Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nić

Jaki to gatunek Bonsai?

Polecane posty

Gość gość
stawiam na figowca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nić
Faktycznie, jak teraz wpisałam figowiec, niektóre wyglądają jak to moje drzewko :). A czy to drzewko, jeśli będzie dobrze pielęgnowane rozrośnie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ale na to potrzeba dużo czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nić
Aktualnie ma ok 30cm wysokości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nić
Mam nadzieję, że uda mi się o nie zadbać. Muszę się przyznać, że nie mam w ogóle kwiatów w domu, bo...no cóż nie chciało mi się nigdy o nie dbać.. Ale na tym drzewku mi zależy, bo jest dla mnie czymś innym niż kwiatek ;-). Takie nietypowe, fajne - choć dla niektórych na pewno coś, czym kompletnie nie ma się co podniecać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak mniej więcej Twoje drzewko ma ok. 2 lat. Więc na prawde rozrasta się wolno, ale taki urok karłowatych drzewek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nić
Wow! Dzięki za informację. Zafascynowało mnie to miniaturowe drzewko :). A po ile mniej więcej są takie drzewka? Pytam z czystej ciekawości i chęci odwdzięczenia się znajomemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy gdzie było kupione. Jeśli w jakimś sklepie typu OBI/Leroy merlin (czy jak to sie tam pisze) to ok. 30 pln, jeśli zaś zostało zakupione w szkółce to cena może być 2x wyższa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nić
OK :) Kurde jak uda mi się je dobrze uchować to chyba zrobię sobie dosłownie hodowlę ;). Widziałam nawet, że są nasiona. To dopiero musi być fajne tak patrzeć od podstaw jak rośnie! A Ty znasz się na tych drzewkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nić
Bo zauważyłam, że np dzisiaj spadło kilka zdrowych listków. I zerwałam jeden bo miał jakieś podejrzane plamki. Czy to normalne, że drzewko traci te listki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeczytałam, że Bonsai wygląda jak prawdziwe drzewko po ok 15 latach. Niesamowite. Zaczynam co nie to rozumieć i chyba powoli wiem na czym to polega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche się znam, mam 2 bonsai, ale Karmony. Drzewko może utracić pare listków, ale jeżeli ma plami to może być objaw,że zaczyna chorowac. Kiedy dostałaś to drzewko? Bonsai musi się zaklimatyzować i potrzebuje na to ok.2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzies przeczytałam żeby regularnie robić zdjęcia drzewku żeby widzieć jak rośnie. Fajny pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok to moje drzewko. Jakieś porady. Jest ono "zakopane w plastykowej doniczce z dziurkami na spodzie, a ta doniczka w taką jakby miseczkę, którą widać na zdjęciu. Może przesadzić go gdzieś indziej? Nie wiem. Wiem, marudzę, ale podjarałam się na prawdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na razie nie przesadzaj drzewka ani go nie przycinaj. Daj mu 2 tygodnie, podlewaj często (3 razy dziennie) w małych ilościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok :) A co to znaczy drutować? Jak to się robi? Ja chyba w sumie nie mam nawet czego jeszcze przycinać i "drutować"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drutowanie to owijanie specjalnego drucika wokół nowowyrośniętej gałązki i formowanie wedle uznania :) Twój figowiec jak na razie nie ma nowych odrostów, więc nie masz czego drutować ani przycinać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy te takie jakby małe guzki na pniu to są miejsca gdzie wyrosną nowe gałązki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
całkiem możliwe, chociaż kora figowca sama w sobie jest guzkowata i nierówna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, dziękuję za pomoc :) jeszcze ostatnie pytanie raczej śmieszne. Wyczytałam, żeby drzewku przywiązać czerwoną wstążeczkę żeby nikt go nie zauroczył. Wiem zabobon coś jak w przypadku noworodków. Tzn to nie było pytanie, raczej ciekawostka jaką znalazłam na necie ;). Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×