Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Hrabiostwo

Wakacje w październiku!

Polecane posty

Gość Hrabiostwo

Hej! Razem z OMC Mężem na urlop wybieramy się w pierwszych dwóch tygodniach października. Zagramaniczne, ciepłe wakacje nie wypaliły - bo bardzo posypał nam się plan finansowy. W związku z tym szukamy miejsca, gdzie przez tydzień wypoczniemy właśnie w tym terminie. Ciągle jednak zastanawiamy się, gdzie można wybyć. Miłośnikami gór nie jesteśmy, aczkolwiek krótkie spacery mile widziane :) Uwielbiamy też zwiedzać zamki i tym podobne. Będziemy podróżować własnym samochodem, ze stolicy Dolnego Śląska. Może Praga? Ale co tam robić przez tydzień? Kotlina Kłodzka? Już dużą jej część zwiedziliśmy. Myśleliśmy jeszcze o wypadzie do SPA ale szczerze mówiąc to wypada finansowo jak za tygodniową wycieczkę do Egiptu :/ Może ktoś jakiś pomysł nam podsunie? Coby miło spędzić czas, oglądając ładne rzeczy, relaksując się (bo nasza praca baaaaardzo stresująca) i pijąc grzane wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może jak lubisz zamki to szlak orlich gniazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praga to genialny pomysł. Naprawdę. Możecie skoczyć też do Drezna albo Lipska. Jak lubicie piwo to kierunek doskonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrabiostwo
Szlak orlich gniazd zrobiony - luby z tamtych okolic pochodzi :) Zajęło nam to trzy dni. Zależy nam na tym, aby w miarę tanio było, coby cały wyjazd z noclegami (nie licząc obiadów i dodatkowych atrakcji) w 1500zł się zmieścił za dwie osoby. Jak tam z Pragą? Nie umiem wyszukiwać genialnych tanich noclegów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrabiostwo
Jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę Ci dac kilka podpowiedzi, ponieważ sporo podrozuje i zwiedzam :) Sama w październiku lece z ukochanym na Teneryfe, wyjątkowo pozno, ale musiałam urlop przesunąć a do tego czasu również w tym roku zwiedziłam kilka miejsc w Polsce, tez uwielbiamy zwiedzac zamki/palace i oto moje propozycje dla Was :) 1. Szczawnica - jest urocza, wjazd na Palenice, spływ Dunajcem, okoliczne zamki Czorsztyn, Niedzica, wawoz Homole, czerwony klasztor na Slowacji - wycieczka rowerami wspaniala, wejście na Bryjarke a do tego na placu Dietla obok pijalni wod wspaniala kawka i desery :) 2. Krynica - jest niesamowicie odrestaurowana, pelen uroku deptak i pijalnie wod mineralnych, wjazd kolejka gondolowa na Jaworzyne krynicka, wjazd na gore parkowa, cerkiew w Powrozniku obok Krynicy z 1600 roku, przejazdzka dorozka i wspaniale lody do których zaprowadzi Was dluuuga kolejka :) 3.Ciechocinek - jedyne tego typu obiekty drewniane obiekty w Europie czyli teznie solankowe, sa tam 3, z bliska robia wrazenie, ukwiecone deptaki,fontanny, cukiernia wiedenska ze wspaniałymi tortami, nieopodal Inowroclaw tez z tężniami, ale innych wymiarow również bardzo ladne, ponadto blisko Torun, Bydgoszcz oraz zamek Golub Dobrzyn, wiec na tygodniowa wycieczke będziecie mieli co zwiedzac. 4. Szczawno zdroj - mój ukochany dolny slask, tam lubie jezdzic najczęściej, wspaniala, zabytkowa pijalnia wod mineralnych, nieopodal wspanialy palac Wojanow, Kowary park miniatur-extra, koscioly pokoju w jaworze i Swidnicy, które sa wpisane na liste Unesco, zamek w Bolkowie etc...tam bogactwo zamkow dookoła jest ogromne. 5. Slask opolski - wiele zamkow, palacykow 6. Trojmiasto - Gdansk, Gdynia, Sopot to marki same w sobie, tutaj przez tydzień nudzic się nie będziesz, spedzilam tam kilka dni i zabrakło czasu by zwiedzić wszystko na co mielismy ochote. Nie wiem z jakiego rejonu Polski jesteś, wiec podaje kierunki z roznych stron. Pozdrawiam i miłego urlopu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrabiostwo
OMC mąż - o mało co mąż ;) Dziękuję za odpowiedź wyżej - ale praktycznie wszystko odpada, bo już dawno zwiedzone. Stamtąd właśnie jestem :) I znam te rejony jak własną kieszeń. Sęk w tym że kompletnie nie mam pomysłu, gdzie się wybrać. Przejrzałam Pragę i ceny hoteli czy hosteli przerażają - ale zapewne dlatego, że nie umiem szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my ostatnio wpadlismy z narzeczonym na szalony pomysl i stwierdzilismy, ze pojezdzimy na... koniach :D nigdy tego nie robilam, ale bawilismy sie super, taki wypoczynek w siodle. mozna pozwiedzac okolice, zrobic cos nowego. zobacz sobie na jazdykonne.com.pl i moze akurat ci sie spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortinka11
