Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tez mama_12

Pytanie o zywienie niemowlaka PROSZE O RADE

Polecane posty

Gość tez mama_12

Witam, moj synek ma 4.5mca i niedawno zaczelam wprowadzac mu jedzenie inne niz mleko. Jadl juz marchewke, pietruszke, ziemniaka,brokula, jablko i banana- pojedynczo i w roznych kombinacjach. Powoli bede rozszerzala gotowanie o inne warzywa. Robie to troszke po omacku, bo to moje pierwsze dziecko i nie mam zadnego doswiadczenia- tyle co wyczytam w necie.Synek zjada tyle ze wyrzucilam jedna dzienna porcje mleka i zamiast tego daje jakis przecier. Moja tesciowa powiedziala ze powinnam wywalic 2 porcje mleka z jadlospisu i dawac warzywa na obiad a pozniej owoce na podwieczorek. I tu drogie Mamy pytanie do Was: Czy to nie za wczesnie pozbywac sie dwoch mlecznych posilkow? Czy tez tak robilyscie od razu? Nie wiem dlaczego ale intuicja podpowiada mi ze tak jak robie narazie jest ok. No ale wole posluchac bardziej doswiadczonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma dopiero 3 miesiąca wiec to jeszcze przed mną, ale skoro mozna karmić tylko mlekiem do 6 miesiąca życia to wydaje mi sie, ze spokojnie możesz powolutku wprowadzać inne jedzenie i na początek jeden posiłek wystarczy. Nie ma co sie spieszyć. Ale ja jestem jesCze niedoświadczona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest na piersi czy mm? Powiem ci tak, że jeśli stwierdzisz, że zjada konkretną porcję zupki, to może to być zamiast mleka, po owocu pewnie będzie się domagało i tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_mama12
a wlasnie zapomnialam dodac- synek jest na mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie za wcześnie na odstawienie drugiej porcji mleka. Ty się lepiej teściowej nie słuchaj bo głupoty gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko to podstawa dal takiego malucha. Warzywa wprowada sie by dziecko przyzwyczaic do nowosci alé nadal to dzieku mleku rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szef daje pracownikowi urlop, w którym może udać się na finansowane przez firmę wakacje. Zastrzega, żeby z wszystkich wydatków przywieźć fakturę. Po dwóch tygodniach pracownik wraca i pokazuje fakturę szefowi: - Wyżywienie 120zł - Nocleg 400zł - Wycieczki 300zł - Wizyta w klubie nocnym 2000zł Szef czyta i mówi: - Na przyszłość proszę nie pisać tak wprost "wizyta w klubie nocnym" tylko powiedzmy "Wbijanie gwoździ" Za rok pracownik znów ma darmowe wakacje, wraca i pokazuje fakturę: - Wyżywienie 200zł - Nocleg 1000zł - Wycieczki 200zł - Wbijanie gwoździ 6000zł - Naprawa młotka 5000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_mama12
a w ogole kiedy wprowadzilyscie obiad i deserek jako dwa oddzielne posilki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_mama12
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas około 6/7 miesiąca - kiedy przeszłam na mm2. Z tym, że nasz mały je wszystko co podasz i w duzych ilosciach. Rano było mleko, w poludnie mleko, potem obiad, deserek i mleko. Wymieniałam prawie codziennie jedno mleko na kaszkę - ale to zależało od dnia i humoru młodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×