Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Ktorego jezyka warto sie uczyc?

Polecane posty

Gość gość

Musze wybrac dwa, hiszpanski - znam podstawy niemiecki - znam podstawy francuski holenderski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stawiam na niemiecki i francuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
holenderski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie mnie tez kusi holenderski bo wykezdzam na studia do Holabdii. Wiadomo , bede przebywac w tyn kraju. Zastanawiam sie tylko czy warto:) Angielaki znam bardzo dobrze. Jest to jezym wykladowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Holenderski jest mieszanka Niemieckiefo , Francuskiego, Angielskiego..przynajmniej ja to tak odczuwam :) Poza tym jadac do Holandii fajnie bedzie moc rozumiem co pisze dookola, co mowia ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moze ten holenderski. Musze jeszcze wybrac jeden jezyk. Niemiecki czy hiszpanski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TYLKO NIE HOLENDERSKI i nie jedź tam bo chcesz żyć w społeczeństwie które nie widzi nic nienormalnego w małżeństwach tej samej pci ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a angielski znasz? najlepiej angielski, niemiecki, a na koncu francuski/hiszpanski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie niemiecki jest podobny do holenderskiego, ale nie wiem czy to nie bedzie zgubne, moga sie mylic :O Mam w grupie hiszpanow..... nic nie rozumiem.... ;P I maja taki smieszny akcent :) Hiszpanski akcent w niderlandzkim - smiesznie to brzmi :) Jakby sie ciagle o cos pytali tak koncowki podciągaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angielski znam bardzo dobrze, bede studiowala w tym jezyku ale w Holandii. Na moim kierunku studiow musze uczyc sie jeszcze dwoch jezykow i nie wiem ktory jest najprzydatniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie wiem, Twoj wybor, ale ja bym wybrala holenderski, bedziesz tam zyc przeciez, to nic ze oni znaja dobrze angielski, napisy, opisy produktow, jedzenie jest po hol. przeciez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie mkcno rozwazam ten holenderski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierz go! Co ci szkodzi? Naprawde bedzie ci tam latwiej, a moze juz tam zostaniesz? :) Nigdy nie wiesz co cie czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Holenderski i niemiecki . Pierwszy bo będziesz tam mieszkac a drugi bo jest najbardziej przydatny z wymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
holenderski skoro chcesz w holandii mieszkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkanie tam to mocny argument zeby wybrac ten jezyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chcesz studiować w holandii to holenderski na pewno. nie jest jakiś super trudny jak np francuski szczególnie jak znasz angielski. niby prawie wszyscy w NL mówią po angielsku ale myślę, że i tak fajnie znać. i też bym się przychylała do opinii, że niemiecki jako drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem niemiecki i francuski, zakładam, że angielski znasz perfecto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, angielski znam bardzo dobrze (Ielts na 8 pkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermit33
pytanie co chcesz robic w zyciu. polecam ang, hiszpanski (w wielu krajach sie nim dogadasz zwlaszcza w ameryce południwej) moze niemiecki ale wydaje mi sie byc zbedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpuść sobie francuski... uczylam sie, nie wiem, nie 'zaiskrzylo' nie pociagal nie ten jezyk, nie cieszylam sie z kolejnych zdanych egzaminow, nowo poznanych rzeczy, odpuscilam sobie Teraz ucze sie niderlandzkiego, egzaminy pisze srednio na powyzej 90% :) chetnie sie go ucze, chetnie go uzywam, poznaje nowe rzeczy nawet nadprogramowe :)w koncu tu mieszkam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mieszkasz w Holandii? Studiujesz? Bo ja tam jade calkiem spontanicznie, znalazlam fajny uniwersytet, dostalam sie i we wrzesniu rozpoczynam rok akademicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak mieszkam w Holandii, ale jezyka ucze sie w Belgii Troszke sie rozni,w Belgii jest to flamandzki, wiec znam 2 dialekty - flamandzki i ten 'moj' holenderski :) Ogolnie gramatyka i wszystko sa te same, tyle ze niektore slowka sie roznia. Np marynarka czy tam zakiet sie roznia ale to sa szczegoly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz, zanim zaczniesz szkole, poduczyc sie tego jezyka, siegnij po ksiazki i slowniki dla dzieci :) jak jestes wzrokowcem to 'łopatologiczny' podpis pod kazdym obrazkiem pomoze ci szybko przyswoic nazwy niekotrych rzeczy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie warto uczyc sie niemieckiego i rosyjskiego . Język wrogów Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zgodzę się, bo w Niemcami i Rosja łączy nas wiele relacji handlowych dlatego warto znać takie języki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajną metodę nauki masz na https://zalewskitomasz.pl/, bo polega na używaniu najczęściej występującego w niemieckim słownictwa. Jak dobrze się nauczysz podstaw to później już na tym cały czas, nawet w codziennych sytuacjach można bazować. Małe grupy, do tego na Skype, godziny wieczorne, ale spokojnie dla większości ludzi to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchaj, jako opiekunka osób starszych w Niemczech nauczyłam się podstaw niemieckiego, ale naprawdę na wysokim poziomie przez https://zalewskitomasz.pl/. Kurs się zwraca, a zastosowane metody charakteryzują się wysoką skutecznością. Lektor wymagający, ale jednocześnie sprawiedliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderkaaaa

to zależy, jeśli nie znasz angielskiego to od niego zacznij, ja zaczęłam z tutlo, bo to ja decyduje kiedy i ile się uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×