Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Zatkane uszy od 5 miesięcy. Chcę już umrzeć.

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. Czuję się cholernie źle. Nigdy nie przypuszczał em, że coś takiego mnie spotka. Strasznie cierpię, nikt mi nie wierzy i mnie nie rozumie. W Marcu zachorowałem na grypę, lekarka przepisala mi antybiotyk po którym dostałem zapalenia uszu. Leczył em się sterydami donosowymi prawie 4 miesiące. Jedno ucho mi się odetkało po miesiącu ale szczęście trwało tylko jeden dzień, bo następnego znowu było zatkane. W międzyczasie spieprzyłem sobie nos w środku przez te sterydy, prawie nie odczuwam zapachów i nie mogę przez niego oddychać czeka mnie operacja. Najgorsze są te uszy. Są zatkane od 5 miesięcy. Mam przytlumiony, pogorszony słuch. Ciągle musze prosić innych żeby o powtórzenie bo nie słychać. Mój świat legnął w gruzach przez to. Jak mówię to siebie słyszę inaczej niż kiedyś tak cicho i obco. Czuje się jak je*any kaleka a według badań słuchu jest idealnie. Lekarze nie widzą problemu a ja tracę resztki zdrowia psychicznego. W ogóle te uszy się nie wietrzą. Czuję się tak jakby ktoś je pozaklejał plasteliną od środka. Nie mam już na to sił. Straciłem przez to wszystko. W dodatku mam takie uciski w okolicach uszu które sa mega wku*wiajace. Chcę się już przez to zabić miałem plany na przyszłość, prawie zdobylem ukochaną ale uszy wszystko zniszczyły. Całe moje życie obecnie to cierpienie, nic mnie ku*wa nie cieszy boje się że nikt mnie z tego nie wyleczy to trwa 5 miesiecy powaznie myśl e o śmierci. Co ja msm robic pomozcie! :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz prywatnie do laryngologa i spróbuj moze jakies leki homeopatyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza prywatnie. powinien pomóc. Do dobrego lekarza, rozeznaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też niedawno miałam zatkane ucho po chorobie i nic kompletnie nie chciało przejść, w końcu poszłam do lekarza i okazało się że mam problem z zatokami i przez to mam zatkaną trąbkę Eustafiusza( czy jakoś tak) i poszłam do apteki po tabletki na zatoki: Zatoxin i Apselan i jedną talbetkę Zatoxinu i jedną tabletkę Apselanu brałam rano i wieczorem i tak mi teraz przeszło :) a też męczyłam się ze zatkanym uchem ok miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci często gorzej słysza jak maja zawalone zatoki, moze idz w tym kierunku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też kiedyś miałam to bardzo często. W ciągu dnia kilka razy mi się odtykały, ale wystarczyło żebym dotknęła ucha i znowu się zatykały. Myślę teraz, że było to spowodowane zbyt częstym czyszczeniem uszu za pomocą patyczków. Miałam na tym punkcie obsesje, czyściłam je takim patyczkiem kilka razy dziennie. W ostatecznym odetkaniu uszu pomogły mi jakieś krople. Nie wiem nawet czy były to krople do uszu, ale po 2 dniach znów miałam dobry słuch ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale byles u laryngologa przeplukac uszy? Ja mialam miesiac zatkane ucho, poszlam i lekarz wyplukal mi z ucha wielki czop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn miał zatkane uszy przez ciągłe chorowanie. Okazało się że to wysiękowe zapalenie uszu - płyn zbierał się za błoną bębenkową. Założono mu dreny i problem zniknął z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Medycyna niekonwencjonalna? Z tego co piszesz, nie jest to uraz mechaniczny, więc możesz spróbować. Nie masz przecież nic do stracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DANIEL 24
Może niech ci przepłukają ucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pitole. XXI wiek, a gostek o laryngologu nie słyszał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paul30
nie ma urojenia zatkanych uszu,nie masz schiz,po prostu jakaś choroba,ja kiedys miałem zatkane jedno ucho ale byłem chory na zatoki,więc pójdz do laryngologa najlepiej prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja o laryngologu słyszałem. Pierwszy to mnie tak leczył, że kazał mi psikać sterydami 3 miesiące i przez to mam teraz poprzerastane małżowiny nosowe, przez co czeka mnie operacja. Nie umiecie czytać niektórzy? U kolejnego laryngologa byłem prywatnie w ub. miesiącu. Dałem za wizytę 200 zł i mi nie pomógł. Zobaczył badania słuchu z Kwietnia i uznał, że z uszami w porządku. A mi to uczucie zatkania zostało po grypie. Pare razy się odetkało, ale tylko na sekundy. Odczuwałem wtedy ogromną ulgę. W ogóle inaczej słyszałem siebie, chciało się żyć. I nie piszcie mi o woskowinie bo ja uszy mam czyste. Płukane miałem na początku trochę pomogło. Mój problem tkwi w środku ucha, od wewnątrz. Miałem zapalenie i niedrożne trąbki sluchowe i to od tego. One nie wyrównuja ciśnienia. Lekarze to lekceważą i też myślę że dreny mogłyby mi pomóc ale żaden lekarz sie na zabieg nie zdecyduje bo oni na podstawie tympanometrii stwierdzili że trabki sa ok a nie sa. I mam takie trzaski w nich. Mi na woskowine zawsze pomagala woda utleniona teraz nic więc to nie to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okonamaroko
