Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kto zna się na pieczeniu chleba?

Polecane posty

Gość gość

Od niedawna piekę chleb narazie na drożdżach, z mąki pełnoziarnistej, siemienia lnianego, pestek, ale mam problem z tym ze po upieczeniu chleb jest niby ok, chrupiąca skórka i wilgotny środek ale ma dość przebijajacy smak drożdży a w zasadzie tego zaczyna który dodaje. Czemu tak jest? Może ktoś ma prosty, szybki przepis na chleb pełen ziaren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zaczyna, tylko zaczynu ;) jakiej marki drożdży używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosty, szybki i nawet drożdży nie trzeba: www.mojewypieki.com/przepis/chleb,-ktory-odmienia-zycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba oczywiste że zaczynu a nie zaczyna tylko słownik w tel zmienia :). Chleb piekłam 6 razy używałam różnych drożdży i za każdym razem to samo. To chyba nie kwestia marki. Podobno najlepszy zapach mają te z biedronki, nie śmierdzą jak inne. Ale nie wiem ile w tym prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
suche oetkera i świeże w żółtym papierku z obrazkiem są na pewno ok, wiele razy używałam a może czujesz po prostu zapach drożdży? ciasto drożdżowe pachnie drożdżami i w tym właśnie jego urok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie prawdziwy chleb powinien pachnieć drożdżami a nie chemią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piekę chleby od kilku lat. przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Radzę Ci używaj suchych drożdży. mi na świeżych też chleb "śmierdział' drożdżami i nawet potem wiatry puszczałam :O na suchych drożdżach chlebek jest super. i takie porady: żeby był pulchniejszy, bardziej miękki w środku, to najpierw niech wyrasta z godiznę w misce okryty bawelnianą ściereczka taką tylko w tym celu używaną, potem jeszcze wyrabiaj ciasto z 2 minuty i potem do formy i w formie tez niech przykryty wyrasta minimum 30 minut. wstawiaj do piekarnika nagrzanego na 225-230 stopni i po ok 10 minutach obniż do 210-200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za rady Ale czytajcie ze zrozumieniem chodzi i wyczuwalny smak zaczynu drożdżowego a nie zapach. Pieczone ciasto drożdżowe ma swój piękny. Zapach i o to w tym chodzi ale ja pisze o przebijajacym smaku drożdży to inna kwestia. Wypróbuje suche. A czy ich dodaje się jakoś mniej czy więcej niż surowych? W przepisie mam 50g to i 50g suchych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Suche drożdże są według mnie lepsze , dodaje się je o 1/3 mniej niż żywych. Ale nie rezygnuj ze świeżych, mój teść był piekarzem i cukiernikiem i od niego wiem że ciasto drożdżowe czy to na chleb czy drożdżówkę musi " przerobić"drożdże więc wyrastające ciasto powinno byc 2-a razy "bite" czyli wyrabiana i odstawiane do rośnięcia, dopiero wtedy na blaszkę i jeszcze jedno rośnięcie przed pieczeniem. Teść już nie żyje , a ja tej rady trzymam się jak pijany płotu i dobrze na tym wychodzą moje wypieki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć piekę chleby ponad dwa lata. Piekę je na zakwasie żytnim, bez drożdży - smak o niebo lepszy. W ogóle dla mnie chleb z definicji powinien być na zakwasie, na drożdżach robię bułki pszenne, pizzę, albo ciasto drożdżowe :) Warto spróbować pieczywa na zakwasie - ja już nie wrócę do "chlebów" drożdżowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×