Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

praca a języki

Polecane posty

Gość gość

jak myślicie, jakie języki dają teraz "gwarancję" pracy..? wiadomo, że żaden nie da 100% ale które są poszukiwane, czego i gdzie się ucyzć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczka11
angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański... wg mnie w tę stronę trzeba iśc, oczywiście angielski to konieczność w większości firm + dodatkowo jeden z wymienionych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
angielski znam, ale wydaje mi się to mało. a gdzie się uczyć tych innych języków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczka11
ja się uczyłam niemieckiego w szkole lincoln. i sobię chwalę. dobrze mnie nauczyli i teraz zastanawiam się jeszcze nad opanowaniem innego jezyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
angielski to podstawa, teraz wszedzie wymagaja (i dobrze) niemiecki w rejonach przygranicznych, na kaszubach i slasku ze wzgledu na turystyke, pozatym w zawodach technicznych, nowe techonologie itp. jak to gdzie sie uczyc? w prywatnych szkolach jezykowych, na studiach (drugi jezyk obcy jest obowiazkowy przez pierwsze 2 lata), na erasmusie, ew. mozna sie starac o dofinansowanie kursu w pracy, jezeli profil/dzialalnosc firmy temu sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
którego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczka11
chyba francuski, bo chce zostać przy tej szkole a słyszałam dobre opinie o ich francuskim. No bo tego to się będę uczyć dla siebie, nie dla pracy ;) podoba mi się francuski i chcę umieć mówić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszałam dziś że Chiński tj. mandaryński. Koleżanka ma pracę ze znajomością języka włoskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×