Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy mozna przebic dziewczyne uszka?

Polecane posty

Gość gość

Czy sa jakies przeciwwskazania? Jaki wiek dziecka jest najbardziej optymalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki wiek? taki, w którym sama świadomie podejmie dezyzję że chce nosić kolczyki. Nie pojmuję przekłuwania uszu maleńkim dziewczynkom i "ozdabiabiania" ich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANTERA w kropki
Ja miałam uszy przebijane w wieku 5 czy 6 lat i obecnie nie jestem z tych dziurek zadowolona. Uszy urosły, dziurki "zjechały" bliżej głowy, co prawie uniemożliwia noszenie kolczyków. Przebijałam sobie drugi raz uszy, jak byłam w gimnazjum, zwyczajnie dziurki zrobiłam wyżej i te są ok. A te z dzieciństwa nie. Moim zdaniem powinnaś pozwolić dziecku zdecydować, kiedy będzie sobie samo chciało przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wcześniej niż zacznie dobrze sama siedzieć, ale osobiście zgadzam się z opinią wyżej, poczekaj aż sama zecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem przeciwniczką przekłuwania uszek małym dzieciom,przede wszystkim to bedzie stres dla dziecka,ból -po co go na to narażać i tak jest śliczna.Inna sprawa,ze dziecko bedzie dotykać tam raczkami bo nawet jesli będziesz tłumaczyć, dzieci nie myślą jak dorosły,ze bakterie ,ze trudniej sie bedzie goić,ze przestanie boleć,robi to odruchowo a nie będziesz jej straszyć bakteriami...Poza tym bawiąc (dzieci strasznie wariują i niesamowite rzeczy im przychodzą do głowy,nieuważają)sie moze niechcący gdzies zaczepić lub uszkodzić sobie uszko(nawet zagojone).Jesli bedzie starsza i smiadoma jak należy postępować z uchem po przekłuciu to wtedy można to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej poczekać do wieku przedszkolnego, wtedy mała zrozumie ze kolczyków nie bierze się do buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko cyganie i inna patologia przebijaja uszy lysym niemowlakom :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko to nie jest twoja własność, jego ciało nie jest twoim, nie masz więc prawa w nie ingerować, trwale go zmieniać w jakimkolwiek stopniu (nie służącym zdrowiu, rzecz jasna, ale wtedy wchodzi do 'gry' medycyna, a nie twoje widzimisię), zrozumiałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×