Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Umowa na własną działalność gospodarczą

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam 20 lat i pracuję na umowie zlecenie jako kasjerka i mój dochód to około 1600 zł netto miesięcznie. Mój pracodawca chce od października zmienić mi warunki współpracy i dać mi umowę na własną działalność gospodarczą. Czy to jest dla mnie korzystne? Co mam zrobić w tej sytuacji i do czego będę zobowiązana mając taką umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
to jest absolutnie niekorzystne chyba ze bedzie ci placil ze 4 tysiace za te sama prace ale watpie bo teraz jego koszty zatrudnienia ciebie to jakies 2 tys. zakladajac dizalnosc placisz na poczatku ulgowy zus i skladke zdrowotna czyli ok 300-400zl nie weim dokladnie ale pozniej placisz normalny czyli ponad tysiac do tego placisz niezaleznie czy pracujesz czy nie do tego ksiegowa ktora bedzie wypelniala deklaracje podatek od kazdej faktury,ryzyko kontroli itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest absolutnie niekorzystne. No chyba, że twój pracodawca będzie opłacał za Ciebie skarbówkę i ZUS a to 1600 zł dostaniesz "na rękę", choć to i tak mało. No i jeszcze niech księgową Ci zatrudni, albo użyczy swojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×