Idź do porządnego laryngologa. Z doswiadczenia wiem, ze nie powinno sie polegac tylko na jednym lekarzy, wiec radze jeszcze zajzec do kilku innych. Nie wiem skąd jesteś, ale w Wawie jest np dr Michalik z CM MML, świetny specjalista . Nie wierz, zeby nic sie na to nie dalo poradzic. MML jest wyspejcalizowany w laryngologii, więc tam Ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj czas naturze. 5 m-cy to nie tak długo, tkanki muszą dojść do siebie i wtedy obrzeknięcia ustąpią i poczujesz ulgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam gość 2014.08.04 , prawdopodobnie cierpisz na przewlekle zapalenie zatok, któremu towarzyszy nieżyt trąbek słuchowych. Niestety krople sterydowe należą do zestawu podstawowych leków. Dodatkowo zastosuj maści typu rinopanteina lub linomag - do środka nosa. Spróbuj płukać nos i zatoki takimi preparatami jak Sinus rinse lub polski Fixsin. Jeśli Twoja ukochana naprawdę Cię kocha, to będzie gotowa powtórzyć kilka razy, żebyś mógł usłyszeć, co mówi. Zastanów się też, czy nie warto porozmawiać z psychologiem. Podobne dolegliwość u większośc***acjentów nie wywołują takiego przygnębienia. Być może masz też inne zmartwienie, którego rozwiązanie znajdziesz przy wsparciu „lekarza dusz”. :) Pozdrawiam, Łukasz Narożny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbowałeś świecowania? To stara indiańska metoda przy której tworzy się ciśnienie w uszach (najpierw jednym potem drugim) i odblokowuje kanały. Myśle że seria tych zabiegów mogłaby ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, to stary post, ale mam podobny problem tylko w prawym uchu i teraz pojawia sie pytanie czy cos Ci pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są świetne krople odtykające uszy, sama miałam zatkane od przeciągu w samochodzie. Nie trzeba sie ani operować, ani świecować. Nie pamiętam nazwy, ale idź do laryngologa i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałaś zatkane ucho od kataru tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodźmy się zajebać i będzie spokój z tymi uszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatkany
Nie wie ktoś czy mu coś pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam zatkane ucho przez 2 miesiące. Niezyt trąbki sluchowej. Poszlam prywatnie do laryngologa ( w moim miescie wizyta 80zl), przeplukal mi trzykrotnie ucho, przepisał krople antybiotykowe do uszu. Wpuszczalam przez 10 dni. Ustąpiło:) Ostrzegl mnie, by nie dlubala w uchu wacikiem na patyczku, bo wpycham woskowinę glębiej, i mogę sobie zatkac ucho na własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, może tam mieć pełno woskowiny i dlatego są zatkane :) To nie jest żaden dramat, laryngolog przepłucze i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatkany
Woskowiny nie mam na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Masz zlego lekarza. Nie wiem czy ogolnego czy larnyngologa. Musisz go zmienic PILNIE. 2. Nie oszczedzaj kasy, tylko idz pilnie do dobrego lekarza. Im dluzej zatkane uszy, tym wieksze prawdopodobienstwo TRWALEJ utraty sluchu. U ciebie jest juz pozno, wiec nie zwlekaj. 3. Skoro antybiotyki nie dzialaja, bByc moze trzeba ci bedzie naciac blony bebenkowe, zeby osuszyc ucho wewnetrzne (znieczulenie, oczywiscie). Nie czekaj, nie szukaj porad na forum, idz do dobrego lekarza. Jesli mieszkasz w malej miejscowosci, jedz PILNIE do duzego miasta, wczesniej oczywiscie umow wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatkany
W drugiej połowie sierpnia mam mieć wykonany drenaż ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatkany
A skąd wiesz ile to u mnie trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem autorem, już mijają 2 lata i 4 miesiące a nadal mam zatkane :P. Pisze tu bo widzę że ktoś podniósł temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatkany
A miałeś robiony drenaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×