Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozwód proszę pomóżcie

Polecane posty

Gość gość

Witam nie dawno dowiedziałam sie o tym że mąż ma niesamowite kredyty w bankach i pożyczki u ludzi chciałabym sie rozwieśc bo takie małżeństwo niestety nie ma dalszej przyszłości.Mąż sie wyprowadził ale powiedział ze nie podpisze mi żadnych papierów.Nie jest zameldowany u mnie, teraz nie wiadomo gdzie jest.Czy jest szansa o wniesienie pozwu jeżeli zagroził mi że go nie znajdę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej.Jest możliwy rozwód bez obecności drugiej strony. Ale bez adwokata się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz wnieść pozew, opisując całą sytuację i zaznaczając koniecznie, że wnosisz o przeprowadzenie postępowania pod nieobecność pozwanego, ze względu na to że mąż się wyprowadził i zapowiedział, że będzie się ukrywał i nie będzie się stawiał w sądzie. Pamiętaj tez, że za długi zaciągnięte bez twojej wiedzy NIE ODPOWIADASZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuj***ardzo za odpowiedz.A pozew mam wnieśc do sądu w najbliższym mieście???Tak mi sie wydawało że bez adwokata sie nie obędzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozew o rozwód należy wnieść do sądu okręgowego Właściwym miejscowo będzie sąd, w którego okręgu małżonkowie mieli ostatnie wspólne miejsce zamieszkania. Z tym że bedziesz musiala zaplacić 600 zł. Wnieś o uznanie jego winy, brak lojalności finansowej oraz porzucenie rodziny jest wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pozwie dopisujesz: "Proszę o zwolnienie z kosztów sądowych ze względu na trudną sytuację materialną." Jeśli taką masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj tez, że za długi zaciągnięte bez twojej wiedzy NIE ODPOWIADASZ. xxx OCZYWIŚCIE, ŻE ODPOWIADA!!! nie mieli rozdzielności majątkowej, więc komornik będzie dochodził z jej majątku nawet po rozwodzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mamy własnie rodzielności majątkowej:( nigdy nie przypuszczałam ze taka koniecznośc nastanie.A prosze powiedzcie mi czy jak wziął kredyt przed ślubem to mnie to nie obciąży???czy to nie ma znaczenia???bo dowiedziałam sie ze 2 kredyty wziął przed ślubem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×