Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Claudina właśnie tak sobie myślałam Tez ze może dlatego to napisałaś żeby tak jakby pozytywnie do tego podejść i szukać jakieś plusy w noszeniu Uli. Mialas przeboje, Jeżdżenie i usypianie, spacery specjalnie aby zasnęła i wgl. Plus ciągle ręce. Ty naprawdę musisz mieć siłę. Super ze wyjaśniłas i to tak szybko. U nas właśnie 1 karmienie nocne o jakiejś dziwnej porze. Ciekawe kiedy pobudka będzie bo wczoraj wcześniej padła. Xxx Izka trzymamy kciuki abyś jak najszybciej juz bbyła Kamilem i Zuzia w 3 :-) Milej nocki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia a gluten? Nie wiwm tak mi się skojarzyło no on tez powoduje wzdęcia i baki jak coś nie tak. Od kiedy Dajesz może jakoś więcej teraz? No nie wiem nie mam pomyslu. Moja pp dyni miała spore ale znośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja. My po pierwszym karmieniu, godzinka zabawy i uderzamy dalej spac. Taki rytual sie robi. X Dobry pomysl zeby na biezaco wyjasniac sobie co nas irytuje. Przeciez nie musimy sie obrazac czy robic na zlosc ale po prostu "pogadac o tym". X Iza z tego co piszesz to w tej grupie kp sa jakies matki wariatki. Ja prdle zachowuja sie tak (z tego co slysze) jakby podanie kawalka ziemniaka czy marchewki powiedzmy w 5 miesiacu bylo conajmniej patologia. Znam kobiety ktore z wlasnej wygody przestaly po jakims miesiacu karmic dziecko piersia. Czy ja mam je z tego powodu linczowac? Ja bym karmila gdybym mogla ale czy mam traktowac je jako gorsze matki bo maja inne podejscie do tematu? Nie!!! Znam je i wiem ze sa naprawde dobrymi matkami. to tak na marginesie. X Co do Leona i Emi ktorzy siedza. Skoro potrafia to czemu nie? Na sile maja lezec bo w ksiazce jest napisane ze powinny od 6 miesiaca a nie majac 5,5? Blagam Was. Kazde dziecko rozwija sie indywidualbie! Poza tym Leon skonczyl juz 6 wiec jest ok, a tydzien temu bylo jeszcze za wczesnie? :) Emi Agi od poczatku jest o krok do przodu jesli chodzi o motoryke. Takie mam wrazenie przynajmniej, nie czuje zazdrosci czy tym bardziej zawisci, ze moj Michal jeszcze tego nie potrafi. Wiem ze przyjdzie czas gdzie i on usiadze itp... X Kazda Z nas ma pewna wiedze i przede wszystkim intuicje i jestem pewna ze nie zrobi krzywdy swojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny gotujące zupki :-) dajcie coś sciagnac od Was bo chce zaczac sama gotowac dla Hani ;-) zupki gotujcie na jakims miesku? ja myslałam moze o cielęcinie? i jakie warzywka dajecie? :-) doradzcie cos :-) xxx A odnosnie siedzenia, moja Hanka jest chyba najstarsza i nie siedzi samodzielnie, kazde dziecko rozwija sie we wlasnym tempie i tyle. Leoś i Emilcia to siłacze i dają przykład innym dzieciaczkom i wcale nie uwazam zeby to bylo jakos za wczesnie, chcą niech siedzą do woli, swoje juz przelezeli :-) :-) Ja np Hanke wozilam na pol leząco juz od 4 miesiaca chyba bo nie chciała lezec i co miałam zobic? wcale nie sugerowałam sie jakos zbytnio tym co piszą w ksiażkach a i w foteliku do karmienia tez dosyc wczesnie zaczelam ja sadzac. Tak jak moja poprzedniczka napisała "kazda mam wie co dla swojego dziecka najlepsze" :-) A i pewnie tez nie jedna mama by mnie skrytykowala ale juz czekam do tych magicznych 9 kg i przesadzam ją w duzy fotelik samochodowy (brak nam 1,5 kg ) :-) xxx Agagula dawaj jakis przepis na zupe? :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Ale napisałam.......zamiast poł leżąco miało byc w pozycji