Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ZUS chce ode mnie pieniędzy a ja jestem na stażu

Polecane posty

Gość gość

W tym roku dostałam się na staż który rozpoczęłam od marca. Jest to staż dla osób pięćdziesiąt plus. To nie jest staż z urzędu pracy tylko z restartu 2, jest to instytucja pracujące z urzędem pracy. Opisuje sytuacje, w kwietniu za marzec dostałam normalnie pieniądze natomiast teraz pojawiają się problemu. Restart poinformował mnie że pieniądze nie zostaną wypłacone od 10-15 tylko 20 maja. Jestem w szoku, w tym samym czasie przyszło mi pismo z zusu że muszę uregulować składki których nie płaciłam mając działalność gospodarczą. Były to cztery raty. Nie wiem teraz co robić. Słyszałam że oni mogą mi zająć całą pensję które netto wynosi 1680. Co teraz robić?? Chciałam to rozbić na raty. Bo zostało mi jeszcze cztery miesiące stażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 2009-2010 miałam własną działalność gospodarczą, po roku zamknęłam bo sklep nie funkcjonował i nie mogłam płacić składek. Nie miałam żadnych pracowników, była to firma 1 osobowa. Co mam teraz zrobić??? czy oni mi to rozbiją na raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no trzeba iść do zusu (wydział rozliczeń), bo ciągle masz ZALEGŁOŚĆ, przecież są też naliczane odsetki od tych zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ZUS chce ode mnie pieniędzy a ja jestem na stażu" x nie ma się czego dziwić, w końcu mają z czego zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko jakim prawem żądają ode mnie całej wypłaty. Jutro powinnam dostać pieniądze, gdyby restart przelał pieniądze 10 jak to jest w um. od 10-15 to teraz nie miałabym takich problemów i więcej czasu na załatwienie tych wszystkich spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do zusu, widniejesz jako dłużnik, lepiej to zakończyć jak najszybciej, bo dochodzą odsetki wszystko skrupulatnie dodaje system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×