Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlug aliment.w chwili smierci dluznika na nikogo nie przechodzi

Polecane posty

Gość gość

Zauwazylam ze sieja tu falszywe info...Prosze doczytac albo isc do prawnika.Do zakladu karnego "tatus"pojdzie po to zeby sobie porozmyslal...:)Chociaz taka gnida poczuje ze nie jest bezkarna.Darujcie sobie czcze gadki i moralizatorski ton.A z naszych podatkow tacy i tak zyja,okradaja nie tylko swoje dzieci ale panstwo polskie.My odprowadzamy zaj wysokie podatki a oni pracujac na czarno maja sie jak paczki w masle.Jezeli ktoras sie na to godzi i godzi sie na okradanie swojego dziecka dziwna sprawa(chyba ze sama ma kasy mnostwo).Dlug nie przechodzi niestety na matke czy rodzine.Umiera dluznik znika dlug alimentacyjny i nikt nie jest nim obciazany a ze ktos pisze ze dzieci to najsmieszniejsze....ich pieniadze a maja je placic-komu,sobie?:) A dzieci z 2zwiazku sa od tego wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A słyszała ty o długu alimentacyjnym wobec FA? I uważasz że ten też na nikogo nie przechodzi? A jeśli dziedziczy nie tylko dziecko-wierzyciel, ale są też inni spadkobiercy? Pomyśl prosta kobieto, zanim zaczniesz pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko - pomyliły ci się pojęcia: obowiązek alimentacyjny i dług alimentacyjny. To dwa zupełnie różne pojęcia - prosta kobieto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pomylily i komentoeac nie bede "prosta kobieto".Dlug z FA byc moze bo panstwo polskie o siebie dba,jednak dlug u komornika ,dlug alimentacyjny na pewno nie.Wiem bo poinformowala mnie prawniczka.wpiszcie w net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe kobieto a zobacz co się stanie z długiem alimentacyjnym po śmierci dłużnika jeżeli uprawnieni do dziedziczenia po nim zapomną zrzec się spadku.......I nie p*****l głupot jeżeli zstępni nie odrzucą w porę spadku to ten dług dostaną w spadku,obojętnie czy fa jest wierzycielem czy ki diabeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to prawniczka z twojej wsi, to zapytaj ją co rozumie pod pojęciem: "dług u komornika"? p.s. Proste kobiety są zabawne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A żeby jeszcze bardziej zadziwić twoje proste oblicze, wyobraź sobie że wierzycielem alimentacyjnym nie musi wcale być spadkobierca. Dziwne, nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No moj ex ma dług wobec moich dzieci U KOMORNIKA bo ja z funduszu nigdy nie brałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musi ale w 95% jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No moj ex ma dług wobec moich dzieci U KOMORNIKA bo ja z funduszu nigdy nie brałam . To w razie co pilnuj by dzieci odrzuciły spadek i wnuki ewentualnie też,bo dostaną w spadku swój dług i koszty komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co najciekawsze , ex żadnego majątku nie wykazuje ale jedno co ma to wspólne nasze mieszkanie wiec jesli komornik miałby cos zając to je zajmie. I co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż. Nie zawsze potrafię zrozumieć proste wypowiedzi. Proszę jaśniej - dlaczegóż to "dług u komornika" ma nie podlegać dziedziczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"bo dostaną w spadku swój dług i koszty komornika." O! Kolejna inteligentna inaczej ;):);):) Wy tu jakieś zebranie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co najciekawsze , ex żadnego majątku nie wykazuje ale jedno co ma to wspólne nasze mieszkanie wiec jesli komornik miałby cos zając to je zajmie. I co wtedy? Może próbować zająć połowę należącą do niego być może nie zlicytuje natomiast kredytu pod hipotekę nie weźmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przypadku śmierci dłużnika alimentacyjnego wygasają z mocy prawa należności z tytułu świadczeń z funduszu alimentacyjnego wypłaconych osobie uprawnionej na podstawie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. W związku z powyższym w przypadku śmierci dłużnika alimentacyjnego wygasa obowiązek zwrotu należności zmarłego dłużnika wobec Skarbu Państwa z tytułu: wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego, wypłaconej zaliczki alimentacyjnej oraz należności likwidatora funduszu alimentacyjnego powstałe z tytułu świadczeń alimentacyjnych wypłaconych na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 1974 r. o funduszu alimentacyjnym. Natomiast zaległości alimentacyjne dłużnika wobec osób, na rzecz których zobowiązany był do alimentacji, narosłe do dnia śmierci dłużnika wchodzą w skład spadku jako długi spadkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli przyjmiesz ten dług ale zostanie on umorzony bo przeciez sam sobie nie musisz go spłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Co najciekawsze , ex żadnego majątku nie wykazuje ale jedno co ma to wspólne nasze mieszkanie wiec jesli komornik miałby cos zając to je zajmie. I co wtedy?" Komornik może prowadzić egzekucję WYŁĄCZNIE z tych elementów majątku dłużnika, które wskaże wierzyciel. mWięc jeśli nie zlecisz zajęcia mieszkania - to go nie może zająć. Ta prosta prawniczka z twojej wsi nie mówiła? ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama sobie nie ale komornik ze swoich procentów nie zrezygnuje/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jakieś wsi , nie myl mnie z autorka bo jestem kimś innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku dużych długów i wspólnego mieszkania może warto znieść współwłasność,wtedy sąd określa sposób spłaty i kwotę a dzieci lub matka jako przedstawiciel niech odrazu walą do komornika o zajęcie takiej spłaty na poczet długów alimentacyjnych.Po prostu przejęcie mieszkania za dług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jakich procentów? Wierzyciel w KAŻDEJ chwili może cofnąć zlecenie egzekucyjne. Czyli zwolnić komornika z roboty . Sorki za pomyłke - faktycznie wy tu zebranie macie i trudno odróżnić ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wina kafeterii ze kazdy jest "gość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak znieść współwłasność ? Kupiliśmy mieszkanie razem podczas trwania małżeństwa. Podziału majątku nie robiliśmy bo mieszkam z dziecmi w tym mieszkaniu a on gdzieś indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wnieść do sądu o zniesienie współwłasności mieszkania,bo dobrowolnie u notariusza to pewnie eks się nie zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej poradzić się w takim przypadku prawnika. I to takiego, który się specjalizuje w prawie spadkowym. Sama ostatnio szukałam porady na tej stronie: http://www.portalspadkowy.pl/category/podatki/co-i-gdzie-trzeba-zglosic-w-zwiazku-z-podatkiem-od-spadku-co-nalezy-zrobic-aby-nie-narazic-sie-na-niepotrzebne-koszty.html . Mój problem był co prawda trochę inny, ale sprawę załatwiłam, pozytywnie dla mnie, więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uprawniony do pobierania alimentów nie dziedziczy długów alimentacyjnych. Dziedziczy druga żona i dzieci z nowego związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×