pół siedzącej :-) wybaczcie ale ja dzis o 4,30 na nogach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ale plodzicie tych postów i to jeszcze po nocach:) fajnie ze laski jestescie z nami:) Js rowniez wypowiem sie w sprawie tego małego konfliktu. Moim zdaniem Iza polecialas postem na fb po bandzie... Zdj z książki wlepilam ja, było odpowiedzia na pytanie neski kiedy sie wprowadza posiłki,,zaznaczyłam z jakiego źrodła, neska podziękowała za fajny artykuł tule bylo w temacie. Czepilas sie czy któreś dziecko samodzielnie siedzi?? zeby mogło jesc, wystarczy ze siedzi stabilnie na kolanie rodzica :p i tez moze jesc. Piszesz ze nie trzymamy sie swoich założeń np dotyczących blw... I ze zmieniamy zdanie, to nie my zmieniamy zdanie a dziecko weryfikuje nasze plany, tak było w moim przypadku. Z tym, ze wlozysz mała do chodzika zeby pokazać ze mozesz... Robiąc komuś na złość!!! Boze to juz wogole dramat:( wyścig szczurów? Zadnego wyściugu szczurów nie ma! zapraszam do pracy w korporacji to jest wyścig! Zimowa ma duza wiedzę zgadadzam sie z Ags, i taki ma ton wypowiedzi od dawna to nie nowość. A w gr kp moze i sa fanatyczki ale z ogromna wiedza, i z tego co wiem z gr mozna sie wypisać, a Ty to potrafisz zrobic:p. Rozumiem Twoj gorszy czas, będziemy Cie wspierać całym sercem, tylko nie rób sobie z nas worków treningowych do wyżycia:) X Moja mała wczoraj ponownie zajadała sie ziemniaczek z moim mleczkiem, bardzo sie zajadała. X Kasica, jestescie z Adim boscu super fotka:) X Lecę na sniadanie pozniej wpadne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi ja Cie uwielbiam, jestes tak inteligentną kobieta jakich mało na tym swiecie :-) :-* Napisz mi jak sprawdza sie Wasza spacerowka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, z ta inteligencja to przesadzasz, zapewniam Cie średnia krajowa :p wolałam napisac to ci mysle, bo tak dziewczyny mówicie zeby robic:) od razu na gorąco pisac co i jak. X Spacerowka składa sie jednym pociągnięciem, jest lekka i zwrotna, wydaje mi sie ze tez bardzo wygodna bo mała ma sie tam jak w fotelu kubelkowym. Tylko te piankowe koła mnie denerwują:/ X Ags, ty zakupoholiczko, zostaw troche dla innych tych opasek;) X Magda, jak Bartus, kurczę przykro mi ze on te szczepienia tak zle znosi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
No i dobrze, moim zdaniem po to jest forum zeby każdy mogl napisac to co myśli. Chyba teraz wyjdzie ze Ci "posłodziłam "hehe xxx Własnie Madzia jak Bartus? xxx Ags dawaj troche dla Hanki tych opasek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Co do tesciowych... Hmm juz pisalam, że cieszę się że mieszkam daleko hehe ;) wszystko było na nie, a jak się później dowiedziałam , podsumowała wnuczkę, że jest za chuda.. Na szczęście moja mama nie świruje, zresztą mówi, że wiem dużo więcej niż ona w tamtych czasach, bo książki, bo internet, więc zamiast tracić czas na umoralnianie, po prostu cieszy się wnusią i to mi pasuje :) X Magda biedny Bartuś, niestety też nie mam pojęcia od czego to może być.. X Safari moja Adusia też sporo czasu spędza na macie, na kocu, w huśtawce lub w wózku, na rekach też ją noszę ale nie jakoś specjalnie dużo, wręcz mam wrażenie, że męczy się na nich bo nie ma takiej swobody ruchów. I po poście Claudiny też mi się zapaliła lampka w głowie, czy nie za mało poswiecam czasu własnemu dziecku ;) Co do wózka to ja się nie orientuje, mam jeden 3 w 1 coletto marcello i jestem z niego zadowolona. X