Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ania005

Jaki miód jest najlepszy?

Polecane posty

Gość ania005

W sklepie jak tak duży wybór w miodach: wielokwiatowe, lipowe, spadziowe itd, że nie wiem który wybrać. Czy różnią się one czymś poza smakiem? Poza tym słyszałam, że są też podróbki miodów. Jak rozpoznać, że miód jest prawdziwym miodem a nie jakimś sztucznym produktem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
domowe sposoby na stuprocentową identyfikację nie istnieją. Możesz tylko co najwyżej zaufać producentowi :).Ja kupuje miód z pasieki :) i uwielbiam gryczany i wrzosowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez kupuje z pasieki, lipowy bardzo mi smakuje, gryczany tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w polomarkecie kiedyś kupiłam miód lipowy, bardzo mi smakował do herbatki, do ciast mniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helio33
Moim zdaniem wielokwiatowy jest najlepszy, takie można kupić na wsi od hodowców pszczół i to jest dopiero prawdziwy miód :) co do sklepowych to nie mam jakiegoś faworyta, szukam dopiero jakiegoś pysznego bo nie mam teraz możliwości zaopatrzyć się w taki prosto z ula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również stosuje miód pszczeli, jest bardzo zdrowy. Można go wykorzystać na różne sposoby. Ja słodzę nim herbatę, dodaje do płatków i deserów. Jest smaczniejszy i zdrowszy niż zwykły cukier biały i tak jak on łatwo dostępny. Polecam serdecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak kupuje to miód z mleczkiem pszczelim Gal. Chyba najbardziej naturalny miód dostępny w sprzedaży chyba że ktoś kupuje od samego hodowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raz kupiłem miód z sklepie bo był w promocji i do dzisiaj źle mi się kojarzy smak :D chyba przerzucę się na Gal to może poczuje co to znaczy miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gryczany przewyższa nawet miody manuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki miód jest najlepszy? Ten który nam smakuje. Oczywiście najważniejsze by miód był prawdziwy czyli naturalny, i dlatego najlepiej kupować miód bezpośrednio od pszczelarza, o ile mamy taką możliwość. Warto zwrócić uwagę na obszar z jakiego miód pochodzi. W dużych sklepach najczęściej spotkamy tzw. miody mieszane - i tu podstawowa zasada, uważnie czytajmy etykiety. W sklepach ze zdrową żywnością możemy liczyć na naturalne produkty miodowe, nie tylko polskie. Wartościowy pod względem smakowym jest np. miód tymiankowy, czy miód z kwiatów pomarańczy. Jeśli chodzi o miód manuka, pod względem smakowym jest bardzo specyficzny, jednak główną jego zaletą nie jest smak a wyjątkowe właściwości. Jeszcze słówko - miód "nie lubi" wysokiej temperatury, warto mieć to na uwadze słodząc nim gorącą herbatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miód naturalny - wystrzegajcie się oszukanych, syntetycznych miodów z marketów. Dobry miód musi kosztować. Jak rozpoznać prawdziwy miód - naturlany miód zcukrza się czyli krystalizuje. Dobrze odwirowany, zwierający niewielką ilość wody, powoli łyżeczką nalewany np.: na talerzyk - będzie tworzył stożek. Ja w miody zaopatruję się w sklepmiodek.pl Trafiłam kiedyś na ich stoisko na wakajach robią pyszne miody, teraz kupuję przez internet. Polecam miód spadziowy leśny http://sklepmiodek.pl/13-miod-spadziowy-lesny . Prawdziwy rarytas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinakopczyk2
Dla mnie wrzosowy i gryczany. Ogólnie miód jest bardzo zdrowy, ale też nie w dużych ilościach. Ja lubię dodawać miód do herbaty i też w formie konfitury, np. osatnio pyszną odkryłam konfitura z pigwą i imbirem w miodzie z Eterno, super smak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestii zdrowej naturalnej żywności zerknijcie także na www.Enaturalnie.pl gdzie sama często zamawiam, można im zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Bardzo ważne jest, aby spożywać tylko prawdziwe miody bez dodatków sztucznych cukrów. Takie miody można dostać między innymi w sklepie internetowym wydawnictwodr.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielokwiatowy, gryczany jest specyficzny ale lubię 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę zawsze od pszczelarza gryczany i lipowy. Smakowo wolę lipowy, ale właściwości prozdrowotne gryczanego są nie do przecenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy jest gryczany - uwielbiam! ale ostatnio odkryłam z pyłkiem pszczelim i propolisem i też jest mega!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie najlepszy jest wielokwiatowy kupiony od sąsiada. Polecam poszukać w swojej okolicy kogoś kto zajmuje sie pszczołami i sprzedaje własny miód, ja od lat nie wracam juz do tych sklepowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×