Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mój POMYSŁ NA BIZNES, czy to wypali?

Polecane posty

Gość gość
:)a ja to uwielbiam mode na kolorowo wszyystko wtedy ladnie wyglada 222 www.youtube.com/watch?v=-R6CnSqPnEg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinga Nie rozumiem twojego ostatniego posta, o jakie 8 tys chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co to za miasto, że sklepy odzieżowe się utrzymują, u mnie jest jedno centrum handlowe i 4 markety sieciowe ( tesco, lidl, biedra, kauf) jest jeszcze bazar i ciucholandy. żadnych sklepów z odzieżą takich małych już nie ma. spróbuj na początek przez internet to sprzedawać, jak myślisz, że to dobry pomysł. o wiele większe powodzenie widzę w jakimś barze z fastfoodami czy spożywczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bar, restauracja czy spożywka to o wiele większa inwestycja. Ja mam tylko 10 tyś oszczednosci, chce dobrac kredyt i zmiescic sie w kwocie 30 tyś. Za te pieniadze raczej w tych branżach nie zaszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może ja Ciebie zrozumiałam niewłaściwie. Chodziło mi o koszty nowej dostawy, na nowy towar wydasz pewną kwotę np te 8 tysięcy, ale potem to się zwraca kiedy sprzedasz i nowa dostawa jest docelowo finansowana przez tą sprzedaną...z tym że na początku prawie napewno nie do końca tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo ja wiem czy dużo droższy jest bar/spożywczy od odzieżowego? Lodówki chyba coca-cola daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce mieć butik
Jestem w szoku, wczoraj otrzymałam cennik hurtowy odziezy i porównałam ceny w necie i wychodzi na to że na ciuchach narzuca się 100 procent marży!! Sukienki które kosztują po 200 zł a w hurcie są po 88 zł!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć butik
A gdzieś czytałam na necie jakieś głupoty że marży na ciuchach ma się 30 procent. jeśli jest to 100 % to wszytsko się wtedy jakos kalkuluje bo wtedy ciuchy które się nie sprzedają można obnizyć do 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamnik w kieliszku
Szmat na rynku całe mnóstwo, ludzie to by chcieli kupować jak najtaniej ale mieć markowe i w super jakości. Myślę, że coś takiego ma małe szanse by się utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce mieć butik
Nie zgadzam się z tobą. Ludzie juz sie rpzekoanli że co tanie to szmata która w krótkim czasie jest do wyrzucania. Coraz wiecej ludzi szuka czegoś porzadnego. Zreszta tak jak mówię ja bede skierowana na kobiety 25-40 lat wiec takie które pracują i zarabiają. tanioche to się sprzedaje nastolatkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomnij wtopisz takich cwaniar jak ty z marżą na chińszczyzne und włoski sztuczny syf 100 % jest więcej , nikt kto raz takie gówno miał na sobie nie chce słyszeć o ciuchach tureckich chińskich włoskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce miec butik
To nie jest chinszczyzna ani włoska firma. To są ciuchy świetnej jakości, sama je kupuję na allegro wiec dobrze wiem że sa super gatunkowo. Zreszta tak jak juz wspomniałam na wsi obok działa od kilku dobrych lat taki malutki sklepik i ma się swietnie. Co sie tam wejdzie to zawsze ktoś coś kupuje lub przymierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamnik w kieliszku
