Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fasolka011219933

4 miesięczne niemowlę słabo przybiera na wadze

Polecane posty

Gość fasolka011219933

Witam. Moja córcia urodziła się 19 marca. Niedawno skończyła 4 miesiące. Urodziła się z wagą 2930g. W szpitalu spadła do wagi 1840 a na 4 dobę miała już wagę 2920g. Od samego początku nie choruje tylko ma problemy z przyrostem masy ciała. W tej chwili waży 5230g. Karmiłam piersią do 4 miesięcy. Od samego początku córcia miała tak, że ssała pierś póki pokarm leciał, a gdy trzeba było go wyciągnąć i się wysilić, to był wrzask. Gdy córcia skończyła 2 miesiące Pani Doktor kazała mi ją dokarmiać mlekiem modyfikowanym co zaowocowało tym, że miałam mniej pokarmu a córcia nie chciała ssać piersi. Od czasu, gdy córcia skończyla 4 miesiace karmię mlekiem Bebiko 1. Próbowałam Nan Pro ale po tym nie mogła zrobić kupki,a Bebilon nie chciała wcale jeść. W tej chwili przybiera na wadze w ciągu 2 tygodni po 230g. Nie wiem czy jest to mało czy dużo. Na pewno małą waży zbyt mało jak na swój wiek. Odkąd zaczęłam wprowadzać stałe pokarmy ( tak kazała Pani Doktor) moja córcia nie chce praktycznie wcale mleka. Dziś wypiła mi 480 ml. I mniej więcej po tyle, raz mniej raz więcej, codziennie mi wypija. Ale jednak kazali mi w przychodni pilnować, żeby wypijała te 4x180 ml. Ona nie jest w stanie wypić tyle za jednym razem. Nie wiem jak mam ją karmić. Czy karmić co 3 godziny czy co chwile, byle wypila te 180 ml. Budzi się o 6 mniej więcej. Zjada około 150 ml, póżniej około 50 ml około godziny 9/10. Następnie około godziny 13 mleka nie chce ale zje około pół słoiczka (albo marchewki albo jakiejś zupki albo jakiegoś owocka). Już nawet z mlekiem mieszam. Póżniej około 16 zjada 120 ml. Około godziny 18 zjada kaszkę mieszaną z mlekiem modyfikowanym. Po tym około godziny 19/20 90ml mleka i idzie spać. Przed 12 na śpiąco karmię, to zje około 90 ml. Ale na wadze nie przybiera więcej. Do mleka dodaję kleiku kukurydzianego bo bez tego wcale jeść nie chce. Nie wiem co mam zrobić, żeby zaczęła jeść. Błagam o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka011219933
Przepraszam, spadła do wagi 2840 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba jednak z tym przybieraniem na wadze wcale nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie też nie ma dramatu. Ona po prostu drobna się urodziła, więc cudów nie oczekuj, żeby zaraz miała być na 50 centylu. Co do ilości jedzenia, to dla takiego malucha to uważam całkiem sporo, w dodatku je ładnie stałe pokarmy, więc raczej niedoborów nie będzie miała. A jak wygląda morfologia, może warto sprawdzić? Ja bym się tak nie przejmowała tym co lekarze mówią, każde dziecko jest inne i jak więcej nie chce, to moim zdaniem nie ma sensu na siłę wciaskać. Wagę musisz kontrolować, ale nie ma powodów do załamywania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeju mamospróbujsie doradzic innego lekarza, to wcale nie jest zła waga, nie dokarmiaj małej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córcia córcia córcia córcia córcia........ porąbało cię kobieto? Aha- moje dziecko w tym wieku wypijało max 120ml Więc po co pchać w tak mały żołądek 180ml naraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też wydaje mi się że dobrze przybiera tylko jest po prostu drobna. Wg mnie lekarze często trochę na wyrost zalecaja dokarmianie mm i przez to spada laktacja. Ja też ciągle myślałam że moje dziecko bardzo mało waży i dopiero niedawno się dowiedziałam że nie mozna patrzeć na te standardowe siatki centylowe przy kp bo one nie są wiarygodne. Wg nich corka była zawsze gdzieś tam na dole a wg siatek dla kp była całkiem przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje dziecko ma prawidłową wagę i prawidłowy przyrost masy ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła Mama
po 4 miesiącach przyrost ponad 100 g na tydzien jest ok:) Moja tez raczej drobna, pani doktor kazała nam tyle przybierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka011219933
Dziękuję za odpowiedzi. Napisałam, bo naprawde się martwie. W kółko chodzę do przychodni i ta sama gadka, że mogłaby więcej jeść, więcej przybierać na wadze itp. Ja naprawde nie jestem w stanie wepchać jej większej ilości jedzenia. Morfologie miała robioną, żelazo jest w porządku ale czegoś ma tam za mało troszkę, nie pamiętam czego a wynik zabrała Pani Doktor. W każdym razie dostała Actiferol Fe żelazo pół saszetki dziennie i do tego witaminę C 5 kropel dziennie. Ciekawa jestem jak długo będą się czepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×