Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wpłacił cała kwotę długu aliment.a powiedzieli ze nie umorzą!!

Polecane posty

Gość gość

Dług to kolo 15 tys. Policjantka powiedziała ze sprawa na pewno nie będzie umorzona nawet jak ureguluje caly dlug alimentacyjny na raz. Ze prawdopodobnie nie ominie go kara. Ze teraz zawiasy i mam znow zlozyc o wszczęscie postepowania jeżeli znow by nie placil i za 2 razem już na 100% więzienie. Prokurator to kobieta nie wiem dlaczego tu oprócz 1 tematu wyczytalamw w wielu wpisach ze ojcom którzy nie placa się upiecze,ze nie poniosą konsekwencji swojego postępowania. Ta babka mowi ze nie ma szans uniknąć kary czyli za 1 razem zawiasy potem paka jeżeli jest zdrowy, w sile wieku,zdolnosci zarobkowe wcześniej były np. rzędu 3 ,4 tys czy więcej. Jeżeli mowa tu o alimentach około 600-800 zlna np. dwoje dzieci tak jak u mnie- nie wiem jak jest z wyzsza kwotą, bo policjantka mowi ze 1000 czy wzwyż to już b wysokie alimenty i inaczej się na to patrzy,bo takie 1000 niekoniecznie cale idzie na dziecko bo jeszcze obowiązek alimentacyjny ma matka. Policjantka mowi ze zakończenie postępowania lub zawieszenie może nastapic jedynie z mojego wniosku. Jakie wy macie doświadczenia w tym temacie? Acha głupek wplacil zasrnae 1200zł.Policjantka prowadząca dochodzenie usmiala się jak zadzwoniłam jej powiedzieć. Przez pol roku gnoj nie wykazywal zadnego zainteresowania czy mam za co jedzenie kupic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpłaci a nie wpłacił być powinno a kwota to 700-800 na jedno dziecko a jest dwoje bo tak jak napisałam przy wyższych nie wiem jakie obowiązują zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak policjantka udziela porad prawnych to życzę powodzenia ;) A spytaj tej "radczyni" jakie są przesłanki do skazania za brak alimentacji. Dla ułatwienia: są dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dla utrudnienia: żadną z tych przesłanek nie jest pała ;):):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pusta ;):);):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
policyjna ;):);):);):):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego braciszka nawet jego pani kurator mówiła że pójdzie siedzieć hehe dobrze że za twoje marzenia nie karają bo ciebie by wsadzili a on będzie jak ptaszek wolny.Takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pani kurator była społeczna czy zawodowa? Tak tylko pytam - bo obie nacje są głupie jak policjantki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takiego przygłupa jak autorka to tu dawno nie było ;) Autorko - to ile on tego długu spłacił? A tych alimentów to ile jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćt
Ja mam przesłuchanie we wtorek. Mam nadzieję, że wyłapie zawiasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pani kurator była społeczna czy zawodowa? Tak tylko pytam - bo obie nacje są głupie jak policjantki oczko.gif Kuratorka była zawodowa,materiały były zebrane bardzo dobrze tylko w sądzie mamy tępaków za stołami....W prokuraturze również...niestety..... Posadzenie takiej świni to droga przez mękę,a szkoda bo parę dni w pierełku niektórych potrafi odmienić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sądy i prokuratury kierują się przepisami prawa. I prawo (z grubsza) znają. A policjantka czy kuratorka to takie ni pies ni wydra - coś na kształt świdra. Jedna umi troche czytać, a druga troche pisać. A jak z tymi przesłankami penalizacji? Udało sie dowiedzieć? Tylko nie pytaj policjantki ani kuratorki, bo słowo "penalizacja" pewnie skojarzy im się tak jak i tobie - z penisem ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby skazać kogoś za niepłacenie alimentów muszą zostać spełnione łącznie dwa warunki uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego a dziecko musi znajdować się w niedostatku. Jeżeli nie ma któregoś z powyższych skazanie jest niemożliwe. Niestety w tym zakresie należy zniwelować kodeks karny, bo najlepszy sędzia tu nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze. Tylko całkiem źle! Dziecko nie musi znaleźć się w niedostatku. Googluj dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie googluje slonce doucz się Ty. Ja to mam na co dzień w pracy, a na uchyly narażać się nie będę, choć jak napisałam ten artykuł należałoby znowelizować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ty prawem posługujesz się w pracy, to powinni cie jak najszybciej wy/j**a/ć z niej! Najpóźniej jutro. Podpowiedź: dziecko nie musi znaleźć się w niedostatku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych potocznie może być nazwane niedostatkiem, choć to raczej bardziej cywilistyczno- rodzinne pojęcie. Normalną osoba wie o co chodzi, debil się przyczepi. Chciałam pomóc a przed anonimowym tłukiem nie zamierzam się tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uprawnionym do alimentów jest tylko ten kto znalazł się w niedostatku (czyli nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb). Powyższy warunek NIE DOTYCZY dzieci (również dorosłych). Dlatego, jeśli nawet dziecko nie znalazło się w niedostatku (czyli zapokaja swoje PODSTAWOWE potrzeby) można gościa zamknąć. Ty masz pojęcie o prawie jak świnia o gwiazdach. Anonimowy tłuku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To złóż zawiadomienie o przestępstwie i poczekaj na wyrok sądu, wtedy przekonasz się o czym pisze. I nie myl kwestii dotyczących alimentów z kro z 209 k.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poza tym żeby dostać alimenty nie trzeba być dzieckiem ani w niedostatku. Poczytaj 60 kro o alimentach przy rozwodzie z wyłącznej winy jednego z małżonków, znawco prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawową potrzebą dziecka może być n.p. konieczność nauki gry na gitarze (w pewnych okolicznościach). I mimo że nie ma to związku z niedostatkiem - jeśli tego typu potrzeba nie jest zaspokojona - do ciupy. Wystarczy zrozumieć różnice miedzy pojęciem niedostatek i podstawowe potrzeby. To bardzo proste jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąd Najwyższy nie rozumuje tak jak Ty, poczytaj orzeczenia, również sądów powszechności, na gitarę to Ty możesz dostać alimenty w ramach wyrównywania stopy życiowej dziecka i rodzica a nie skaz z karnego. Żegnam szkoda mojego czasu na przekonywanie uparciucha z powierzchowną wiedzą prawniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No fakt - jeszcze podła baba mimo że ma co żreć, może haratać alimenta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*powszechnych oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prokurator socjany hahahaha ! Policjantka udzielajaca porad prawnych. :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×