Skoro jesteś pewna biznesu to po co się pytasz na forum czy wypali? Znam takie włoskie ciuchy ale możesz wmawiać, że to super gatunkowe jest bo 2/3 społeczeństwa i tak nie ma o tym pojęcia. Jakość nie idzie w parze ani z metką ani z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a można się dowiedzieć jakiej firmy ciuchy chcesz sprzedawać? Ciekawa jestem cóż to jest za marka i czy u mnie w mieście idzie ją dostać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem na podobnym etapie tzn pomysł .. na otwarcie lumpeksu - na chwilę obecną badam rynek, czytam, szukam, spisuję, truję znajomych aby coś doradzili .. oszczędzam i zastanawiam się nad tym aby postarać się o dofinansowanie z PUP. Kosztów jeszcze nie liczyłam .. tzn liczyłam ale tak na brudno .. będą spore .. z tym 8000na towar.. z wcześniejszych wypowiedzi to jak najbardziej racja a bez reklamy nie ma szans.. do tego reklamować/przypominać się trzeba co jakiś czas bo nikt do nas nie dotrze .. to, że w tym czasie inne lumpki dobrze funkcjonują to mi wiele nie mówi/pomoże bo oni mają juz wyrobioną lokalizację, markę, dostawców a tym sprawdzone ciuchy.. my startujemy więc nie spodziewam się szału od razu .. Zawsze dochodzą jakieś niespodziewane koszty więc trzeba mieć coś odłożone na czarną godzinę.. nieprzewidziany remont czy co jest konieczne dostawa nowego towaru raz na tydzien bo klienci się nudzą a nie mamy 2 sklepu żeby wymieniać ciuchy. Kredyt.. nie jest to duża kwota ale nie myślałaś aby decyzję odłożyć w czasie i postarać się o dofinansowanie ? W Częstochowie to podobno 23000 a Ty z jakiej jesteś miejscowości ? zobacz .. juz na dzień dobry parę osób wskazało, że jeszcze koszty księgowej.. itd itp a przecież jak lokal to pewnie i kaucja równowartości ceny wynajmu albo i więcej .. uważam, że bez prasowania ani rusz bo ciuchy inaczej będą wyglądać jak typowe lumpy a nie o to chodzi .. więc koszty też nie będą super małe - no i dobrze mieć na koszty stałe i chociaż na małe nowe dostawy na parę mcy na przód aby nie dostać deprechy i załamki, że np nie zarabiam a mam do zapłacenia nie tylko ratę ale i czynsz. Z tym pracownikiem racja .. ciężko samemu ale mnie tez nie będzie stać na początku na kogoś do pomocy więc.. trzeba będzie sobie jakos radzić i liczyć na cud heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TreleMorele1987
Dokładnie, reklama w takim biznesie jest ważna :) wiem, że firma Extrema robi wiele fajnych gadżetów reklamowych: http://www.extrema.com.pl/o,16,41,kalendarze-trojdzielne.html ale też kalendarze trójdzielne, które można zostawiać kontrahentom, na których będzie logo własnej firmy :) ważne, żeby ludzie widzieli je jak najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrym sposobem na reklamę firmy sa gadzety reklamowe jej logiem, sprawdz ofertę strony gadzety-reklamowe.pl, na pewno znajdziesz tam cos dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Twojego postu wnioskuję, że jesteś kobietą. sprawdź najnowsze unijne dotacje, unia stara się ostatnio dość intensywnie wspierac businesswomen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest sporo projektów unijnych tylko trzeba się wstrzelić - mniej niż 25 albo dla osób powyżej 45/55 roku.. itd Natomiast podobno w tych projektach unijnych jest o tyle problem, że najpierw jest jakieś szkolenie pół roku.. uczą pisać biznes plan itd a potem go piszesz.. no i jeszcze kilka mcy czekajac na decyzję czy tak czy - Słyszałam, że szybciej to wszystko idzie przez urząd pracy aczkolwiek .. tutaj trzeba być bezrobotnym , tylko nie wiem czy dofinansowania są tylko dla osób długotrwale bezrobotnych czy dla tych którzy są od niedawna .. również czyli, że istnieją jakby 2 projekty I dla tych co długotrwale .. a II bardziej chodzi o to, że ktoś zarejestrowany chce rozpocząć swoją pierwszą działalność.. wszystkiego będe się musiała podowiadywać.. A jak u Pani która założyła wątek .. coś wiadomo ? biznes otwarty ? :) czy zmiana planów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×