Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vitamama

Witaminy w ciąży w rozsądnej cenie co polecacie???

Polecane posty

Gość gość
Jak można komuś doradzać aby nie brał witamin w ciąży ?! Po to robi się morfologię by ocenić czy trzeba je brać czy też nie . Kolejna bzdura iż po witaminach rodzą się duże dzieci a kobiety strasznie tyją ! Czasem jak czytam te bzdury uświadamia mnie to tylko o nie wiedzy kobiet i głupocie . Czy jedna Pani z drugą jest w stanie przez neta ocenić czy wymaga podawania witamin i na jakich statystykach się opiera ich ocena o wielkości wadze urodzeniowej , urodzonych dzieci ? A co jeśli morfologia jej wskazuje na niedobory witamin ? Ma mieć anemię w ciąży a tym samym zaszkodzić dziecku bo tak jej tu doradzono ? A witaminy jak witaminy jak każde inne różnią się jedynie ceną firmą i składem bo może być czegoś więcej lub mniej i wielka filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroania
no witaminy zdecydowanie trzeba brać i nie ma co słuchać tych wszystkich wymądrzających się twierdzących że suplementy to bzdura bo niedoborami w ciąży można zaszkodzić i sobie i dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flarkana
W ciąży przecież to zapotrzebowanie jest jeszcze większe więc jeżeli ktoś twierdzi że nie potrzebuje żadnych witamin to chyba nie wie co mówi. Już na etapie starań powinno się brać kwas foliowy a potem jest tego jeszcze więcej. Sprawdźcie sobie chociażby jaki skład ma prenatal duo, a to podobno dokładnie takie ilości jakie się powinno przyjmować od 2 trymestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cascarra
czytalam kiedys ulotke tego prenatalu i wlasnie widzialam ze jest tam tego sporo. Ale z tego co pamietam to sa dwie tabletki nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flarkana
No tak. W jednej tabletce jest 600mg dha czyli taka idealna ilość, a druga jest już bardziej złożona - witamina d, b6, b12, jod, selen, żelazo, dha, cholina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie świetnie działała Pregna Plus. Wyniki w normie, ja się czułam silniejsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinaa4
Mi lekarz też polecił Pregnę Plus i zważając na skład sądzę, że to najsensowniejszy taki preparat na rynku. Byłam sceptycznie nastawiona, ale kiedy zaczęłam go przyjmować to od razu poczułam się lepiej. Nie warto ryzykować i przyjmować niesprawdzone suplementy, a Pregna Plus jest już od dawna na rynku i ma wiele pozytywnych opinii, przykładem jestem np ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam w ciąży tylko Folik Mama. Zawiera nie tylko kwas foliowy ale również inne niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore mamadha premium plus. Zwykly Folik dziala toksycznie w moim przypadku. Ja musze brak aktywny kwas foliowy Dziewczyny niech kazda uwaza z tymi witaminami bo mozna sobie zaszkodzic. To sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Folik Mama po konsultacji z lekarzem i mi osobiście bardzo odpowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie z racji, że mam mutacje MTHFR (która jest niezwykle istotna w przypadku planownaia ciąży!) lekarz zalecił mi większą dawkę zmetylowanej formy. Ten zwykły folik, i inne standardowe nie przyswaja mi się, więc bez sensu w siebie ładowałam w I ciaży, którą i tak poroniłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedyś jadłam coś, co się nazywa Funcmeal Superfoods Drink - to jest miks różnych zdrowych roślin. Nie wiem, czy to się akurat nadaje dla kobiet w ciąży, ale ja się po tym czułam cudownie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darujcie sobie te syntetyczne chemiczne witaminy i zadbajcie o naturalne w zbilansowanej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam , że jeśli planujemy ciążę to najlepiej iść do lekarza aby zlecił wszystkie niezbędne badania aby później nie było niespodzianki. Co do diety w ciąży to zgadzam się w 100%. Zdrowe odżywianie to podstawa, ale branie tabletek takich jak Folik Mama też jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy witaminy bierzecie też po ciąży? mnie czeka cesarka niedługo i lekarz zalecił nie czekać do końca ciąży tylko poczekać do tego 37 tygodnia i można ciąć, mega się stresuję, bo jednak te 3 tygodnie bo niby nie jest wcześniak ale pewnie będzie trochę mniejszy niż powinien, czy powinnam po porodzie też brać te witaminy? Na pewno nastawiam się na karmienie piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biorę od początków ciązy mama dha premium, te witaminy polecił mi lekarz i widzę ze mi słuzą, dobrze sie po nich czuję, mają święty skład, bardzo dużą dawkę tego lepiej przywaljanego kwasu foliowego, dha, witaminy d3. Nie bylabym w stanie sobie tego dostarczyć dietą, bo musiałąbym jeść w kółko ryby i kawior :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarmunkaa
Faktycznie ten suplement o którym piszesz czyli mama dha ma wiele pozytywnych opinii własnie jestem w trakcie poszukiwania dobrych witamin by moje dziecko rozwijało się prawidłowo spróbuję te tabletki o których piszesz mam nadzieje, że faktycznie zapewniają wszystko to, co potrzebne zarówno mi jako mamusi jak i dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie zdecydowałam na Pregna 250 DHA , też wiele mam go polecało jak sprawdzałam. Lekarz mówił że na razie wystarczy tylko to i kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samello
Zgadzam się z poprzedniczkami tez kojarzę suplement diety mama dha jest bardzo dobry wiem, ze moja siostra go miala podczas ciazy i dziecko urodziło się oczywiście zdrowiutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plumkowa
ja już na kilka miesięcy przed planowaną ciazą zaczęłam łykać witaminy było to mam premium dha + jedna tabletka zawiera wszystkie niezbędne witaminy dlatego je codziennie łykałam, bo wiedziałam, że jedna tabletka uzupęłani moje dzienne zapotrzebowanie na witaminy żeby odpowiednio zadbać o zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też brałam mama dha premium bo mój lekarz powiedział mi że są to najlepze witaminy na rynku. Przekonał mnie fakt ze sa rekomendowane przez polskie towarzystow ginekologiczne i sa całkowicie bezpieczne dla mnie i dla dziecka. Fajne jest w nich to ze mają też magnez i nie trzeba łykać kilku tabletek na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss

Tez mysle, ze nie ma co przesadzać, ja przez cała ciąże brałam tylko jedne tabletki mamę dha, co prawda miały super skład i dużo witamin, ale przede wszystkim trzeba się przebadać i zobaczyć czego ma się niedobory i czego najbardziej potrzebuje maluszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zaprzyjaźniony ginekolog polecił mama dha premium+ jeszce przed ciążą, zeby przygotować organizm i zopatrzyć go we wszysctko, co niezbędne  🙂 Zdrowy olej rybi, kwas foliowy, jod, witaminę D i magnez w zbalansowanej dawce w dwóch tabletkach dziennie! Czułam się świetnie i przyjmowałam go takze podczas ciąży i karmienia, bo nie szkodzi maleństwu, a mi zdecydowanie pomaga 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×