Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Separacja a darowizna

Polecane posty

Gość gość

Dowiedziałam się niedawno,że mój mąż(Niemiec) ma kochankę. Chcę się z nim rozwieść po latach pijaństwa, skąpstwa i braku okazywania mi uczuć. Według obowiązującego prawa,muszę być najpierw w separacji.Rodzice chcą przepisać na mnie dom. Wczoraj usłyszałam propozycje nie do odrzucenia od małżonka...że on pozwoli mi wziąć jego połowe domu (tak,jego bo majątek w malzenstwie jest wspolny) jesli ja nie podam go o alimenty. Zapytalam co z dzieckiem, czy on ma sumienie,ze obnizy mu stope , bo jesli bede sama go utrzymywac to wiadomo,ze nie bedzie mi lekko. Powiedzial,ze dziecko "rowniez moze mieszkac w jego polowie domu". Tak się teraz zastanawiam, co zrobic, abym nie musiala dzielic sie swoim majatkiem (odziedzicze takze dom po babci). Czy separacja chroni mnie przed tym podziałem? Mąż oczywiscie na propozycje podpisania intercyzy smieje mi sie w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o intercyzie moze zadecydowac takze sad wygoglaj: skutki prawne separacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale namieszałaś. O jakie ty prawo pytasz? Polskie czy niemieckie? O ilu ty domach mówisz? Dwóch, trzech czy jeszcze więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jakiej intercyzie? Separacja powoduje rozdzielność majątkową. Po h..j tu komu intercyza?? Darowizna nie wchodzi w skład majątku wspólnego. Do rozwodu nie jest potrzebna separacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laska miesza pojecia wiec odpowiadam na dwa pytania na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawo niemieckie, jestem tak otumaniona tym rozwodem ,taki bol i jeszcze same problemy. 2 domy otrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się, qźwa, na niemieckim forum pytaj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×