Ags i Iza cieszę się, że jesteście :) X Iza rozumiem, że Ci ciężko, jeszcze trochę i będziecie razem :) X Co do wyścigu szczurów, ja nie zauwazylam tego zjawiska u nas. Moim zdaniem każdy się dzieli osiągnięciami swojego maluszka, bo jesteśmy z nich dumni i nie widzę w tym nic złego :) ja osobiście nigdy nie byłam zazdrosna, że ktoś siedzi a ktoś pelza czy jeszcze cos innego. Przecież też mam w domu takiego szkraba, który w końcu będzie siedzieć, chodzić, mówić itd a czy to nastąpi wczesniej czy później, to bez znaczenia, najwazniejsze że jest zdrowa, a całej reszty się nauczy gdy przyjdzie jej pora ;) X Malwi dawaj nam zdjęcia jak Marys zajada się ziemniaczkiem , a Ags jak już dojdą nowe opaski, też koniecznie nam je pokaż na Emilce :) X Anja ale w slodzeniu nie ma nic złego, przecież samych negatywów pisać też nie będziemy hehe ;) X Przez tą całą dyskusję zdalam sobie sprawę, że nie macie ze mnie zbyt wielkiego pożytku, bo ja nie mam za dużej wiedzy jeśli chodzi o dzieci. Wszystkiego uczę się na bieżąco, a dużo też od Was za co wam dziękuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Emilka oczywiscie ze nie, tak dla zartu to napisałam. Będe słodzic ile wlezie jesli bede miala do tego powod i ochotę . Ja też baaaaardzo duzo ucze sie od dziewczyn, sama niestety nie za wiele z siebie daje poniewaz to pierwsze moje dziecko i nie mam doswiadczenia. xxxx Agagula gdzie Ty? Co robisz sex bombo ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emila Zgadzam się z tobą w 100 % co do tego co napisałaś na temat tego niby wyścigu. Ja tez tego nie odczuwam i czy Bartek będzie siedział dziś czy za miesiąc nie ważne. Ważne ze zdrowo się rozwija. XX No Dziewczyny Dzięki Bartek Lepiej. Temperatura w porządku, humorek tez juz dochodzi do siebie ;-) A te baczki dziś w nocy tez lepiej bo zjadł mleko zasnął i jak go odlozylam to już nie było takiego "bombardowania" tylko troszkę się powyginal dałam mu smoczka i zasnął. Może rzeczywiście tego jabłka za dużo bo ostatnio jadł 2 dni mus i jeszcze pił kompot XX Ja tez się staram od was uczyć bo też mało wiem :-) ale radzimy sobie jakoś XX Piszcie piszcie jak będziecie kupować jakieś spacerówki bo nas tez to czeka i z chęcią poczytam wasze opinie. XX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Anja dla mnie dajesz od siebie też, bo Hania jest ponad miesiąc starsza od Ady , więc wczesniej robicie wiele rzeczy, np wprowadzasz jedzonko i ja już mogę korzystać pod tym względem z Twoich rad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Magda super, że Bartkowi lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia a nie myslalas zeby moze opozniac szczepienia? Jezeli on to tak zle znosi zeby robic dluzsze przerwy miedzy jednym a kolejnym szczepieniem? I kazda nieprawidłowośc powinno sie zglaszac do przychodzi ( Ags o tym pisala) o NOPie, wiec wszelkie temp czy placz powinno sie zglaszac. Niestety pielegniarki w przychodniach o tym nie informuja. Kajtek za kilka dni konczy pol roku a dopiero idziemy na drugie szczepienie Jezeli nad dopuszcza bo cos kaszle a u nas na szczescie bardzo zwracaja uwage na zdrowie dziecka(nie moze byc nawet troche katarku). Xxx Anja-z ostatniego twojego wkladu na forum wiem, ktore sloiczki sa dobre! Zawsze myslalam ze hipp robi nawet ok a tu spore zaskoczeniE. Xxx Chlopaki spia, wszystko w domu porobione to chyba sie poloze z nimi. Xxx Aaaa Magda ja c***isalam o tej spacerowce z espiro ze jest dobra, ta metro wyglada jak maclaren a ma jednak troszke nizsza cene:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
