Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy trzyletnie dziecko powinno spać w dzień?

Polecane posty

Gość gość

Witam Mamy,mam takie pytanie,czy trzyletnie dziecko powinno spać w dzień?bo moja córka przeważnie śpi ale póżniej wieczorem jest wydziwianie i potrafi szaleć do 23 nawet.jak jej nie położe w dzień to o 20 jest już tak padnięta że sama chce iść spać i śpi do rana jak aniołek.zastanawiam się czy może odpuścić jej te spanie w południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro o 20 idzie spać i przesypia całą noc, to po co jej ta drzemka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drzemka jest jej zupełnie niepotrzebna, bez drzemki i spac o 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja w tym wieku nie spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko trzyletnie o 20 powinno być w łóżku, a nie szaleć do 23, więc spanie w dzień zupełnie bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli potrzebuje to niech śpi. Trzylatek to jeszcze male dziecko. Moze zmien hej godziny drzemki. Wcześniej uśnie, to wcześniej wstanie i wcześniej uśnie znów. Trochę maslo maślane mi z tego wyszło, ale wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to znaczy..pada o 20? Toz to normalna pora snu u dziecka...mój czasem i o 19 odleci i do rana spi...chyba bym oszlała z dzieckiem do 23 się użerać,normalna ty jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba normalne że śpi o 20:00? Potrzebna Ci ta drzemka do czegoś? Bo jej chyba nie skoro bez tego nie jest marudna (nic takiego nie piszesz). Mój w każdym razie ma 3,5 i nie śpi od 2 lat w dzień, chociaż to akurat za szybko moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiadając na posty napiszę;nie,nie je słodyczy w ogóle,codziennie chodzimy na spacery,pisząc że szaleje do 23 miałam na myśli że po prostu nie śpi tylko leży w łóżku i ewentualnie bawi się po cichu...ale jednak 23 to bardzo póżno żeby jeszcze takie małe dziecko nie spało,wiem o tym...w dzień czasami się sama kładzie i usypia więc jej nie budze,a tak normalnie to staram się ją przetrzymać do wieczora bez spania w dzień,tylko różnie to znosi,czasami jest już tak marudna że się wytrzymać nie da.stąd to moje pytanie,czy takie dzieci powinny jeszcze spać w dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem z doświadczenia. Córka ma 2 lata i śpi w dzień od 12 do 14 ponieważ bez drzemki jest marudna i placzliwa. Wieczorem chodzi spać o 20-20:30 i wstaje o 7-7:30. I nie ma problemu. Co więcej syn ma 6 lat, a w weekend np potrafi położyć się z siostra i spać. A wieczorem tez bez problemu idzie spać o 20-20:30 i wstaje o 7-7:30. Widocznie potrzebują tyle snu wiec na sile nie będę zabraniać, bo wiem, że wieczorem bez problemu zasną o ustalonej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak powinno ale mój ma 4 lata i 4 miesiące i dopiero od miesiąca nie robimy mu drzemki w dzien. I chyba sie wykończę, bo spi juz ok 1830 -1845, wstaje 7.30 - 740 potem idzie do 13 do przedszkola a jak wraca to od ok 16 jest juz zmeczony. Chcialam go oduczyć spania w dzien ale chyba sie poddam. Dodam tylko ze jak spal 2 h w poludnie to o 21 juz spal a jak szedl na godzinna drzemkę to i o 1930 juz chcial do lozka. Bylam u lekarki stwierdzila ze taki jego urok, badania tez ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pediatra

Jak można być takim ignorantem i nie zdawać sobie sprawy z istoty drzemki?! Przecież trzylatek jej potrzebuje do regeneracji komórek oraz uporządkowania zbieranych na jawie informacji! Bez tego gorzej się rozwija, słabiej rośnie i ma gorszą pamięć... Mam wrażenie, że niektórzy rodzice są zmęczeni własnymi dziećmi i chcieliby się od nich uwolnić... Drodzy rodzice, nie ma możliwości, by zdrowe dziecko mając zachowaną prawidłową higienę snu, odżywiania, ruchu i zabawy miało problem usnąć wieczorem, nawet, po 2 godzinnej drzemce w dzień. Zastanówmy się jaki popełniamy błąd w opiece nad maluszkiem- może jest przebodźcowane lub ma niewłaściwą dietę, czy zbyt mało ruchu na świeżym powietrzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×