Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zdrowy obiad jak wygląda waszym zdaniem ?

Polecane posty

Gość gość

Proste pytanie jak wygląda "zdrowy" obiad wg was ? Podajcie konkretne przykłady dań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zupa warzywna z kasza jaglana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze świeżych produktów i dobrej jakości :) przykład ja bardzo często robię gołąbki kupuję świeżą kapustę odgotowuję liście, zaparzam ryż co sobotę mój ojciec przywozi swieżo zmielone mięso z przetwórstwa mięsnego w którym pracuje. robię i dusze w samowarze 2 godziny :) do tego sos który robię sama i mam pyszny obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do tego kapusta kiszona. jesli ktos musi popijać to świezym sokiem z marchwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mniej wp*****lać i szkoda czasu na jakieś gary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość powyżej - jeśli Ty wpierdzielasz zamiast jeść i masz gary zamiast garnków - to Twój problem. nie oceniaj innych swoją miarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowy obiad - ze zdrowych składników - jak ktoś już napisał i zdrowo przygotowany. np. filet ryby morskiej - sól, pieprz, cytryna, trochę oleju - upieczony z upieczonymi (ew wcześniej podgotowanymi w mundurkach) ziemniakami. do tego najlepiej jakieś kiszonki - kapusta kiszona, ogórki . Na wierzch sporo zielonej pietruszki lub koperku Zdrowe są zupy - szczególnie w naszym klimacie, ale nie na wywarach z kości z kostkami rosołowymi albo wegetą. Zupa na jarzynach to dobre źródło mikroelementów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie uczyli w szkole, ze talerz powinien byc kolorowy, np. ryz gotowany z gotowana piesia z kurczaka i kalafiorem na parze NIE, bo wszystko jest w jednym kolorze! Natomiast ziemniaki z wody, udko pieczone w piekarniku i zielona fasolka szparagowa do tego - TAK! Musi byc kolorowo na talerzu, nie tylko ze wzgledu na estetyke (jemy oczami :) ale tez dostarczamy organizmow roznorakich skladnikow odzywczych, witamin, mikroelementow. Jesli salatka z czerwona papryka, to nie dodawac do niej pomidora, tylko jakies inne zielone lub zolte warzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię np zapiekaną cukinię z mięsem mielonym i warzywami - dużo warzyw, pieczone a nie smażone w tłuszczu - wiec zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi z jakiegoś dokumentu na BBC na temat zdrowego żywienia zostało w głowie, że najważniejsze jest, żeby talerz nie był żółto-beżowo-brązowy, bo dieta oparta głównie na tych kolorach jest bardzo niezdrowa, powinien być jak najbardziej kolorowy najbardziej niezdrowe są obiady w stylu frytki i kotlet polane sosem i to koniec, na talerzu powinna być masa kolorowych produktów u mnie najczęściej połowę talerza zajmuje surówka z różnych sałat i innych warzyw, do tego są jeszcze jakieś warzywa na ciepło i albo mięso, czy ryba, albo kasza ze strączkami1 staram się nie smażyć, bo to podobno niezdrowe sałatki przyprawiam prostym sosem na bazie soku z cytryny i oliwy w zimie jemy sporo kiszonek często przed obiadem robię jeszcze sok z sezonowych warzyw i owoców, np. z jabłek, buraczków i marchewki i chyba to się sprawdza, bo rodzina wygląda dobrze, nikt nie ma nadwagi, nikt nie ma problemów ze zdrowiem, lekarz zawsze chwali nasze wyniki badań i już nie pamiętam, kiedy ostatnio któreś z nas chorowało, nawet na katar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie zdrowy znaczy zbilansowany, nie śmieciowy, nie z półproduktów. po prostu zwykły domowy obiad, np. udko kurczaka pieczone lub nawet i smażone, ziemniaki gotowane z koperkiem, dowolna surówka. minimalna ilość tłuszczu w diecie jest wskazana, choćby po to, by mogły się przyswoić witaminy rozpuszczalne w tych tłuszczach. także chipsy won, ale odrobina oleju, oliwy, trochę majonezu do kanapki od czasu do czasu plus mięso i ryby z tych tłustszych - to są zdrowe tłuszcze, potrzebne każdemu. no ale wiele osób uważa, że zdrowe są tylko niedoprawione warzywa, wychudzone na amen mięso, beztłuszczowe mleko. taak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym majonezem, to bym troch epolemizowala ale to fakt, ze spozywanie tluszczu jest potrzebne do przyswojenia witamin a tluste ryby, sa bardzo w jadlospisie wskazane ze wzgledu na zawarty w nich kwas omega3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo warzyw i ryba, raczej bez mięsa. Ja mocno ograniczyłam rodzinie wieprzowinę,drób też staram się rzadko gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majonez można robić w domu, ja od pewnego czasu nie kupuję majonezu bardzo łatwo go zrobić, wystarczy jajko (albo samo żółtko), trochę musztardy, soku z cytryny, sól, cukier i miksujemy to wszystko, jak się połączy dolewamy powoli olej nie przerywając miksowania serio, w 5 minut majonez jest gotowy i jest zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musi być prosty w przygotowaniu (bez długiej obróbki termicznej bo to pozbawia witamin). Im prostsze jedzenie -mniej przetworzone-tym zdrowsze. Nie używajmy sosów,zup z torebki ! Smażyć trzeba jak najmniej ewentualnie dusić lub piec w piekarniku. W miarę możliwości dużo surowych warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowie się ktoś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak najmniej tłuszczu,jak nawięcej warzyw, ryb,kasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym tłuszczem to jakiś przesąd, trzeba tylko uważać na niezdrowe kwasy tłuszczowe, a poza tym dlaczego mamy go generalnie ograniczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×