Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość w szoku jestem dosłownie

Czy ktoś remontował stary dom, cena architekta

Polecane posty

Gość w szoku jestem dosłownie

Tak jak w temacie: z racji, że sporo jest tutaj mlodych rodzin, które kupują domy, mieszkania, remontują, czy ktoś z Was może remontował stary dom? Dziś dostałam cene projektu przebudowy i cena mnie powaliła po prostu. Są dwie opcje: trybem pozwolenia na budowę (droższa) i druga trybem zmiany (tańsza). Ile np. placiłyscie za projekty od architekta...ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
no w porównaniu z gotowcami to na pewno musiała powalić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość696
Remontować to można bez projektu-tu pomalować, tam pomalować, zmienić płytki czy tapetę. Przebudowa zazwyczaj wiążę się nie tylko z sama branżą architektoniczną, ale w skład wchodzi również branża konstrukcyjna a przy konkretnych przebudowach także branże elektryczna i wod-kan. Więc co się dziwić, że skoro konkretniejsza przebudowa to konkretniejsza też cena, a bez wszystkich branż w takim wypadku pozwolenia na budowę nie dostaniesz. Śmieszne jest to, że w dzisiejszych czasach architekta, który bierze dużą odpowiedzialność za swoje projekty traktuje się jak jakiegoś parobka, co za pół darmo zrobi, a najlepiej żeby wolontariat prowadził. Psie pieniądze a użeranie się z urzędasami i fanaberiami klientów - bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
napisz ile Ci wyszło za m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w szoku jestem dosłownie
prosze bardzo ceny: w odniesieniu do wypowiedzi o architekcie parobku dom ok. 250 m2 przebudowa dotyczy wnętrza domu plus przebudowy ganku. 1/tryb pozwolenia na budowe ok.32 000pln (projekty) 2/tryb zmiany 7.500 pln (tu myślę, że nie ma tragedii ale chciałabym mieć info o kimś, kto też zmieniał wnetrze domu) niestety poprzedni właściciele tak własnie przebudowywali dom, jak im sie podobalo, tu drzwi przesuneli, tu okno dodali, i w końcu jest mały koszmarek np. korytarz zamienili w łazienkę, co powoduje, że mam łazienke 2 m szeroką i 6 m długą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama777
Dobre ceny mają w Architetto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My remontowaliśmy stary dom, który częściowo dostaliśmy w spadku, a częściowo kupiliśmy (spłata członków todziny). Totalna porażka, z przebudową i remontem generalnym wyszło tyle, że lepiej było budować od nowa. Nie jesteś wtedy uzależniona od już wybudiwanych ponieszczen wg starego typu i planujesz wszystko po swojemu. Nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to masz cenę pracy architekta? ja buduję nowy dom, zapłaciłam 4500 za projekt uzgadniany ze mną i opiekę kierowniczą. Koleżanka robiła przebudowę domu (podniesienie ściany kolankowej, nowe pomieszczenia na poddaszu, dobudowane pomieszczenie na altanie i co za tym idzie- zupełnie inny dach) i zapłaciła ok. 4000, nie pamiętam dokłądnie, również miała opiekę kierownika i on załatwiał wszystko w urzędach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście koszta zawsze zależą od projektu i wielkości domu. Odziedziczyłam posiadłość po babci i postanowiłam ją wyremontować po czym się do niej wprowadzić. :) Wynajęłam biuro architektoniczne http://mwh.com.pl/ , projekt niesamowicie mi się podoba - obecnie dom jest w fazie remontu i jestem pewna, że wyjdzie z tego coś świetnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas cena tez wynisla za to cos koło 4,5 tysiaca. Niektórzy mowili ze się nie oplaca ale ten dom naprawde bardzo mi się podoba i w sumie dobrze kojarzy bo dostaliśmy go w spadku. Jak na razie korzytalismy w usług remontowych tej firmy http://koparkoladowarka.ostroleka.pl/. A wykonczeniowke chyba zrobimy sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam zaadaptować