Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Jakie jest wasze zdanie na temat ruchów neopoganskich?

Polecane posty

Moje jest pozytywne, powiem krótko, bo już kiedyś sie rozpisywałam o tym na milion zdań a teraz mi sie nie chce - jeśli już religia i tradycja musi istniec, to wole naszą rodzimą - słowiańska, albo chociaż pochodzącą z europy, np. nordycką niż pustynną żydowską wiare, jaką jest chrzescijanstwo. Nawet mam Mjolnir jako wisiorek :) A wy co o tym sadzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę Kasiu, że oni niestety nic o tym nie sądzą, bo się tym nie interesują. Boga katolickiego uważają za dobro jedyne, albo nie wierzą wcale i nie włączą myślenia, że ten bóg to tylko jeden z wielu, jaki może istnieć. Osobiście pogaństwem interesuję się bardzo, uważam, że to chore by nie interesować się własnymi korzeniami tylko przyjmować ślepo wiarę innych. Katolicyzm nie jest nasz, ale cóż, mało kogo to obchodzi. Ja mam kontakt duchowy z jednym ze słowiańskich bogów, czuję jego opiekę i z nim rozmawiam, jego proszę o pomoc i jemu dziękuje za wszystko. W realu nawet nie próbuję komukolwiek o tym powiedzieć, bo kończy się to zrobieniem wielkich oczu i przyklejenie do mnie łatki chorej psychicznie. Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie samo jak o każdej innej religii. Mają dzieciaki zabawę i "fajne" coś do wierzenia. Czy to nazwiesz jahwe, odyn czy jezus mnie jest wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Disco kochanek Kasiszatanistki
Kocham, kocham tylko w nas wierze Chce być z Toba do końca naszych dni :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z 18.04 Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Też się bardzo interesuję prastarymi nurtami wierzeniowymi. Którego z Bogów masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyny słuszny Bóg to Bóg slonca Ra, dla Piastów tylko oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z naukowego punktu widzenia kult obrządków pogańskich to fajna ciekawa sprawa - religie nordyckie,słowiańskie są bardzo ciekawe, każdy wierzy w to co mu wygodnie wiec co komu do tego. Od siebie dodam że mnie bardziej fascynuje buddyzm i inne religie dalekowschodnie, ale samo chrześcijaństwo z naukowego punktu widzenia również jest ciekawą wiarą. Zaznaczam z ?naukowego" bo można się religią interesować, jej genezą, nauką,pochodzeniem ale nie być jej wyznawcą. Otwórz się na inne religie, nie musisz ich wyznawać ale odnoszę wrażenie że dyskwalifikujesz katolicyzm choćby dlatego że przechodzisz burzliwą fazę młodzieńczego buntu i lubisz podważać tzw. ogólnie przyjęte autorytety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie, że są beznadziejne. Czczenie jakiegoś peruna czy innych bożków, zero głębszego przesłania, w dodatku nudna i nieciekawa w porównaniu do mitologii innych krajów. Wolę buddyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ruchy neopogańskie są ultraprawicowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
generalnie aczkolwiek rzecz ujmując Kasiu nie mam nic przeciwko wszelkim ruchom zwłaszcza Kobiet. byleby były rytmiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hah wielu nacjoli/rasistów jakich znam jest poganami właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie to niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×