Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tort do tych co pieką pytanie

Polecane posty

Gość gość

mam upieczony biszkopt kakaowy czy jeśli położę na blacie krem czekoladowy (ubita śmietana z mascarpone i gorzką stopioną czekoladą) na to ułożę truskawki i zaleję tężejącą galaretką, to czy ten krem pod truskawkami mi się nie podmoczy przez galaretkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekko przejdzie kolorem galaretki tak na 2-3 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz spróbować dać, choć trzeba mieć na uwadze, że bita śmietana jest bardzo lekka i puszysta, ale choć z drugiej strony jest z mascarpone, więc myślę, że spokojnie możesz dać tą galaretkę bez żadnych obaw. Ja np. robiłam niedawno biszkopt na to dałam masę karpatkową, truskawki i galaretkę i nic mi się nie stało. Tak samo było z innym ciastem, że dawałam budyń na gęsto ugotowany, czereśnie i galaretkę. Najważniejsze, żeby galaretka była mocno tężejąca, wtedy nic nie powinno się stać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie ja też robiłam z budyniem oraz z masą karpatkową kiedyś, a teraz bym chciała krem czekoladowy właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie chcesz żeby galaretka zabarwiła śmietanę dodaj do galaretki mniej wody i wylej prawie tężejącą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śmietana będzie czekoladowa, bo ze stopioną gorzką i dodatkowo z mascarpone więc brązowa, ciemna mogłabym na jeden blat dać krem z owocami, na drugi owoce z galaretką, ale wolałabym 2 poziomy właśnie na bogato - krem - owoce-galaretka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zrób galaretkę z mniejszą ilością wody, żeby była sztywniejsza i pokrój ją na kostki jak już stężeje i razem z owocami daj takie kostki galaretki na śmietanę nawet chyba będzie wygodniej, bo na pewno nic nie będzie nieapetycznie wypływało i się ciapało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o faktyczne to najlepszy pomysł - stężeję galaretki i pokroję w kostki, nawet wezmę 2 różne galaretki :-) będzie blat - krem - truskawki i na to posypię galaretki, drugi poziom to samo dziękuję dobra kobieto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×