No dobra,zalozylam pseudo konto na fb,jestem zla,bo nie mogę dodać zdj z telefonu,nie wiem czemu:/i nie wiem jak Was znaleźć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Ale tworzycie tych postów:-) Ja tez nie odczulam żadnego wyścigu szczurów. Po prostu każda mama cieszy się z osiągnięć swojego dziecka. A szczególnie chyba pierworodki;-) ja w każdym bądź razie mam;-p Xxx Milo mi słyszeć dziewczyny ze uwazacie ze Leon się szybko rozwija bo ja sadze wręcz odwrotnie;-) jak patrzę jak wasze dzieciaczki leża na brzuszkach obracają się i w ogóle to wam zazdroszcze bo Leon nie cierpi tej pozycji. I na każdym szczepieniu pytam p dr czy wszystko w porządku z jego motortka. A siedzenie to tylko z mama a i tak ucieka na boki. Sam stabilnie nie siedzi. Xxx Anja ja tez powoli myślę żeby sama gotować dla Leosia Xxx Magda dobrze ze Bartusiowi lepiej. U nas tez baczki od kilku dni. Xxx Co do spacerowke to nie pomoge bo jeszcze jakiś czas pojezdzimy czołgiem;-) Xxx Nie pamiętam która ale jedna z was karmi dziecko mlekiem hipp tak jak ja. Pisze bo wyczytslam w mecie ze hipp zmniejsza gramaturze opakowań z 800 na 600 g a cena się nie zmienia. I jeszcze mleko będzie w kartonikach a nie puszkach jak do tej pory. Lipa jak nie wiem co. Ja będę zmieniać mleko bo nie będę przeplacac. I chyba przejdziemy ba bebiko. Która stosuje i jakie macie opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
A i wracając do tematu słodyczy to u mnie temat rzeka;-))) W każdej ilości i o każdej porEd dnia i nich. Wczoraj zrobilam galaretek z malinami a dzisiaj pieke sernik na spodzie z herbatnikow i nutella. Maz się E mnie śmieje ze słodka dziurka jestem;-))) Xxx Ze zdrwokuem ivLeona dużo lepiej juz od wczoraj spowtotem spacerujemy;-) Xxx A ja tez Lubie posty zimowej mamy. Jest ogarnięta w temacie dzieci i dużo posłowie. Nie raz ton jej postów jest wymowny ale i tak Lubie ja czytać. W ogóle wszystkie podwójne i potrójne mamy mega podziwiam. Xxx I musimy od razu mówić co nam leży na sercach żeby więcej taka sytuacja się nie powtórzyła. Bo uwielbiam was wszystkie i nie chciała bym żeby to się pops òlo;-)) Xxx A hustawke dostalismy. Sama bym pewnie nie kupiła. I Leo pierwszy raz w niej płakał. Potem obczajal a dopiero wczoraj trochę się cieszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
I trzymajcie kciuki za sernik bo to pierwszy mój w życiu. I jak wyjdzie to zapraszam wszystkie na kawę;-))) Xxx Ale się rozpisałam a i tak mam wrażenie ze o czym jeszcze zapomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik smaka tylko robisz. Oby się udał pochwal się foto na fejsa jak skończysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Safari wyszedł super w smaku. W wyglądzie mniej bo miałam tylko pol kilo sera i jest mega niziutki. Później wrzuce foto;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Arla