Ale czy naprawdę nie bylibyście w stanie wyskrobać tego tysiąca złotych na wycieczkę? :) Bo jakbyście mieli już te 2500 to moglibyscie skorzystać z jakiegoś fajnego last minute ( w październiku to z powodzeniem można znaleźć wczasy po 1000 zł w ciepłych krajach). Będziesz mogła trochę poopalać się na plazy, rozerwać... Szukaj ofert tutaj: http://www.qtravel.pl/ - jest to wyszukiwarka, która pokaże Ci praktycznie wszystkie aktualne oferty w sieci tak wiec warto jest sobie zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może wynająć kampera z, choćby: http://autocampingi.pl/ pojechać w trasę po Polsce i zwiedzać? Można sobie ustalić jakąś fajną trasę i mieć fajne wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 1500 na dwie osoby można przy odrobinie szczęścia w tym terminie polecieć do Turcji. Nawet teraz pojawiają się last minute za 790 zł (a jest sierpień!). Ja 3 lata temu byłem w ostatnim tyg. października na ostatnim turnusie. Część hoteli była już pozamykana, ale był spokój. Pogoda od 27 st, woda nadal ciepła. A jeżeli nie to... polecam Rumunię - Transylwania i okolice. Piękne miejsca, zamki, z draculowym na czele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Turcja:D wystarczy żeby dostać sraczki , przechorować i wrócić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadajesz sie z biedakiem ktorego nie stac nawetna wczasy dla was? jestes tylko darmowa prywatna prostytutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Wiedeń? Lub Polskie morze? Ja uwielbiam Polskę jesienią i wszystko mi jedno gdzie spędziłabym wakacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Hmmm... Może jedźcie nad Bałtyk. W Spocie jest pięknie, nawet jesienią i jest co zwiedzać. Spory wybór hoteli w tym mieście znajdziesz na http://www.hotele.pl/sopot Warto też pomyśleć o Gdańsku i okolicznych miasteczkach. Macie jeszcze dużo czasu do namysłu i na pewno coś wymyślicie. Nam też zagraniczne wakacje nie wypaliły i planujemy krótki wypad we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze Budapeszt ? Ja wyjezdzam za 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam na wypoczynek Gościniec Gryszczeniówka, fajne miejsce, żeby sie zatrzymać. Z mężem spędziliśmy tam miło weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie z mężem wrociliśmy z krety było bardzo ciepło a nawet upalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga_dagmarka
W tym roku zostaliśmy w Polsce na wakacje i to spóźnione bo w ostatnim tygodniu września, ale było przyjemnie :) Wybraliśmy Świeradów Zdrój. Z Warszawy mieliśmy kawałek, ale dla tych widoków warto. Wyszukałam w internecie pensjonat Malwa http://www.pensjonat-malwa.pl i tak na chybił trafił trochę pojechaliśmy bo opieraliśmy się jedynie na ich stronie www. Jednak wszystko było dokładnie tak jak opisali. Spokojne miejsce, dobrze wyposażone pokoje. Jedzenie pyszne i masa atrakcji w okolicy. Z pewnością wrócimy tam za rok, a może i nawet jeszcze na sylwestra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga_dagmarka
Dodam jeszcze, że dużo nas taki wypad nie kosztował, więc jeśli nie macie za wielkich finansów to przemyślcie taką opcję. Góry nie są wcale "straszne" sami się przekonacie. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogoda w Polsce bywa tak kapryśna, że wolę pojechać nawet raz na dwa lata przez biuro www.newpoland.pl i zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że pobyt na wakacjach nie będzie ciągłym zmaganiem się ze złymi warunkami atmosferycznymi. Brak słońca latem, brak śniegu zimą itd. Ostatnio byłam w Polinezji Francuskiej i w Meksyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WidelecGD
Jest wiele ciekawych miejsc w Polsce wartych zobaczenia o każdej porze roku! Jako bazę noclegowa gdziekolwiek będziecie proponuje sprawdzić ofertę apartamentów Sun&Snow! Dla każdego coś miłego! Ogromny wybór, atrakcyjne ceny, super warunki pobytu! https://www.sunandsnow.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się, że lepiej wyjechac w ciepłe kraje bo o tej porze roku to u nas plucha i zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może surfing w Maroku? Widziałem taką opcję w Eh School http://www.ehschool.pl/index.php/Products/146/Surf-Camp-Maroko2018.html Choć my wybieramy się z nimi na narty i snowboard, jednak to nas bardzie skusiło http://www.ehschool.pl/index.php/Products/156/Season-Opening-Les-2-Alpes2-2018.html Ogółem mają sporo fajnych wyjazdów, więc jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy dłuższym pobycie i większej liczbie osób np. jak się rodzinnie chce przenocować to polecam Western Camp w Zatorze, na stronie https://westerncamp.pl/ jest dokłady adres. Mają różne opcje spania albo w domkach albo choćby w tipi czyli namiocie. Poza samym spaniem to w sumie też jest trochę taki parki rozrywki, mniejszy niż Energy ale też jest co robić – są konie, jest łowisko, mają kino w plenerze dla gości, są boiska, plac zabaw, i też wieżę widokową polecam bo faktycznie widok jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Październikowe wakacje spędziłem na mazurach, a dokładnie w okolicach przystani Marina http://marinalester.pl/ . Tam czekał na mnie fantastyczny pensjonat w którym bardzo wypocząłem. Okoliczna energia pozwoliła mi na regenerację sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriam

Świetnie jest w hotelu Dwa Księżyce w Kazimierzu Dolnym. Rok temu byliśmy tam własnie jesienią i super się bawiliśmy. Teraz zastanawiamy się czy nie wyskoczyć tam na Andrzejki, bo mają fajna ofertę. Hotel jest cudnie położony z widokami z okien na ruiny zamku, Farę i Basztę i Wisłę. Do tego mogą zorganizować fajne atrakcje np. rejs statkiem, spływ kajakowy, zabawy kiperskie czy nawet wycieczkę z dreszczykiem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×