Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co na obiad ze szpinakiem ?

Polecane posty

Gość gość

Mam ochotę na szpinak (mrożony dodam czosnku i podduszę) le nie mm pomysłu co do tego jeszcze zrobić. Wymyśli ktoś coś ze mną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podsunie ktoś pomysł na smaczne danie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robie tagiatele ze szpinakiem i pieczarkami i posypuje parmezanem, smaczne i proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tego posmażonego szpinaku,dodałabym ugotowany makaron,kawałki mięsa i polała ketchupem...jeszcze raz podsmażyć i gotowe...często robię takie mixy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ketchupem fujj Obrzydliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok. 50 dag mrożonego szpinaku 1 cebula 20 dag sera feta 2 ząbki czosnku pieprz odrobina oliwy lub masła Wykonanie: Na rozgrzanej oliwie zeszklić pokrojoną cebulę, dodać rozdrobniony czosnek i zamrożony szpinak. Podgrzewać wszystko na patelni, aż do odparowania wody. Zdjąć patelnię z ognia, dodać pokrojoną w kostkę fetę, wymieszać i doprawić pieprzem i solą. 4 wafle suche,każdy osobno położyć na wilgotnej ściereczce,aż zrobią się plastyczne,na jeden wafel wyłożyć połowę masy szpinakowej to samo na drugi,na wierzch obu położyć po jednym waflu i za pomocą ściereczki,delikatnie zawinąć roladę,zawinąć w folię do żywności,dość ciasno i dać na 1 godz.do lodówki.Po tym czasie pokroić je na małe roladki ogr.ok 4-5 cm zanurzyć je w rozmąconych jajkach ,otoczyć w bułce tartej i obsmażyć na złoto z obu stron:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka tematu Zrobiłam makaron tagliatelle ze szpinakiem (dodałam cebulkę podsmażoną w kostkę,czosnek 4 ząbki,sól pieprz i śmietankę). Na makaronie polanym sosem szpinakowym ułożyłam podsmażoną i pokrojoną pierś z kurczaka. Było pyszne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×