż z UP - płaci urząd, - staż urzędniczy w sadzie - trzeba przejść rekrutację - III etapową - 1. zbieranie dokumentów, 2. praktyczny sprawdzian, 3. rozmowa kwalifikacyjna. Nie wiem jak jest teraz, a wszystko zależy od sądu, ale wcześniej trzeba było mieć tytuł licencjata. Musisz zobaczyć w ogłoszeniach. jak zostaje się wybranym podpisują umowę. Na początku np. inspektor stażysta/referent/protokolant. Staż urzędniczy w sądzie ma na celu przekazanie wiedzy teoretycznej (są zajęcia) oraz jest praktyka we wszystkich wydziałach sądu, potem egzamin. Sekretarzem zostaje się po jakimś czasie (na początku inne stanowisko), musi być zdany egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy po tym czasie mogę liczyć na stałą pracę w sądzie? - nie, musisz aplikować na konkretne stanowiska, raczej na początku dają umowę na próby lub zastępstwo. --- Czy będę wtedy musiała zdać jakiś egzamin i czy po odbyciu tego stażu otrzymam zawód sekretarza sądowego? - żadnego egzaminu, by być sekretarzem trzeba spełnić warunki, które są podane w ustawie o pracownikach sądu i prokuratury (w tabelkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×