Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia2992

Tansze zakupy w Internecie w obcych walutach przez kantor walutowy

Polecane posty

Gość Kasia2992

Hej, pewnie częsc z was tak jak ja robi zakupy na stronach takich jak asos, ebay itd. Bank zawsze nalicza jakas prowizje/spread od przewalutowania :( zwykle jest to 10-20gr na 1 EUR lub 1 USD. Aby tego uniknac mozna załozyc konto w KANTORZE WALUTOWYM Alior Banku. Konto jest za darmo, mozna załozyc kilka kobnt walutowych i zamowic do kazdego konta karte (rownie za darmo!). Robimy przelew ze swojego konta na konto pln w kantorze Alior i tam kupujemy waluty po bardzo korzystnych cenach, bez zadnych prowizji :) Mam tam konto od miesiaca i jestem bardzo zadowolona :) Wiecej na stronie: w w w. kantor. aliorbank. pl (bez spacji) Jesli przy rejestracji podacie kod: CVZF88K6LS5T dodatkowo bedzie mozna otrzymac bonusy :) Zachecam was bardzo jesli ktos lubi kupowac online, a nie chce przepłacac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość draw88
Czasem robię zakupy w zagranicznych sklepach, gdzie trzeba płacić w EUR. Walutę zaś wymieniam w Pluskantor.pl ponieważ mają najlepszy kurs i wygodnie można wypłacić kasę z kantoru na rachunek odbiorcy. Kompletnie żadnych problemów z księgowaniem na zagranicznych rachunkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podobnie tyle, że przez platformę Amronet robię przewalutowanie, w ten sposób- dzięki pośrednictwu e-kantoru czy platformy- konkretnie tnie się koszty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W e-kantorach najszybciej i najtaniej:) Kasa idzie bezpiecznym przelewem, jak z AMronet kilka razy korzystałam, zawsze musiałam kodem SMS potwierdzać dla bezpieczeństwa. Nie mam zatem obiekcji aby wymieniać online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaania
Jak robię zakupy online z płatnością w EUR, walutę kupuję na platformie Gieldawalut.com . Tam się bardzo opłaca z racji tego, że kursy zawsze są korzystne i prowizja dosłownie parę groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sówik
Takie drobniejsze przewalutowania jak właśnie podczas zakupów na zagranicznych portalach aukcyjnych itp. warto robić w Pluskantor.pl. Z minuty na minutę masz EUR czy USD i możesz robić przelew na każde zagraniczne konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój przelew z Pluskantor.pl był na rachunku po kilku godzinach, nie wiem jak z innymi walutami bo do tej pory wymieniałem i przelewałem tylko EUR/PLN, Niemniej jednak to dobrze świadczy o jakości usług kantoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikLina67
Ostatnio coraz częściej kupuję online na zagranicznych aukcjach, moja pasja to antyki:) Jak muszę wówczas przewalutować pieniądze to przez Amronet. Wiem, że platforma zawsze sprawnie mi to zrealizuje o każdej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Należy bardzo na to uważać, aby nie pozwolić na przewalutowanie pieniędzy po kursie tabelowym banku ponieważ jest to skrajnie nieopłacalne. O wiele lepiej jest wymienić pieniądze w kantorze internetowym np. Kantor Ekspert a następnie otrzymaną od nich walutę wysłać jako zapłatę za towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CocaCola666
Polecam przewalutowania przez Amronet, kursy bardzo czytelnie przedstawione i aktualizowane cały czasu, zawsze więc wiadomo na ile się opłaca, ile oszczędzamy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie że taniej przewalutujesz przez kantor internetowy niż automatycznie miało by to być zrobione przez bank. Porównaj kurs bankowy np. z Pluskantor.pl , nie wierzę abyś różnicy na swoją korzyść nie dostrzegła od razu:) A takie konto w e-kantorze bezpłatnie możesz posiadać i korzystać kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielu z tych kantorów o których piszecie nie znam, ale nie powiem że niestety bo w jednym z nich kilka razy kupowałam USD, jedynie w Amronet co prawda, jednak bazując na wrażeniach z tych przewalutowań mogę powiedzieć że to świetna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętus39
Zawsze jak robię zakupy z płatnością w EUR lub USD, walutę kupuję przez Pluskantor.pl :) A to dlatego, że przewalutowanie trwa dosłownie minutkę i od razu przelew można zrobić na każdy zagraniczny rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam kupić walutę po kursie platformy na Gieldawalut.com z obniżoną prowizją- korzystając z cashback, taniej nie znalazłam nigdzie, a dziala jak błyskawica:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Colinn7
