Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona_mama

Odwrócona osmoza czy kupić

Polecane posty

Gość chemiczka

Filtr do wody to świetne rozwiązanie, jednak należy bardzo uważać przy zakupie. Spotkałam się właśnie z filtrem firmy PURICOM - prezentacja u mnie w domu. Ceny kosmos! Zupełnie nie rozumiem dlaczego? Poza tym badanie wody w sanepidzie powinno stanowić podstawę do zakupu filtra, a nie pseudo badanie w domu przez człowieka, który tylko udaje że to robi. Ponadto polecam zbadanie wody w sanepidzie po zamontowaniu filtra. Wyniki takiego badania powiedzą, czy ten filtr rzeczywiście działa. Pan był bardzo niezadowolony z pokazu u nas w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania

Chemiczko, zależy co rozumiesz,  mówiąc że ceny są kosmiczne. Dobra osmoza z mineralizatorem kosztuje 1000-1500zł, czasem więcej. 

Nie wiem, jak wyglądała prezentacja, ale jesli masz wodę z wodociągu, to zakładając osmozę w sumie nie trzeba wody badać, albo można zbadać jedynie twardość dla funu. Testery kropelkowe do twardości dają radę zbadać twardość bardzo dokładnie. Chyba, że masz wodę ze studni, to wtedy lepiej rzeczywiście zrobić badanie pełne fizykochemiczne 🙂 Ale przy zanieczyszczonej wodzie ze studni zakłada sie stacje uzdatniające, nie samą osmozę...

Pztm. "chemiczka" - odwrócona osmoza to najdokładniejszy system filtrowania wody. Jasne, że będzie działał... Każdy człowiek choć trochę znający się na chemii to wie 🙂 

Mam osmozę od paru lat, dużo się na ten temat naczytałam i czytam dalej. Dla mnie osmoza w domu to podstawa. Jedyna gwarancja, że pijesz czystą wodę. Polecam każdemu, mam taką z mineralizatorem i wkładem podnoszącym pH, też fajna opcja: https://www.ecoperla.pl/filtry-do-kuchni/rosa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×