Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerf ciamajda

Jakbym była pracodawcą to moje wymagania byłyby takie

Polecane posty

Znaczny, umiarkowany lub przynajmniej lekki stopień niepełnosprawności. Status osoby uczącej się, status rencisty lub emeryta lub osoba, która pracuje w innym miejscu na umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma sprawy ja ci znajde osobe uposledzona w stopniu znacznym a ty ja zatrudnisz i nie zwolnisz do emerytury pasuje ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzeba kogo silnego, co umie sprzedać i może drugi stopień niepełnosprawności wystarczy bym nie płaciła z własnych zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już założyłaś firmę? Jeszcze tydzień temu żaliłaś się, że nikt nie chce zatrudnić :) Zatrudniając osoby niepełnosprawne też w pewnym sensie obchodzisz przepisy. Zresztą wszystkie osoby, które wymieniłaś w poście nr 1 z reguły zatrudniane są na "śmieciówkach" w celu zmniejszenia kosztów pracodawcy. Przedwczoraj krytykowałaś kobietę, która chciała zwolnić 15 pracowników, bo przynieśli jej lewe zwolnienia L4. A teraz Ty chcesz zrobić coś podobnego, tylko w drugą stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o tym. I to jest korzystne dla pracodawcy, bo pozwala mu ograniczać koszty. Ale pomyśl, że wiele osób załatwia sobie lewe zaświadczenia u lekarza, żeby tylko zdobyć którąś "grupę" i tym samym mieć lepiej. I co mają sobie pomyśleć wykwalifikowani bezrobotni, którzy przegrywają taką rywalizację, bo nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda ze jest korzystne WYLACZNIE dla pracodawcy ile osob niepelnosprawnych potrafi postawic sie pracodawcy? i czy wogole jest ktos kto dba o interes takich osob? jak osadzic pracodawce ktory normy w pracy stosuje identyczne dla osob niepelnosprawnych i pelnosprawnych mimo ze niepelnosprawnosc ewidentnie utrudnia wykonanie tych norm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedys z ciekawosci poslalem do firmy X trzy osoby jedna niepelnosprawna BEZ orzeczenia jedna niepelnosprawna Z ORZECZENIEM jedna pelnosprawna z ORZECZENIEM (lewym) chcesz wiedziec jak to sie skonczylo? bardzo pouczajace doswiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała Smerfeta, kolejny temat o tym jak kogoś orżnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×