Mnie przekonał pluskantor.pl, najszybsze wymiany i najszybsze przelewy- do każdego odbiorcy. Nie muszę z powrotem na swój rachunek wypłacać kasy, tylko robię transfer bezpośrednio z kantoru:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.izi.sklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzol89
Od dawna kupuję różne rzeczy na eBay i jak wiadomo każdemu kto korzysta z tego międzynarodowego portalu zakupowego, często się zdarza, że w EUR albo w USD należy zapłacić. Można oczywiście z rachunku w banku wysłać środki i bank automatycznie je przewalutuje jednak o wiele bardziej oplaca mi się to zrobić przez Amronet- online i tak samo szybko, natomiast po korzystnym kursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy pomysł jeśli chodzi o przewalutowanie w e-kantorze:) Muszę spróbować, mam nadzieję że będzie OK. Na platformie gieldawalut.com kursy widziałam świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banielka
Jak najbardziej polecam ci Gieldawalut. Mam u nich konto od roku i faktycznie, kursy mają bardzo dobre. W dodatku teraz mają fajną promocję dla nowych klientów - więc tym bardziej warto założyć u nich konto właśnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadid
A sprawdź sobie ofertę Pluskantor.pl . Ja u nich robię zawsze wymianę, bo mają niski spread (nie pobierają prowizji) i bezpieczną stronę. Dodatkowy plus - naprawdę szybkie przewalutowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrienna
Często robię zakupy w zagranicznych sklepach i muszę przewalutowywać PLN na EUR czasami USD. Najszybciej i najkorzystniej pod względem kursu jest na Amronet. Dobrze działa też ich strona mobilna, za co duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zali
No jakoś nie wierzę za bardzo tym internetowym kantorom. Czy to faktycznie bezpieczne, taka wymiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papili
A masz konto w banku internetowym? Jeśli tak i nie boisz się wykonywać transakcji przez internet, to tym bardziej nie masz co się bać o bezpieczeństwo w eknatorze. Ja mam konto na Gieldawalut i tam zabezpieczenia są właśnie takie jak w bankowości elektronicznej, czyli szyfrowane łącze SSL oraz KODy SMS. A jak sobie porównasz ich kursy z bankowymi, to od razu nabierzesz chęci na wymianę właśnie u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scenik
Tak, to standard:) Kantor internetowy jest zarówno usługą praktyczną jak i bezpieczną, a na ile korzystną można przeliczyć np. kalkulatorem walut w Pluskantor.pl. Symulacja przewalutowania jest jak najbardziej miarodajna ponieważ kursy są aktualizowane na bieżąco, a wymienić walutę można w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wissard91
Czy to zakupy czy np. urlopowe plany związane z wyjazdem za granicę, wolę walutę wymienić w kantorze online niżeli w banku czy też tradycyjnie w okienku. W ciągu kilku lat ani razu się tak nie zdarzyło aby Amronet nie oferował na tyle dobrego kursu żebym miała dylemat gdzie przewalutować pieniądze. Nawet przy tych małych wymianach waluty, właśnie związanych z zakupami jest sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garbatek
Ja sobie zawsze sprawdzam kurs przez kalkulator walutowy https://cinkciarz.pl/kantor/kalkulator-walutowy i porównuję w innych kantorach stacjonarnych. Zazwyczaj różnica w kursie jest na poziomie 1 grosza. Można też zaoszczędzić wymieniając przez transakcje społecznościowe, bo wtedy ustalasz kurs samodzielnie i nie masz opłat i prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trashka33
Tak, na Cinkciarzu te transakcje społecznościowe fajnie działają, bo sporo ludzi z tego korzysta. Sama tak kilka razy wymieniałam hajs i zawsze było taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adaria
Ja na Gieldawalut.com wymieniam zarówno społecznościowo jak i po kursie kantoru, zależnie od potrzeby, priorytetu szybkości zwłaszcza sama wybieram wariant przewalutowania. Dodam że kurs dostępny może o grosik od rynkowego się różni, także te szybkie transakcje również są bardzo oszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miilena27
Mowa o zakupach, a więc pojawia się wymóg sprawnej płatności, tym samym też błyskawicznego przewalutowania. Polecam zatem pluskantor.pl, na wymianę waluty się nie czeka tylko po prostu realizuje po takim kursie jaki widać, atrakcyjniejszym niż bankowy to jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×