Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ślub konkordatowy! Pytanie!

Polecane posty

Gość gość

Witam, bierzemy z narzeczonym za niedługo ślub konkordatowy, oczywiście wiem, że musimy się udać do urzędu, ale w moim urzędzie baby nigdy nie ma tam gdzie być powinna. Byliśmy już 4 razy, a to urlop, a to wyszła, a to wybory, a to będzie po 15, ale kasa do 15 itd. No i już zaczyna mnie to powoli wku.... Chciałam się zapytać czy możemy załatwić to w obojętnie jakim urzędzie? Czy ma to jakieś znaczenie gdzie będzie się odbywał ślub. (tak, wiem, że trzeba akty urodzenia ^^) Czy np. ja mogę być z Warszawy, narzeczony z Krakowa, załatwić w urzędzie w Poznaniu, a kościół mieć w Gdańsku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co Ci dziewczyno chodzi?!1 Chyba piszesz o ślubie cywilnym. Ślub konkordatowy to ślub kościelny, katolicki zawierany w kościele i jest on jednocześnie ślubem "cywilnym" bo po zawarciu przysięgi w kościele przed Bogiem zostawia aię akty urodzenia i inne papiery i ksiądz, przekazuje je do urzędu i para nie musi zawierać już slubu cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość wyżej co za bzdury piszesz. ślub konkordatowy załatwia się w urzędzie. po ślubie ksiądz daje dokumenty które należy zanieść do urzędu w ciągu chyba 5 dni. jeśli się nie zniesie to ślub jest nieważny (cywila część) i trzeba brać ślub w urzędzie. idźcie najlepiej rano i czekajcie aż się baba zjawi. macie jakieś inne wyjście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×