Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomoc

Polecane posty

Gość gość

Witam, otóż od soboty borykam się z dosyć ciężkim (przynajmniej jak dla mnie) zadaniem z rachunkowości. Przewertowałam książki, mimo to mam kilka niejasności. Wprawdzie zrobiłam już kilka z 47 podpunktów ale to i tak za mało. Jeżeli mogę prosić o pomoc, będę bardzo wdzięczna. Zadanie dotyczy zakładu meblarskiego - jest to działalność przedsiębiorstwa przemysłowego. Koszty ewidencjonowane są na kontach układu rodzajowego i funkcjonalnego czyli na 4 i 5. I tutaj mam problem, nie wiem jak zaksięgować kilka operacji gospodarczych. Przedstawię moje wątpliwości i liczę na pomoc, będę dozgonnie wdzięczna. A więc: 1. Faktura za dzierżawę hali produkcyjnej: a. w. netto - zaznaczyłam na koncie 402 (usługi obce) po stronie Wn (proszę o weryfikację) b. podatek VAT 23% - zaznaczyłam na koncie 225 po stronie Wn (powinno być dobrze) c. w. brutto - tutaj nie wiem co zaznaczyć, wiem że CHYBA powinno być po stronie Ma 2. Faktura za usługi telekomunikacyjne: (nie wiem jak zrobić tutaj podpunkt a i B) a. w. netto b. podatek VAT c. w. brutto 3. Wb - potwierdzający spłatę zobowiązania za usługę telekomunikacyjną - na pewno będzie konto rachunek bieżący po stronie Ma, ale coś jeszcze? 4. Faktura za zakupione przez pracownika znaczki pocztowe: a. w netto wynosi 32 złote b. przy podatku jest skórt zw. c. wartość brutto Jak tutaj wyliczyć podatek i gdzie to wszystko zaksięgować? Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i ewentualne wskazówki. A ja dalej idę walczyć z zadaniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj na inforze :) Tam siedzą stare księgowe, może pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×