duży strych w starej kamienicy. Ceny projektów były rożne, różniste. Zaczęłam od "znajomych" architektów, poropozycje były 12 tys. 10 tys. na szczęście znalazłam panią pasjonatkę, która wykłada na Architekturze i zrobiła mi projekt za 4,5tys i było jej trochę głupio ze za drogo bierze !?!?!?! Powodzenia i duzo szczęścia w wyborze ludzi do współpracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moi rodzice robili coś takiego ale bardzo dawno więc nie orientuje si e w cenie. wnętrza na strychu sa bardzo fajnie, zwłaszcza na sypilanie i garberobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się. Ogólnie, to projekt przebudowy czy aranżacji wnętrz to poważna sprawa, bo to inwestycja na lata. U nas takim projektem zajmował się ten architekt Marcin Głuchowski http://www.marcingluchowski.pl/ z Krakowa i jesteśmy bardzo zadowoleni. Już nawet nie chodzi o przsytepną cenę, ale przede wszystkim o to , ze mamy teraz bardzo funkcjonalnie urządzone mieszkanie, wcześniej pomieszczenia były Malo ustawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maurcyjka
No trudno jest naprawdę odpowiedzidć na takie pytanie - wszystko zalezy od architekta, od przestrzeni, jaką chcemy remontować - ja polecam DD PROJEKT (http://ddprojekt.pl) - bardzo dobra i niedroga firma zajmująca się i projektami i wykonaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się zgłosiłam do firmy budowlanej http://spec-bud.com.pl/ by wzmocnili konstrukcję, uszczelinili ściany itp. efekt jest bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola 35
Mam dom z 1964 roku typu klocek w kształcie buta.Chcę nadbudować 2 pokoje na tarasie ( przód buta ), zrobić dach i powiększyć nieco podest przy wejściu ( przebudowa schodów ).Projektant zrobił inwentaryzację i plan, wszystko załatwiał sam w urzędach, zapłaciłam na koniec 4900 zł ( ale w trakcie jeszcze 900 zł oraz 500 zł geologowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziwcie się, że cena remontu starego domu jest wysoka, jeżeli potrzeba wykonać remont generalny. Duża powierzchnia, przestarzałe technologie i instalacje, duża powierzchnia, a projekt też kosztuje nie mało. Polecam rzucić okiem na ten artykuł http://weneo.pl/sprawna-przebudowa-domu-drewnianego/ a wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariando7
Taki projekt może trochę kosztować więc lepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Od siebie polecam Ci panią Iwonę z firmy Terczyńska Design - świetni ludzie doświadczeni architekci. Każdy szczegół na pewno będzie brany pod uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podjęliśmy się takiego projektu z firmą www.jumar2.com.pl która specjalizuje się w modernizacjach powierzchni biurowych i tak oto ze starego mieszkania w kamienicy stworzyliśmy nowoczesne biuro dla agencji interaktywnej. To cieszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chciałam dobudowac ganek zmienić konstrukcje dachu itp. 15 tys zdecydowalismy ze zaadaptujemy tylko poddasze trudno będzie ciasnej. Dom ok 120 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość premix
Ja rownież korzystałem z oferty firmy http://terczynskadesign.pl/ i jesli chodzi o mnie to projekt byl indywidualny i sie bez problemu z pania Iwona dogadalem. Wiele czynnikow jest branych pod uwage takze najlepiej samemu zadzwonic i sie dowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Projekt domu 12 000 zl a wnętrza ok 6000 zl. Robiliśmy projekt wnętrz w tylko dolu i wszystkich łazienek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira

Polecam tu skorzystać z usług biura projektowego. Ja współpracowałam z www.uslugiprojektowezyrardow.pl/. Są naprawdę pomysłowi i z oddaniem wykonują zlecenia. Widać, że praca to ich konik, pasja. Fajnie się z takimi ludźmi współpracuje. Efekt jest rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×