Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3,5 latek a litera "R". Jak jest u was?

Polecane posty

Gość gość

Mój syn ma 3 lata i 8 miesięcy. Ostatnio pewna osoba stwierdziła, że muszę z nim iść do logopedy bo nie mówi "R". Myślałam, że ma na to czas więc trochę się zdziwiłam, a potem zestresowałam bo może rzeczywiście zaniedbuję mowę dziecka? Nie mówi R, SZ, CZ, RZ. Przykładowe wyrazy w jego wykonaniu to "cejwony jowej", "cajna mjówka". Sama już nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gojfs ść
Moj siostrEniec tez nie wypowiada r .i tez ma 3,5 roku.moja siostra byla Z nim u logopedy a ona stwierdzila ze wszystko w porzadku i dzieci tak maja i mu przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie ma na to jeszcze czas. Moje dziecko ma 5 lat i dopiero teraz zaczyna wypowiadać te szeleszczące literki a i to nie w każdym wyrazie mu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka nie mówiła R do 6 roku życia, w zerówce chodziłyśmy do logopedy raz w tygodniu i ćwiczyłyśmy w domu najpierw był jowej, potem pani logopeda wprowadziła ćwiczenia, żeby j zamienić na l i był lowel (przy "l" język układa się podobnie jak przy "r"), a po 4 miesiącach ćwiczeń był piękny rower :) kuzyn córki, równolatek, w tym samym czasie uczył się wymawiać sz i cz jak mieli 3 lata, mówili tak jak Twój synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za uspokojenie. Tak myślałam, że to przesada, ale trochę się zdenerwowałam. Też coś czytałam o tym "l". Niektóre wyrazy sam przekształcił sobie na np. cukiejki zmienił na cukielki, dziuja na dziula. A odkąd to przeczytałam to robię z nim zabawę, że ma mówić "L" zamiast "R" i tak sobie ćwiczymy różne wyrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 5 lat i tez jeszcze nie mowi literki"R"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 3 lata i 4 msc i też nie wypowiada R , sepleni bardzo, ale lekarz mówił ze jest OK i to jest normalne w tym wieku jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie,ze normalne,ludzie na sile problemu czasem szukaja.Niektore dzieci szybciej wymawiaja ta literke a niektore pozniej,tak samo jak jest z mowa ogolnie,sa dzieci co bardzo szybko zaczynaja mowic pelnymi zdaniami i sa takie dzieci ktore potrzebuja wiecej czasu na opanowanie mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma skończone równo 3,5 roku i Pani logopeda w przedszkolu jest nim zachwycona - nie ma w ogóle problemów z wymową. Ale za to czasem odpowiada bardzo nieskładnie i nielogicznie, tak jakby się ziołem upalił :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×