Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anastarkka

Herbata zmrożona propozycje i przepisy!

Polecane posty

Gość Anastarkka

Herbata zmrożona jak tak dalej pójdzie to przy tych temperaturach będzie naszym chlebem codziennym. Może ktoś z was zna jakieś ciekawe propozycje przygotowania zmrożonej herbatki i chce się nimi podzielić? Nie ukrywam, że podaje zmrożoną herbatkę w postaci zielonej do której dodaje plastry grejpfruta, pomarańczy oraz limonki niestety ta wersja dla moich dzieci i męża staje się już nudna. Może chcecie się podzielić recepturkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drazzelqa
herbata zmrozona albo i nawet zamrozona w postaci kostek lodow. polecam taka forme, bo mroze sobie jakas owocowke i osobno mroze herbatke czarna w kostkach, a potem to lacze. herbatka czarna jest gorzka i fajnie wspolgra z owocowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia1982rr
Kostki lodów z herbatki mocno zmrożonej to dobry pomysł, chociaż jakbym miała stosować podobną taktykę to najpierw zrobiłabym sobie kostki z owocówki, a jako herbatkę zmroziłabym gatunek zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość car00line
zielona herbatka z teekanne zmieszana z mangiem pyychotka. a w sumie w przygotowaniu nie jest trudna bo wystarczy zalac dwie saszetki zielonej herbatki pol litrem wody, poczekac az sie ostudzi i wymieszac wszystko z nektarem z mango. na koniec herbatke wrzucic do lodowki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lobuziarrka
Jak jest sezon na warzywa i owoce to sobie strzelam smothie owocowe badz wazywne, a ze nie mieszam koktajlu z lodem tylko chlodze napoj w dzbanku w lodowce i tez sie ta opcja sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smoothie owocowe czyli w mikserze mieszasz truskawki z mlekiem po prostu, tak? ja tak robię, super sprawa, taka energia i witalność, jak rzadko z czego, najlepszy antydepresant. :) rzadko da się jeść owoce i warzywa prosto z uprawy, ale jak się już dostanie to sie docenia tą różnice między słoikowymi, lub tymi co cały rok są w sklepie, a tymi świeżymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rollONtime
moja herbatka zmrożona sprowadza się do wymieszania czarnej herbatki ze zmiksowanymi truskawkami do której dodaje listki mięty i wszystko jeszcze raz przepuszczam przez blender wraz z kostkami lodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weerazyga
ale żeby truskawki do herbatki dodawać to wam powiem, że jakoś to dziwnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quuenBEEee
ojejku, ja latem pije mocno zmrozona herbatke z owocami, a zima pije z suszonymi owocami badz powidlami sliwkowymi. moze i sie wydaje mieszanka dziwna w smaku, ale jak sobie zrobicie taki mix to napewno wam koparka opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oObaranekOo
może faktycznie wypróbuje, jeżeli chodzi o moją zmrożoną herbatkę to pije wiśniową z teekanne z dodatkiem imbiru i soku z cytryny, nie dodaje kostek lodu lecz całość chłodzę w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lubię zieloną herbatę z prażonym ryżem (można zrobić samodzielnie w domu, nie trzeba kupować drogiej gotowej, wystarczy podprażyć na suchej patelni niewielką ilość brązowego ryżu i dodać do zwykłej zielonej herbaty) po sparzeniu chłodzę, czasami dodaję parę plasterków imbiru albo mięty, czasami kostki lodu bardzo fajnie orzeźwia i chłodzi taka herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)najlepiej to poszukac przepisow na to na necie no pysznosci mozna znalesc 777 www.youtube.com/watch?v=gyBfqKwkdr4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Livia KRK
Nie prościej sobie wodę mineralną wymieszać z sokiem z cytryny lub wkroić plaster do środka? Z lodem można podawać, a nie trzeba stać przy garach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlenkaYEESS
