Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dada223344

pomysły na tani, smaczny obiad

Polecane posty

Gość dada223344

Witajcie dziewczyny! Od jakiegoś czasu brakuje mi pomysłów na obiad, gotuje ciągle to samo już nawet sama nie mam ochoty tego jeść. Napewno niejedna z was ma ten sam problem, dlatego prosze o pomoc doświadczone gospodynie i te które eksperymentują w kuchni. Może polecicie nam, mniej doświadczonym, przepisy na smaczne i niedrogie dania obiadowe na co dzień? Ja w ramach rewanżu także postaram sie wrzucić coś co nieźle mi wychodzi. Pozdrawiam i czekam na pomysły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie aż tak tani,ale za to szybki - 20 minut max zajmuje - cukinie - makaron - oliwki - zioła prowansalskie, oliwa, sól, pieprz, chili - ser (może być feta, wtedy już bez soli, może być jakiś pleśniowy). Cukinie pokroić na pół w pionie i na pół w poziomie, kroić na tarce w tej części do krojenia na plastry w półkola. Bardzo szybko się to robi. Wrzucić na patelnię grillową albo zwykłą teflonową, minimalnie wysmarowaną oliwą, polać jeszcze minimalnie oliwą, posypać solidnie ziołami prowansalskimi, podsmażyć aż będą miękkie i zarumienione. W tym czasie ugotować jakiś makaron, np,. rurki. Wymieszać makaron z podsmażoną cukinią tak, żeby cukinii było prawie tyle co makaronu (jakieś 1/3 cukinii, 2/3 makaronu), dosypać do tego oliwki, pokrojony ser, posypać lekko pieprzem, solą, chilli. Można jeść na zimno albo wszystko razem jeszcze raz podsmażyć / zapiec, żeby ser się rozpuścił i wszystko się połączyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jeden, ryż z kurczakiem i sosem słodko-kwaśnym. - ryż - kurak - sok jabłkowy 100% - mąka - cytryna - sól, pieprz - ogórek konserwowy do zagryzania Kurczaka przyprawić solą i pieprzem (albo jeżeli ktoś nie ma nic przeciwko to po prostu polać solidnie maggi), obtoczyć w mące, wysmażyć na patelni. Zdjąć z patelni, na tej samej patelni zrobić trochę zasmażki z masła i mąki i wlać sok jabłkowy. Dodać do tego jeszcze odrobinę mąki. Wygotowywać sok aż zacznie lekko gęstnieć, dorzucić do tego mięso i dalej gotować już doprawiając - na pewno trochę soli i pieprzu, jeżeli jest bardzo słodkie - dodać cytryny, jeżeli cały czas bardzo płynny - jeszcze trochę mąki. Aż Wszystko będzie lekko gęste i będzie odpowiadało nam smakiem (ma być słodko-kwaśne z przewagą słodyczy). Sos słodko-kwaśny z mięsem podawać z ryżem i ogórkiem konserwowym :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak nie mam pomysłu na obiad to wtedy najczęściej zamawiam jedzenie z Margaret z Wrocławia. Zawsze jest pyszne. Moim ulubionym daniem jest Placek po węgiersku bardzo mi smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×