Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość arielka1985678

stosunek pracy

Polecane posty

Gość arielka1985678

Jestem psychologiem, obecnie pracuje na pol etatu wtorek i czwartek. Dostalam oferte w pracy w szpitalu. Przygotowywalam sie dwa tygodnie, obiegowka, badania. Od 1 wrzesnia zgloszono mnie do nfzetu. Prawnie zaczynam prace 1 wrzesnia, umowe podpisuje dopiero 3 wrzesnia. Dzisiaj odpowiedziala jedna z firm (bardzo duzo wysylam ogloszen o prace), ze bede mogla u niej pracowac. Jest to branza HR, a stawka okolo 2900 netto. Praca po 8godzin. W szpitalu dostawalabym 1600 i teraz moje pytanie, czy moge sie z tego szpitala jeszcze wycofac, zaznaczam, ze nie podpisalam jeszcze umowy. Ale ustnie sie zobligowalam, zgloszono mnie do nfzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
z punktu widzenia prawa cywilneog umowa ustna jest taka samo wazna jak pisemna, z punktu widzenia prawa pracy najpozniej w dniu rozpoczecia pracy ale niekoniecnzie przed praca nalezy podpisac umowe :D podpisanie umowy z data wsteczna to przestepstwo tak wiec formalnie jeszcze nie rpacujesz ale zawarliscie umowe ustna na to ze za 3 dni bedziesz pracowal. praktycznie mozesz sie zabrac i isc do innej pracy skoro umowy z toba nie podpisali, teoretycznie moga dochodzic odszkodowania jesli udowodnia ze zawarliscie umowe na swiadczenie rpacy przez ciebie a ty to olales i poniesli z tego tytulu jakas strate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×