Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gdzie rodzic

Porodówka Żory

Polecane posty

Gość Alguienos
ubranka dają na porodówce, trzeba mieć tylko chusteczki nawilżane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chusteczki i pampersy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest może jeszcze jakaś Pani z opinią? zastanawiam się nad żorami, a rybnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem z Żor i tu rodziłam, jak dla mnie wszystko ok. Położne spoko, lekarze również prócz ordynatora ponoć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam w Żorach rok temu. Był toporod rodzinny sn, wody odeszły w nocy, A o 6 zaczęła się akcja pogodowa Trafiłam na położną Natalię, fantastyczna kobieta, bardzo mi pomogłla, poród przeszedł szybko sprawnie Bardzo miło wspominam personel, położne młode, pomocne Najgorzej że wszystkiego wspominam jedzenie W październiku czeka mnie kolejny poród i zdecydowanie będzie to szpital w Żorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę o informację czy w Żorach nie robią problemu z podaniem znieczulenia? Zastanawiam się nad porodem w Żorach lub Jastrzębiu. Słyszałam jednak, że w Jastrzębiu nie ma szans na znieczulenie, które jest dla mnie kluczowe. Proszę o informację kobiet które rodziły w Żorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam w Żorach w 2016 wiec nie wiem jak jest teraz. Gaz dali bez problemu o zzo poprosiłam zbyt późno. Poród trwał tylko 4 godziny. Opieka na 5+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Żorach dostałam zzo bez problemu jednak poród w tym szpitalu określam jako traumatyczny, z komplikacjami. Nigdy więcej nie skorzystam i odradzam każdej osobie. Zwłaszcza jak trafi się na ordynatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Rybnik. Ogromny plus, że goście nie wchodzą na oddział, więc nie musisz leżeć z krwawiącym kroczem i cyckami na wierzchu przy obcych chłopach :) Spotkania są w pokoju dla gosci. Wprawdzie rodziłam dawno, ale dobrze wspominam i na dniach wybieram się tam znów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy któraś z Pań jest w stanie podać co aktualnie należy mieć w torbie na porodówkę dla maluszka. Wiem że 2 lata temu nie trzeba było mieć ubranek i kosmetyków, jedynie miały być tylko pieluszki, chusteczki nawilżane plus ciuszki na wyjście, ale nie wiem na ile to obecnie aktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam małe pytanie. Ponieważ wygląda na to że nie urodze w terminie a mój lekarz powiedział tylko że jak do tygodnia po terminie nie urodze to mam sie zgłosić na izbę przyjęć na wywołanie porodu. Czy do szpitala w Żorach trzeba mieć w tym celu jakieś specjalne skierowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie trzeba mieć skierowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wygląda sytuacja po porodzie z ilością osób w sali? Faktycznie sale są 2-osobowe czy w rzeczywistości upychają po więcej osób do sal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obojętnie gdzie ale zawsze poród badanie i zabieg w obecności męża mam do tego prawo gdy wyprasza osobę bliską to zboczeniec jak ten "Na cztery lata więzienia został skazany ginekolog, który zgwałcił swoją pacjentkę. Kobieta była wtedy pod wpływem środków znieczulających. Mężczyzna ma też 10-letni zakaz wykonywania zawodu, musi też zapłacić 40 tys. nawiązki dla swojej ofiary. Prokuratura domagała się kary ośmiu lat pozbawienia wolności, a pełnomocniczka ofiary – dożywotniego zakazu wykonywania zawodu lekarza."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam pytanie poprzedniczki, na ktore nikt nie odpowiedział: co trzeba zabrać ze sobą do szpitala dla maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla dziecka byly potrzebne tylko pampersy i chusteczki. Nie wiem czy coś się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, potrzebne sa tylko chusteczki nawilzane i pampersy i jedynie ubranka na wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie na temat Szkoły Rodzenia w Żorach? Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wygląda tam poród po terminie?? Po przyjęciu na oddział starają się od razu wywoływać czy olewaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam w Żorach w czerwcu tego roku. Jeśli chodzi o Panie położne - rewelacja! Wszystkie bardzo miłe, pomocne, odpowiadały na każde moje pytanie, pomagały we wszystkim-zarówno w trakcie porodu jak i po. Mieliśmy z mężem pokój rodzinny - również bardzo polecam tę opcję. Ogólnie wszystko bardzo dobrze wspominam, oprócz jednego lekarza - dr mencel, który być może jest specjalistą w swoim fachu, ale jako człowiek jest totalnym hamem. Badanie, a później nacinanie i szycie krocza wykonywał jak za przeproszeniem na kawałku mięsa, a nie na kobiecie, która rodzi. Jego odzywki i podejście do pacjentki było kary godne. Dawno nie miałam okazji spotkać takiego człowieka. Reszta bez zastrzeżeń. Polecam i pozdrawiam wszystkie Panie Położne, które robią w tym szpitalu kawał dobrej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem tydzień po porodzie. Z czystym sumieniem polecam porodowke z Żorach, pojechałam tam trochę "w ciemno" 7 dni po terminie porodu, nie mając tam na,miejscu lekarza prowadzącego i nie żałuję. Co prawda na leżąc patologii szału nie było ale długo tam nie polezalam więc ciężko oceniać. Jednakże porodowka i oddział noworodkowy na oceniam na 6. Położne to chodzące anioly moj poród trwał bardzo długo i wszystkie starały się mi ulżyć, przygotowywały kąpiele, namawialy na prysznic, korzystałam też z TENS i gazu, nie ma też problemów z ZZO. Jedyny minus to pani doktor która mnie szyla... zrobiła to gorzej niż jakby szyla worek po kartoflach... pozostali lekarze w porządku. Po porodzie dziecko zabrano mi na noc bym mogła odpocząć później mogłam liczyć na fachową pomoc każdej z pań z oddziału noworodkowego. Naprawdę polecam, nie żałuję swojego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a powiedzcie jakie mają podejście do mm? Pomagają rozkręcić laktację czy od razu wciskają butle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Namawiają do KP, pomagają rozkręcić jest bdb położna laktacyjna.generalnie najpierw do piersi później jak poprosisz dają mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się cieszę bardzo z takiej informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć gdzie dokładnie jest izba przyjęć w szpitalu w Żorach? Słyszałam że do porodu trzeba zgłosić się wchodząc przez jakieś inne wejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się jedzie z bólami lub odchodzacymi wodami należy się zgłosić do specjalnej położniczej izby przyjęć znajduje się ona obok wejścia głównego do szpitala, natomiast jak się jedzie po terminie na wywołanie porodu to wtedy na zwykła izbę przyjęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz 5ty
Jestem w 9tym miesiącu a wiec niedługo czeka mnie porod,jestem z okolic Cieszyna,ale nie mogę tam rodzic bo mam nadciśnienie,pozostaje mi jastrzebie ale boje się tam rodzic,nie ma dobrych opinii.Mam pytanie czy może ktoras z pan wie czy przyjmą mnie w Zorach mimo nadciśnienia i tego ze nie jestem z okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To że nie jesteś z okolicy nie ma żadnego znaczenia bo sama jestem z okolic Cieszyna a rodziłam w Żorach i w dodatku jechałam po terminie na wywołanie porodu,nie było żadnych problemów przy przyjęciu. Jeśli chodzi o nadciśnienie to nie wiem ale najlepiej zapytać u samego źródła i zadzwonić, ja sama dzwoniłam wielokrotnie i zawsze dostałam wyczerpującą odpowiedź. Są też dni otwarte w szpitalu na których wiele rzeczy można się dowiedzieć - Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziwie Ci się.. ja jestem z Jastrzębia i zapieram sie rękami i nogami aby tu nie wylądować... zrobię wszystko żeby urodzić w Żorach. A co do nadciśnienia, to tak jak poprzedniczka najlepiej zadzwonić i dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie czy ktoś z Was wie kiedy są dni otwarte porodowki lub gdzie mozna wejść na stronę żeby się tego dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×