Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

11 miesiecy a nie siedzi, nie raczkuje, nie wstaje

Polecane posty

Gość gość

tylko pełza, lekarz mówi ze ma jeszcze czas a ja zaczynam sie bardzo martwic. Za miesiac roczek skonczy, moje pierwsze dziecko w tym czasie zaczynało juz chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze i ma jeszcze czas, ciezko określić bo dziecka nie widzialam. Umow sie do specjalisty, będziesz spokojniejsza. Moj syn jak mial 9 miesięcy nie siadał sam, nie raczkowal. Ledwo zaczął 10 miesiąc życia wstal i poszedl. Tez sie martwilam ale bylo widać ze jest silny, ze próbuje od razu wstawać a mimo wszystko po wizycie u specjalisty okazało sie ze ma za slabe napięcie mięśniowe mimo tego ze pediatra mowila ze wszystko jest ok i ma jeszcze czas. Dzis dziecko ma 5 lat i chodzimy 2 razy na tydz na gimnastykę i na basen bo teraz faktycznie widać ze konkretne partie mięśni gorzej pracuja. Moze gdyby zdiagnozowano go od razu dzis mielibyśmy juz spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za porade, zmartiwlam sie jeszcze bardziej ! Chyba rzeczywiscie bardziej stanowczo porozmawiam z lekarzem, czas mija a postepów brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko też nie wstawało, nie raczkowało ale siedział. Chodzimy na rehabilitację- rezultaty niemalże widoczne odrazu. Powinnaś wybrać się do rehabilitanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pojde do lekarza jeszcze raz, poprosze o jakies skierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy sie przejmujecie a mojej znajomej syn zaczal raczkowac jak konczyl 11 miesiecy a zaczynal 12 .. teraz ma 15 miesiecy a jeszcze nie chodzi a moze nawet wiecej jak 15 miesiecy . i jak sie z nia widzialam to sie tak zachwycala ze jej syn juz raczkuje . bo ona mowila ze bardzo szybko zaczal . tylko ze jak zobaczyla ze moj syn w wieku 6 miesiecy zaczal raczkowac to byla w szoku ( ale on spi zawsze na brzuchu , wszystko robil na brzuszku , nie lubil lezec na pleckach . ) wiec moim zdaniem nie ma sie co przejmowac kazde dziecko jest inne jedne jest leniem i woli lezec albo pelzac a drugie woli raczkowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak każde dziecko jest inne ale są jakieś "normy". Pewne rzeczy powinny zastanowić matkę, czasami wystarczy pokazać dziecku jak ma ułożyć nózki aby wstać. O rehabilitacji powinien zadecydować rehabilitant a nie koleżanka. Potem to rzutuje na przyszłość dziecka. Ono nie będzie takie sprawne jak inne dzieci. Rehabilitacja to nie są jakieś forsowne ćwiczenia tylko odpowiednia zabawa z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj chrześniak do tej pory nic nie robił. i raptem w 11 miesiącu usiadł, zaczął siedzieć, wstawac, chodzić przy meblach i chodzić sam. wszystko w ciągu jednego miesiąca. ma 10 lat, nie zauważyłam by był opóźniony ruchowo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To musi sprawdzić dokładnie lekarz neurolog. Możesz spróbować przez http://celestyn.pl/ oni mają doskonałych specjalistów i wszystko dokładnie wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama zaczela chodzic w wieku 2 lat, takze spoko, poczekaj, najgorsze, ze jej ojciec byl alkoholikiem i bil ja za to, ze ona nie wstaje i nie chodzi :( a potem wstala, gdy ona chciala, a potem ten wariat wygonil ja zima na boso z domu i biegla do swojej mamy do pracy zaplakana, jak juz opanowala zdolnosc chodzenia... wiesz nie naciskaj na dziecko, ono zrobi wszystko co trzeba w swoim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×