Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czego jeść więcej jeśli nie jem mięsa ?

Polecane posty

Gość gość

Na jakiś czas rezygnuję z jedzenia mięsa. Czym powinnam urozmaicić jadłospis,czego jeść dużo (więcej) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fasola i tego typu, dla białka i poczucia sytości, no i przyprawy gęsto dodawaj. Ryb też nie jesz? A mleczne rzeczy i jajka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odzew :-), ryby jem,jajka i nabiał też. Rezygnuję tylko z mięsa i wędlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMWW
Ryby,nabiał,jaja,ja lubie kotlety sojowe ala schabowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak jesz ryby, nabiał to nawet można nie odczuć, że się miesa nie je. Na samym roślinnym jedzeniu można dać radę, choć trzeba umieć gotować. Fasola i strączkowe bób, groch, ciecierzyca mogą dostarczyć tego co mięso daje. Tylko odpowiednio je przyprawiać jak hindusi to umieją. Kotlety sojowe, falafel taki jak robią arabowie i turcy, indyjski dal z grochu gotowanego z kminkiem, sokiem z cytryny i pomidorem jest niezły. Ryż z jakimś sosem curry albo chili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znasz może przepis na ten indyjski dal z grochu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój kolega z akademika, który postanowił nie jeść mięsa taki gotował i podawał z ryżem i był nawet niezły. On to robił, że gotował groch ( przedtem oddzielał dobre ziarenka od tych nieidealnych, co mnie śmieszyło już :) i gotował ten groch połówki w wodzie dodawał kminek i kolendrę to na pewno, zakwszał to sokiem z połówki cytryny, na koniec dodawał pokrojony pomidor i to miało niezły taki unikatowy smak jak na polskie warunki :) indyjski rzeczy też trzeba umieć przyrządzać. jak mieszkałem w wawie to tam w jankach był taki bar hinduski i podawali świetną herbatę indyjską chai, sam próbowałem taką zrobić w domu, ale mi nie wychodziła taka. choć w wawie było tylo knajpek wschodnich, że można śmiało być wegeterianinem, u turka brać falafel zamiast kebaba, a u wietnamczyka danie z rybą albo tofu zamist mięsa, do tego od święta ten indyjski bar z całą masą potraw bez mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaminy dobrze jest brac wtedy-www.youtube.com/watch?v=-R6CnSqPnEg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaja nabiał i duużo warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne żeby było urozmaicone bo kolorowe jedzenie lepiej smakuje. Polecam jajka bo zawierają wszystkie składniki niezbędne żeby powstało nowe życie (kurczak). A to znaczy że dobrze cię odżywi. Ale mimo wszystko unikaj monotonii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×