Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nikola imię dla chłopca

Polecane posty

Gość gość

Nie chcę nadawać. Ale znam chłopaka o imieniu Nikola, teraz to już dorosły facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikolas imiona konczace sie na a to sa imiona zenskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola, podobnie jak i Nikita, czy Masza, to są męskie imiona - ale rosyjskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola to męskie imię, mimo, że w Polsce nadają je nagminnie dziewczynkom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie Nicolas tylko Nikola. Znam go dobre kilkanaście lat wiec wiem jakie ma imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektórzy nie wiedzą, że imię nie musi mieć polskiego pochodzenia. u nas owszem kobiece imiona kończą się na a, ale w innych krajach już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce przyjęło się (czy słusznie to inna sprawa), ze Nikola to imię żeńskie i nadanie go chłopcu, może powodować problemu czy kłopotliwe sytuacje. A tak na marginesie, to pamiętam, jak tu jakieś przygłupy wmawiały mi, że Nikita to imię żeńskie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"W Chorwacji, Macedonii, Bułgarii, Czarnogórze i Serbii imię Nikola używane jest powszechnie jako imię męskie jak i również imię damskie. " Np. Nikola Tesla A co do Nikity to faktycznie imię męskie a znany posiadacz tego imienia to Nikita Chruszczow. A z żeńskim się pewnie skojarzyło niektórym z powodu serialu Nikita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Belgii i tutaj Nikola to chlopcy, nikt nie daje tego imienia dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię NIKOLA/NICOLA funkcjonuje jako imię DAMSKIE w większości państw. Popularne jest chociażby w Stanach, Niemczech, Czechach, Słowacji, Anglii i w Polsce. Ja bym nie dała tak na imię chłopcu, bo w większości krajów imię to funkcjonuje jednak jako imię żeńskie. Nawet na zagranicznych forach ludzie piszą, że to imię bardziej kojarzy im się z dziewczynkami i lepiej tak nie nazywać chłopca, no chyba że będzie on całe życie spędzał we Włoszech czy Chorwacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj głupiutkie baby, Nikola to męskie imie, od Mikołaj.Anglojęzyczna wersja to Nicolas no i jego żeńska odmiana Nicole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to ruskie imiona meskie ale u ruskich odmienia sie nazwizko i widomo kto jest facetem a kto nie. w polsce to bedzie takie gender, btw po co nazywac syna Nikola jak w naszym kraju tak sie nazywa dziewczynki?same problemy a po drugie naparawde podobaja wam sie imiona ruskie? powaznie? to ja juz wole brajanka, kewinka niz misze,sasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"oj głupiutkie baby, Nikola to męskie imie, od Mikołaj.Anglojęzyczna wersja to Nicolas no i jego żeńska odmiana Nicole. " xxx oj głupiutki człowieku, Nikola to nie jest męskie imię, to naturalny odpowiednik polskiego Mikołaja, czeskiego Mikuláša czy węgierskiego Miklós. W krajach, w których imię NIKOLA funkcjonuje jako imię męskie istnieją też damskie odpowiedniki tego imienia- np. Nicoletta. Z kolei w krajach, w których imię "Mikołaj" brzmi np. "Miklos" jako damski opowiednik używane jest imię "Nikola/Nicola" Dziwnym trafem NIGDZIE za granicą nie budzi to imię takich kontrowersji jak w Polsce, w której każdy uważa się za znawcę etymologii imion. Z kolei już nasz "Roman" budzi zdziwienie we Francji czy w Belgii, bo brzmi jak damskie imię, które w tych krajach funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w Rosji, mądralo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co w Rosji?tam męskim odpowiednikiem naszego Mikołaja jest Nikolaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_duza
Dla mnie to imię jest damskie. Raz, że u nas w kraju to imię nadawane dziewczynkom, dwa w państwie w którym mieszkam (UK) też funkcjonuje jako imię damskie i nie nazwałabym tak synka, bo jednak w większości krajów nie patrzą dziwnie na dziewczynki, za którymi się woła "Nikola"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KUBA też się kończy na "A" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seaman
Dnia 27.06.2014 o 02:58, Gość gość napisał:

nikolas imiona konczace sie na a to sa imiona zenskie

Barnaba, Bonawentura, Żegota, Lasota. Same dziewczynki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nikita to tez meskie, a w latach 90 lecial rysunkowy serial Zorro na Polsacie, to tam byla jedna z glownych bohaterow dziewczynka imieniem Nikita.W Rosji meskie w Hiszpani zenskie.A tez taki serial byl Plebania, gdzie jedna dziewczyna przyjechala ze studiow na wschodzie z chlopakiem imieniem Janka.Jej matka powiedziala "dobrze wiem, ze sypiasz z Janka".Zabrzmialo jakby byla lesba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×