Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

15 miesieczne dziecko nie chce jesc

Polecane posty

Gość gość

Witam. Moj synek ma 15 miesiecy, wazy 12kg i ma okolo 82-84cm. Wiem ze zostane obrzucana za to co zaraz napisze ale od narodzin karmie go piersia. Od 5 miesiaca wprowadzalam mu nowe produkty, owoce, warzywa, zupki itp. Niestety moj synek nie chce jesc. Gotowalam mu zupki roznego rodzaju, kupywalam sloiczki ale zazwyczaj konczylo sie na kilku lyzeczkach. Od urodzenia nie toleruje mm. Probowałam mu podac Bebilon, Nan, Enfamil - nic z tego. Gdy probowalam mu podac kaszki Nestle na mleku modyfikowanym to pluje. Mam wrazenie ze nie podchodzi mu smak/zapach mm. Nie chcial rowniez smoka. W ciagu dnia bardzo malo je. Dla przykladu dzien dzisiejszy: 7:00 piers 10:00 - 3 gryzy kanapki 13:00 - piers (drzemka) 15:00 - 4 łyżeczki obiadku (ziemniaczki z mieskiem) 17:00 - 3 paluszki, kilka chrupkow (małe wielkosci fasoli) 19:00 - piers i przy piersi zasnal. Okolo 21 przebudzil sie i znowu szukal wiec piers, 22:30 to samo. W nocy jeszcze ze 3 razy sie obudzi na "mleko". Dzien wczorajszy: 8:00 - piers 10:30 - jajecznica (3-4 łyzeczki) 13:00 piers (drzemka) 16:00 - danie ze sloiczka (3-4 łyzeczki) 17:00 - 1/4 banana i 4 winogrona 19:00 piers 21:00 piers i zasnal. W nocy 4 razy sie budzil na "mleko" W ciagu dnia pije okolo 150ml czasmi 250ml (soki przecierowe albo woda). Maly jest bardzo zywy, sam juz chodzi, biega, ma pelno energii. Czasami mam wrazenie ze go nie dozywniam. 4 miesiace temu mial slabe wyniki. Niski poziom zelaza i wapna. Ale od tamtego momentu zaczal wiecej jesc "roznowsci". Za miesiac bedziemy powtarzac. Podaje mu rowniez banany, winogrona, gruszki, maliny oraz monte, danonki. Je czasami parowki cielece, jajecznice ale glowniekonczy sie na 2 gryzkach badz 2 lyzeczkach. Brak mi juz pomyslow co mam zrobic aby maly zaczal jesc. Czym go zachecic? Co podac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uwazam ze kobiety powinny karmic piersia. Po cos maja cycki i gruczoly mlekowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaimeolak
Hm... Ciezko! Twoje mleko nie jest juz tak pelnowartosciowe i musisz mu dostarczac witamin inna droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje wiem o tym ale przeciez nie bede mu na sile pchala do buzi. Czasami tez je kurczaka (bardzo lubi), indyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może to problemy trawienne, moj też nie jadł i w końcu trafiłam na trilac, który wyregulował pracę jelit. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast piersi podaj mu cos innego. Za duzo tego mleka, a za malo konkretow. Przetrzymaj go troche. W nocy juz nie powinien jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem ze nie powinien jesc juz w nocy ale przebudza sie i szuka, czasami szuka przez sen. Podaje mu butelke z piciem- czasami pomaga ale nie zawsze. W sumie to mu sie nie dziwie ze sie budzi bo kolacji praktycznie nie je. No dzis wyjatkowo zjadl na kolacje 2 kromeczki chleba z szyneczka ale i tak obudzil mi sie na "mleko" po okolo 2h od zasniecia. Kurcze nie wiem co mam robic... Chcialabym aby przesypial cale noce bo od pewnego czasu budzi sie tak czesto ze spi z nami w lozku. Nie mam sily wstawac po 10 razy w ciagu nocy. Czasami konczy jesc i po 5 minutach znow szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za czesto karmisz! Brzuch musi 3 godz odpocząć. Dziecko nawet nie zdazy poczuc glodu. A moze dajesz slodkie picie miedzy posilkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budzi sie, bo jest glodne. Dajcos konkretnego na kolacje, np kasze jaglana z prazonym jablkiem i rodzynkami. Zmiksowac ugotowana kasze, dodac jablko i sparzone, posiekane rodzyny. Wersja dla leniwcow, to kasza gotowa (np. nestle do r ozrabiania, lub hipp, kaszki na dbrnoc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te nestle, hippy na mleku modyfikowanym nie zdadza egzaminu bo nie lubi smaku/zapachu mm. A do picia najczesciej podaje mu Kubusia albo jakis sok pomaranczowy, multiwitamine dr.Witta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×