Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowy gość

Jak zwolnić pracownika?

Polecane posty

Gość nowy gość

Musze zwolnić pracownika i jak to zrobić? Nigdy nie stałam przed taką koniecznością i nie wiem jak to zrobić przyzwoicie. Jestem średnio zadowolona z pracy tej osoby. Pracownik nie jest zaangażowany, mało samodzielny, czuję się jakbym cały czas musiała być w pobliżu. dodam, że osoba ta jest już 9 miesięcy więc na przystosowanie się miała sporo czasu. Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to jest mloda osoba to tak juz jest i bedzie bo te pokolenia potrafia przeliczac swoja prace nad zarobkami mialem juz kilku takich uwazam ze nasze pokolenie to ostatnie kture chce pracowac reszta patrzy jak by tu przykombinowac no chyba ze noz na gardle ale to itak tylko na chwile jak tego nie zmienia ze pracujemy na podatki i na zusy a nie na to a zeby pracownik byl zadowolony to nasz kraj zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka płaca taka praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy gość
Chyba jest odwrotnie, jaka praca taka płaca. Pracownik musi zarobić na siebie, nikt nikomu nie da nic za darmo. A co do wieku to pracownik w wieku 48 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxyz
A co to za praca? W czym przejawia się niezaangażowanie pracownika? I dlaczego uważasz, że jest niesamodzielny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy gość
Praca jest często mało starannie wykonana, odnoszę wrażenie, że każdą rzecz musiałabym sprawdzać. Bardzo często słyszę, że czegoś się nie da zrobić, co jest nieprawdą, bo zdarzyło się, że pokazałam pracownikowi jak to wykonać. A przecież nie o to chodzi abym ja wykonywała pracę za pracownika. Kolejną rzeczą, którą słyszę, to to, że pracownik się boi czegoś zrobić bo coś zepsuje, boi się nauczyć nowych podstawowych rzeczy. Ja te tłumaczenia odbieram tak: powiem, że czegoś się nie da, albo nie umiem to nie będę musiała tego robić. I jeszcze nachalne nakłanianie czy wmawianie do wykonania czegoś czego klient sobie nie życzy. Dodam, że pracownik ma wieloletnie doświadczenie zawodowe. I tym bardziej mnie irytują te wymówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy gość
umowa zlecenie. Tylko nie pytam się o formalności tylko o te przekazanie informacji. Uprzedzę tylko, że umowa zlecenie jest wyborem pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxyz
Może po prostu powiedz tej osobie to co nam tutaj napisałaś czyli, że za brak zaangażowania, niesamodzielność i za złe rozpoznanie potrzeb klienta dziękujesz jej za współracę i tyle. Wnioskuję, że Twoje pytanie o sposób przekazania tej informacji wynika z tego że mimo, że chcesz ją zwolnić to chcesz potraktowac ją w jakiś łagodnieszy sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nio to muszę przyznać, że osoba albo tylko chce przesiedzieć w pracy i jak nikogo nie ma w pobliżu to nic nie robi. Taka osoba nie wnosi nic dobrego do firmy, tylko frustrację pracodawcy. Nic, powiedz jej jak jest. może daj jej jeszcze z miesiąc na zmianę i na poprawę zaangażowania. Może tylko potrzebuje silnej motywacji. Jakiegoś przeszkolenia. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy gość
już po krzyku. Osoba została dzisiaj zwolniona. Obyło się bez przykrych sytuacji. Zresztą pewnie się tego spodziewała bo wczoraj znów nawaliła. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×