Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baletka0202

adres zamieszkania a zameldowania

Polecane posty

Gość baletka0202

Mam pytanie natury technicznej :) Dostałam w spadku mieszkanie w innym mieście, w którym póki co mieszkać nie planuję, ale chciałabym jeden pokój wynająć, by spłacał się czynsz, z drugi zostawić dla siebie na czas okazjonalnych wizyt. Pomyślałam, że dobrze byłoby, aby w używanym mieszkaniu ktoś był zameldowany, dlatego chciałam zmienić swój adres zameldowania - i tu zaczynają się moje niewiadome. Które instytucje muszą posiadać mój adres zameldowania, a którym wystarczy tylko adres zamieszkania? Rozumiem, że dowód i prawo jazdy muszę zmienić, paszport też? Co z bankami, urzędami, operatorem komórki? Bo nadal chciałabym, aby wszelka korespondencja przychodziła na dotychczasowy adres, gdyż tu na stałe mieszkam. W jakiej kolejności trzeba by to załatwić? Z góry ogromnie dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w banku również musisz zmienić adres zameldowania, ale jako adres korespondencyjny możesz podać adres zamieszkania i wtedy korespondencja nadal będzie przychodzić tam, gdzie mieszkasz :) najpierw musisz się wymeldować z obecnego miejsca w urzędzie miasta, a później zameldować się w nowym miejscu, okazując świstek potwierdzający wymeldowanie. wtedy możesz też złożyć wnioski o nowy dowód i prawo jazdy w urzędzie "nowego" miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×