Co racja to racja, latem to zazwyczaj praktykuje dania na zimno, czyli chlodniki, salatki, salsy na zimno ewentualnie do tego dodaje jakies miesko z pary zeby sie zbytnio nie przemeczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dinusia89
ty no chyba wyprobuje sobie twoj przepisik na herbatke z prazonym ryzem. przyznam szczerze, ze pierwszy raz o czyms takim slysze, a ze lubie w kuchni probowac nowych rzeczy to zobaczymy jaki to efekt przynienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj :) bardzo ją lubię nazywa się genmaicha gotowa wersja dla leniwych jest dostępna w sklepach z egzotycznym jedzeniem, sklepach z herbatą itp., a wersja dla eksperymentujących kuchcików jest bardzo łatwa do zrobienia samodzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej piję herbatę zieloną mrożoną. Przyrządzam tradycyjnie ale dodatkowo dodaje plasterki cytryny i miód (ja używam lipowego od Bartnika Mazurskiego - mój ulubiony). Wszystko w dzbanek i do lodówki. A jak potrzebujesz szybciej to herbatę wlej na kostki lodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CrazyLEN
W szoku jestem, że taka prażonka to wersja herbatki zmrożonej, ale cóż zawsze się można nowych rzeczy dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irytujacaBARDZO
czy na bazę nada się sencha royal z teekanne? czy obojętnie jaka to będzie herbatka byle by była zielona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatka mrożona, polecam dodać mięty, lub natki pietruszki, Koniecznie cytryna, czasami nie zaszkodzi zmielony imbir, ale nie za dużo, dosłownie odrobinka. Kostka lodu i do lodówy:) Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M0DLISZKA
Mnie to najbardziej orzeźwiają cytrusy w połączeniu z herbatą bądź wodą mineralną może powstać orzeźwiający napój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja piję mrożóną herbatę ale gruszkową, w polomarkecie jest taka, nie pamiętam firmy.... a dodaję sok żurawinowy i listki mięty. razem super smakuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do herbaty z prażonym ryżem nada się każda zielona herbata, byle była liściasta, wtedy ma czas parzenia wystarczający, by ryż też naciągnął, przy herbacie ekspresowej nie starczy na to czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qubusieq
pfffff mnie to nic tak nie orzezwia jak zimne piwko na wieczor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikaKATO
taa, ale w ciagu dnia to raczej ciezko pic browarki, moze twoja praca na to pozwala ale podejrzewam, ze gdybym przyszla do pracy po kilku glebszych to raczej szybko bym sie pozegnala z obecna posada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QalynQa
Robi się ciepło, coraz cieplej i takim sposobem panie i panowie mamy lato. Łooooooo hooo! Grillujemy, zimne drineczki pijemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość locoLOCO
Ktos tu chyba jest w dobrym nastroju, ale co tam niech sie i innym udziela. Latem to pije zawsze mrozona herbatke, ostatnio testowalam taki oto przepis z teekanne: http://www.teekanne.pl/przepis-drink-wellness.php wyszlo dobrze i smacznie. Moze ktos tez z was posiada jakies ciekawe przepisy i chce sie nimi podzielic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmel11ita
każda herbata jak jest dobrze zmrożona to smakuj****ardzo lubie gotowe w butelce z nesty, czasem zdarzy mi się sięgnąć po liptona. chodziaż nesty mi bardziej podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawy temat:) Ja przeważnie piję zwykłą czarną herbatę. Ostatnio wyczaiłam taką http://www.konesso.pl/product-pol-1411-Czarna-herbata-Ronnefeldt-Assam-Broken-Goldspitzen-100g.html i planowałam sobie zakupić. Ja robię tak, że zaparzam i po prostu schładzam a potem dodaję kostki lodu. Nie wiem czy to już jest mrożona herbata, ale mi bardzo smakuje:) Planuję też zacząć przygodę z zielonymi herbatami, bo słyszałam że są bardzo smaczne a ja nigdy ich nie piłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do pracy to najlepiej zaparzyc sobie rano w domu herbate i wziac sobie w termosie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×