Hej dziewczyny, troche sie odsuwam w cien na forum bo wydaje mi sie ze nie uda mi sie tak wpasowac do Was. Jestescie juz mega zgrane wiec ciezko jest wejsc w taka grupe. Jesli chodzi o mleka mozecie zamawiac je w aptece gemini. Jest taniej i sie naprawde oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, dziewczyny, z tym slodzeniem to bylo uogolnienie oczywiscie ;). Moje dziewczyny w pracy sie smieja, ze bardziej slodzacej osoby ode mnie w zyciu nie widzialy ;). Ale ja wychodze z zalozenia, ze moi rezydenci maja tak niewiele z zycia, ze usmiech i sluchanie milych rzeczy na swoj temat nalezy im sie jak psu buda ;). Oni mnie za to kochaja i nie robia fochow o byle co, a mi dzien pracy uplywa przyjemnie ;). xxxx Emilia, oczywiscie, ze wkleje fotki, tylko najpierw Safari musi mnie na nowo przyjac ;). Fajny masz wozeczek, nie widzialam go wczesniej. xxxx Magda, super, ze Bartus juz lepiej :). Ja dzis Emi zostawilam po zmianie pieluchy na lozku nago. Wrocilam i zastalam armagedon ;). Jedynym wyjsciem byl prysznic i pranie narzuty. xxxx Malwi a ja dalam dzis sloiczek pierwszy raz :). Smakowalo. xcxx Anja, szkoda, ze my Rossnana nie mamy. Kupilam Gerbera w pl sklepie. xxxx O tesciowej to nie bede pisac. Natomiast z moja mama mam de ja vi, to samo co mowila 8 lat temu przy Bartku powtarza teraz ;). xxxx Wczoraj po komentarzach o sadzaniu dziecka zrobilam maly research bo juz sama zwatpilam czy dobrze robie. I zeby sprostowac, nie sadzam jej na sile, nie podtrzymuje, nie obkladam poduszkami. Emi jak sie znudzi siedzeniem, sama, wystawiajac raczke i opierajac sie na niej opuszcza sie nabrzuch :) xxxx Repetytorium, pp Twoim poscie o tym, ze Asia chyba bedzie leworeczna, zwrocilam uwage jak Emi lapie przedmioty i tez lewa reka. Ciekawe czy jej to zostanie? Byla by pierwszym mankutem w rodzinie ;). Ale chyba na tym etapie jeszcze wszystko moze sie zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags ponoc o tym czy dziecko bedzie lewo czy praworeczne mozna powiedziec po 3rz, tymek mial czas ze uzywal glownie lewej reki, pozniej prawej a teraz jednej i drugiej uzywa tak samo dobrze. Czesto obiad je lewa reka a np kolacje juz prawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa mamo, wlasnie tak mi sie wydawalo, ze cos takiego slyszalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Andzik sernik z nutellą?!!!! o matko i córko!!!!! dziewczyno!!! moge sie do Ciebie wprowadzic?! :-) ja sie przyznam ze mieszamy juz od 2 lat w naszym mieszakniu i ani razu nie użyłam piekarnika :/ a nawet nie jest podłączony :-) wszystko gotuję albo smażę, jakos do pieczenia mi sie nie spieszy i w sumie cale szczescie bo pewnie odbiloby sie to na moich udkach i posladkach i brzuchu :-p Dziewczyny ja juz nie moge sie doczekac az Hania zacznie mowic :-) xxx Ciekawe co Agagula porabia ze jej dzisiaj tu nie ma :-) xxx Możecie polecic jakąś hustawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Anja zapraszam mam jeden pokój wolny i chętnie Ciebie i Hanulke przyjemne. Miał by Leo się z kim pobawić;-) Xxc My mamy huśtawka Benetton. Od Kuzynki m ale fajna jest składana. Nie zajmuje dużo miejsca Xxx No właśnie Agagula gdzie się z Miesiem podziewacie? Xxx I zapadła decyzja ze bierzemy się za drugie maleństwo. Postaramy się 3-4 misciace i jak samo nie wyjdzie to będziemy podchodzić do kolejnej procedury;-) tak wiec Agagula wysylaj sexowne fluidu;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Huśtawka bebetto ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
hej w niedziele :-) xxx Madzia jak Bartuś?? U nas własnie w ncocy byla masakra, bączki tak Hanke męczyły a tez nic nowego jej nie dawałam. Może to po glutenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej ja tylko na chwile bo zaraz idziemy na msze w plenerze a potem do mojej siostry na urodziny. Xxx Magda jak Bartuś? Xxx Anja jak szkoda Hanulki;-* Xxx Kasica jak Adrianek dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×