Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marzena777

Własny biznes w Norwegii i podatek

Polecane posty

Gość Marzena777

Myślę nad własną firmą w Norwegii, ale przeraża mnie kwestia podatków, VAT-u, faktur, ogólnie całej księgowości. Czy możecie coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borówka516
Mogę poradzić, żebyś zwróciła się do profesjonalistów. Osobiście polecam biuro rachunkowe Norwegia Consulting. Mąż ma własny biznes i bez ich pomocy nie wiem jak poradziłby sobie z tymi wszystkimi podatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena777
Mam jeszcze jeden problem. Dopiero uczę się norweskiego, znam kilka podstawowych zwrotów, czy byłby to duży problem? Dodam tylko, że płynnie mówię po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borówka516
Nie powinno to być problemem. W urzędzie/u lekarza masz prawo do tłumacza, a z resztą sobie raczej poradzisz, bo jak my wyjeżdżaliśmy do Norwegii, to języka nic nie znaliśmy, ale jakoś się dogadaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz ocenić czy bardziej będzie Ci się opłacało płacić podatki w Norwegii czy w Polsce. Osoby pracujące za granicą mają możliwość wyboru, gdzie chcą płacić. Ale gdzieś muszą rozliczyć się z tego podatku. Inaczej byłaby to praca na czarno, a to już nikomu się nie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marina881
w kwestii podatków zajrzyj tutaj: biuropodatkowemm.pl - mi bardzo pomogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregorryy
Też jestem zdania, że najlepiej sięgnąć po fachową pomoc. Ja też myslę o własnym biznesie, więc dzięki Marina za link. Zadzwonię sobie po kilka porad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×