Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Rodzimowierstwo słowiańskie jako alternatywa dla katolicyzmu

Polecane posty

Ludzie często błędnie utożsamiają polskość z katolicyzmem. Istnieją takie określenia jak "prawdziwy Polak-katolik", a nawet przekonanie o nierozerwalnym związku narodowości z tą religią. Nic bardziej błędnego. :) Katolicyzm, jak i całe chrześcijaństwo to wiara żydowska. Jezus był Żydem, którego jego koledzy w wierze uznali za mesjasza, wysłańca Jahwe - jedynego boga mitologii żydowskiej, który miał poprawić los narodu żydowskiego, cierpiącego wtedy pod rzymską okupacją. Skutkiem ubocznym jego działalności było powstanie żydowskiej sekty, która na skutek zbiegu okoliczności, z czasem, dzięki cesarzowi Konstantynowi stała sie oficjalną religią Imperium Rzymskiego. Po upadku Rzymu, religie tą przejeły państwa europejskie powstałe na jego gruzach. Tak tez w X wieku chrześcijaństwo przywedrowało do Polski. Współcześni Polacy mają tak wyprane mózgi, że myślą, że 966 rok to początek istnienia państwa polskiego. Tak naprawde jest to tylko rok, w którym nasze warstwy rzadzące wyparły sie religii przodków - wiary w białych bogów - Peruna, Swaroga, Radogosta i innych. Zwykły lud nie pogodził sie z narzuceniem obcych obyczajów, buntował sie później wielokrotnie - najsłynniejszy był bunt Masława, tzw. "Reakcja pogańska" w 1038 roku. Nie było to bynajmniej jedyne takie wystapienie, buntów ludu przeciw chrzescijaństwu było sporo - m.in w roku 1022, 1025, 1030 i 1032. Widac po tym jak bardzo "polska" jest religia w imie której mordowano nasz lud :) Czasy o których możemy powiedzieć, że było w nich więcej katolików niż pogan w Polsce to dopiero XIII wiek, ale aż do XVII wieku istnieli w naszym kraju ludzie kultywujący stare pogańskie tradycje. Dziś nasza prawdziwa, polska, słowiańska religia odradza sie. :) Powstają stowarzyszenia rodzimowierców, wielu ludzi wraca do starych wierzeń, wśród tych ludzi jestem też ja :) Co o tym sądzicie, uznajecie katolicyzm za polską religie, czy popieracie mnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ci ludzie czcili jakichś światowidów czy coś, ale na pewno nie byli satanistami kretynko :o a ja mam wszystkie religie gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"może ci ludzie czcili jakichś światowidów czy coś, ale na pewno nie byli satanistami kretynko " Jakimi satanistami? :D o czym ty piszesz, gdzie tu jest coś o satanistach? :D I jakich "światowidów"? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeej no czcili jakiś bożków, w sumie mam to gdzieś i nie interesi mnie to. ale ty się jarasz tym metalem i satanizmem więc tu jest mowa o satanistach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarówno ty jak i smerfetka, jesteście tak NIEUDOLNIE prowadzonymi projektami że to się w głowie nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez fascynowało rodzimowierstwo kult życia i natury,fascynujące rytuały i legendy starożytnych slowian . Lecz odstrasza mnie od tego fakt ze jest to inspiracja dla neonazistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zarówno ty jak i smerfetka, jesteście tak NIEUDOLNIE prowadzonymi projektami że to się w głowie nie mieści..." dlaczego nie piszesz o rodzimowierstwie słowiańskim/katolicyzmie tylko bełkoczesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jeej no czcili jakiś bożków, w sumie mam to gdzieś i nie interesi mnie to. ale ty się jarasz tym metalem i satanizmem więc tu jest mowa o satanistach." O matko, kopalnia beki po prostu, napisz coś jeszcze błagaaaam, chce sie pośmiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem co się za tym kryje zresztą sami naziści ja Himmler mieli fiola na punkcie pogaństwa germańskiego,nawet odprawiali rytuały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porozmawiajmy o ważnych dla Ciebie tematach, Kasiu, ile Twoja pupa była warta na spędzie świnek w łudstoku?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wiem co się za tym kryje zresztą sami naziści ja Himmler mieli fiola na punkcie pogaństwa germańskiego,nawet odprawiali rytuały." Hmmm, no i co? :) Czy to, ze naziści coś lubili przekreśla daną rzecz raz na zawsze? :) Naziści lubili tez mundury - czy to znaczy że mundury są złe i kryje sie za nimi faszyzm? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypierdalaj kasiaszatanistka1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypierdalaj kasiaszatanistka1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie ze te demony podawały sie za Peruna, Swaroga, Radogosta i innych. i tak samo jest u muzułmanów archeologia potwierdziła ze islam modli się do księżyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto nadmienić, że rodzimowierstwo to ruch wiążący się z pewnym "nacjonalizmem" - nie każdemu to odpowiada. Pamięć o naszej historii jest czymś ważnym i potrzebnym i tu rodzimowiercom nalezy się uznanie, ale warto nadmienić, że nie jest to religia w rozumieniu wiary w bóstwo, a raczej w rozumieniu zewnętrznego kultu. I nie stanowi alternatywy dla katolicyzmu - nie taka jest intencja twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś jest katolikiem, nie moze być jednoczesnie rodzimowiercą, więc to jest alternatywa :) Nie zawsze rodzimowierstwo łączy sie z nacjonalizmem, sama znam kolesia, który nacjonalistą zdecydowanie nie jest, mówi, że Polska to cebulandia i że w razie wojny by uciekł za granice zamiast bronić kraju :D "Pamięć o naszej historii jest czymś ważnym i potrzebnym i tu rodzimowiercom nalezy się uznanie" dokładnie tak, tak jak kazdej grupie rekonstrukcyjnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy czyta ten belkot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za trudne słowa są tu używane i zagadnienia omawiane dla szanownego pana? :) moze by tak wobec tego zostawić dyskusje mądrzejszym od siebie a nie wpieprzac sie między wódke i zakąske? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Politeizm zakłada istnienie wielu współistniejących ze sobą we wszechświecie bóstw. Ilu? Nieskończenie wielu, a raczej zmiennej ich liczby. Czasem dochodzi jakiś nowy bóg (np. zapoznany w czasie dalekiej podróży handlowej), czasem kult jakiegoś wymiera czasem niektóre plemiona praktykują kult jakeigoś bóstwa, a sąsiednie już nie. Tak to funkcjonowało w całym świecie pogańskim, na ile oczywiście go dzisiaj znamy, np. w dobrze nam znanej religii greckiej. Także nie ma absolutnie żadnego powodu z punktu widzenia poganina, by nie iść do kościoła i nie pokłonić się Jahwe tuż po powrocie ze świątyni Peruna (odwrotnie tak: katolikowi nie wolno modlić się do Peruna, poganin nie ma takich ograniczeń). To po pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jebie jaknisko trzeba upaść żeby gadac o takich tematach a forum o kobietach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po drugie: "nacjonalizm" użyty w cudzysłowie oznacza nie tyle stawianie dobra Polski nad inne co raczej "Polaków" rozumianych tak, jak w czasach gdy praktykowano politeizm. Trudna kwestia, bo mało o tych czasach naprawdę wiemy. Oczywiście nie musi to oznaczać czegoś złego i agresywnego, ale osoby o kosmopolitycznych poglądach politycznych mogą się tu lekko sparzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po trzecie nie może stanowić alternatywy w założeniu, gdyż pogaństwo jest starsze niż katolicyzm, a neopoganom chodzi raczej o powrót do tych korzeni i pielęgnowanie tradycji a nie opozycję do kościoła. Oczywiście, że ktoś może w ramach demonstracyjnego buntu zapisać się i wtedy jest to alternatywa dla katolicyzmu :) ale tylko w jego własnej duszy, bo sam ruch ma inne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Także nie ma absolutnie żadnego powodu z punktu widzenia poganina, by nie iść do kościoła i nie pokłonić się Jahwe tuż po powrocie ze świątyni Peruna (odwrotnie tak: katolikowi nie wolno modlić się do Peruna, poganin nie ma takich ograniczeń)." stąd też poganin może pokłonić sie Jahwe w swiatyni ZOSTAJĄC CAŁY CZAS POGANINEM(podkreślam). :) Jahwe jest wówczas pojmowany przez poganina w niekatolicki, pogański sposób. Nie można łączyć katolicyzmu z pogaństwem :) Czyli jest to alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozjebie was wszystkich atrarararararrraar kasiaszatanistka do gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Po trzecie nie może stanowić alternatywy w założeniu, gdyż pogaństwo jest starsze niż katolicyzm, a neopoganom chodzi raczej o powrót do tych korzeni i pielęgnowanie tradycji a nie opozycję do kościoła. Oczywiście, że ktoś może w ramach demonstracyjnego buntu zapisać się i wtedy jest to alternatywa dla katolicyzmu " większośc pogan których znam jest z kościołem bardzo nie po drodze, gadają pogardliwie to co ja po nich powtórzyłam w pierwszym poscie otwierającym temat - że żydowska religia, pustynny Bóg, krótko mówiąc, to własnie tacy demonstracyjni buntownicy. A nawet jesli cele ruchu sa takie, ze nie chcą stac w opozycji do kościoła, to kościół i tak stoi w opozycji do nich. Tak jak podczas reakcji pogańskiej, podczas której palono kościoły i uwazano kościół za ciemiężyciela, czy wtedy gdy misjonarze wycinali święte gaje :) Zawsze uważałam, że ze wzgledu na tło historyczne, pogaństwo musi stac w opozycji do chrzescijaństwa, ale może po prostu nasłuchałam sie za dużo pagan metalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiu - alternatywa jest wtedy, kiedy dokonujesz wyboru. Możesz osobiście traktować to jako Twoją własną alternatywę: wybierasz rodzimowierstwo a nie katolicyzm, bo nie chcesz być katoliczką i po przejrzeniu innych religii wybrałaś rodzimowierstwo - i wtedy to jest alternatywa. A sama religia powstała i istnieje niezależnie od katolicyzmu. Katolicyzmu mogłoby w ogóle w Polsce nie być, ani w ogóle żadnej religii: nie wpływa to w żaden sposób na obrzędowość ani motywację. Rodzimowierstwo nie jest jedynym ruchem neopogańskim. Akurat ten często odwołuje się do idei, które kojarzymy z nacjonalizmami. Co nie musi być czymś złym (każdy człowiek jest inny), ale nie każdemu odpowiada. Warto rozważyć ten fakt, zanim zechcemy się związać z tym konkretnym ruchem, a nie innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×