Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mole spożywcze

Polecane posty

Gość gość

Witam, zalęgły mi się w kuchni mole spożywcze... musiałem wszystko z szafki powyrzucać, dodatkowo te gąsieniczki moli chodziły mi po ścianie, po opróżnieniu szafki, od kilku dni już tych gąsieniczek nie widuje, moli jeszcze jest kilka na ścianach, kupie coś na to w sklepie ogrodniczym, ale zastanawia mnie jedno, jak kupie teraz ryż lub makaron to gdzie to trzymac? czy lodówka da mi 100% pewności, że ta produkty będa bezpieczne? czy koniecznie zamrażalnik? wole póki co trzymać produkty bezpiecznie póki nie wybije wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lodówka będzie bezpieczna kup też takie karteczki do przylepiania na drzwi szafek kuchennych od środka, one są nasączone jakimś płynem, który lubią mole i jak mól ich dotknie to się przykleja i już nie może odfrunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lodówka na pewno będzie bezpieczna czy lepie zamrażalnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w słoikach, puszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słoiki niezawekowane nie zawsze chronią lodówka będzie ok, bo ma solidną uszczelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli one moga wejść przez luke do lodówki? mam stara lodówke... jest mozliwośc że te owady wejdą do tak niskiej temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się w puszce właśnie zalęgły :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sobie pojemniki próżniowe na jedzenie, które lubią mole, przydadzą się na przyszłość mole potrafią wleźć przez minimalną szczelinę, jeżeli w uszczelce lodówki może być szczelina, bo uszczelka jest stara, to mogą się dostać do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
częstro już w sklepach są sprzedawane produkty z molami. widzialam kilka przy półkach ze słodyczami. one lubią czekolade, orzechy, rodzynki. tez mialam problem z tym cholerstwem. larwy siedzialy w szczelinach szafek. nie moglam sie tego pozbyc. oprócz naklejek /kroiłam 1 płytkę na 4 części/ najlepszym sposobem było zagotowanie octu i garnek z parującym octem wstawialam na noc do szafki. poza tym warto mieć otwarta paczuszkę liści laurowych wśród przypraw. one nie lubia tego zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
włączylem w kuchni raid do prądu i wylałem troche octu w kuchni.. zobaczymy jak pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ocet musi być gorący żeby parował najlepiej na noc i pozamykac okna a otworzyć szafki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten pomysł z octem jakiś z kosmosu ; ) może i skuteczny, ale przy okazji może wypłoszyć też rodzinę z mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na całej kuchni śmierdzi octem... kupilem plastikowe pojemniki i w nich dałem wszystko do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×