Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zapalenie krtani u niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Czy u ktorejs z was niemowle mialo zapalenie krtani?? Obylo sie bez komplikacji? Bylismy wczoraj u lekarza. Zalecila syropek i cos do psikania na gardlo ze wzgledu na suchy kaszel. Dzis zero poprawy wiec szybko do lekarza. Diagnoza- zapalenie krtani. Antybiotyk i steryd przez 3 dni. Martwie sie strasznie. Ile trwa takie zapalenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka miała raz, dostała sterydy i antybiotyk, poprawa była juz po 1 dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje miały kilka razy i zazwyczaj po 1 dniu była poprawa. Do picia podawaj chłodne napoje, mogą być nawet z lodówki bo obkurczają opuchnięte gardło i łatwiej oddychać. A przy ataku duszności, które są zazwyczaj zaraz po zaśnięciu dziecka wieczorem nie bój się wyjść z dzieckiem na zewnątrz, bo chłodne powietrze ułatwia złapanie oddechu. W razie trudności z oddychaniem nie bójcie się jechać na pogotowie, tam po 1 zastrzyku dziecko w kilka chwil lepiej się poczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Steryd mala dostala ale antybiotyk juz zwymiotowala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja co dzieci kilka razy chorowały. Starsza na zapalenie krtani miała antybiotyk tylko raz, jak nie wiedzieliśmy co i jak z tą chorobą. To zwykle wirusówka i wystarczy podawanie leków na zmniejszenie opuchnięcia gardła. Niestety jak dziecko raz zachorowało to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie się to powtarzać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kurde:( i za kazdym razem antybiotyk? Podejrzewam ze to ja moglam corcie zarazic bo ostatnio sama mialam zapalenie krtani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapalenie krtani to masakra u małych dzieci niestety jak złapie raz to cholerstwo to i jeszcze parę razy do pewnego okresu zycia może mieć ,antybiotyk nie zawsze jest konieczny chyba że zawalone ma już gardło mocno zdarte i jest infekcja która niestety może się i przenieść na oskrzela .Najlepszy jest steryd bo duszność moze nastąpić w nocy wówczas jak mocno chwyci trzeba inhalować ,a tak zimne powietrze nie grzać w pokoju ,zimne ręczniki albo nawilżacz powietrza ale tez trzeba uważać aby nie zrobiło się z kolei za wilgotno bo to też rozmnaża bakterie i może dojść do zapalenia oskrzeli . W dzień robić inhalacje z soli fiz dodatkowo oklepywać plecki po nich z psikaczem uważać bo zbyt duża ilość powoduje skurcz ,wiotkość krtani gdzie u dzieci małych i jeszcze chorych na zapalenie krtani i tak ta krtań jest skurczona . Zwykle po 3 dniach powinna być poprawa ,bez nocnych ataków kaszlu i gorączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle produktu mozna tera kupic w polsce trzeba sie speszyc bo za komuny tego nie bylo 333 www.youtube.com/watch?v=hKlbr5Ip8nY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i trzeba bardzo uważać bo niekiedy mamy mają dziwny zwyczaj sprawdzania jedzenia dziecka to samą łyżką którą potem karmią dziecko albo cmokają w usta dziecko ,mamę może lekko pobolewać gardło co żaden sposób dla niej samej groźne nie jest a dziecko niestety dostaje zapalenia krtani .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolka
Z zapaleniem krtani trzeba postępować ostrożnie. Wydaje mi się, że lepiej niż szukać porad na forum, lepiej iść od razu do lekarza, żeby dziecko się nie męczyło. Mój Krzyś, przy czymś podobnym inhalował się budixonem neb. Lekarz tylko zwrócił uwagę, żeby maska nebulizatora była szczelna, bo inaczej lek nie zadziała za dobrze, bo się ulotni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Warto sobie poczytać parametry inhalatora Novama Familino Pro. Nam się sprawdza bezproblemowo, można inhalować przy górnych i dolnych drogach oddechowych. Akurat ten model jest w stanie wyprodukować cząstkę leku na tyle małą żeby dotarła też w dolne partie dróg a nie tylko do gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×