Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćnaforum

kontakty z dzieckiem

Polecane posty

Gość gośćnaforum

witam. na początku proszę o opinię - poradę a nie obelgi . jestem w trakcie sprawy rozwodowej , mam trzyletnie dziecko które mieszka z matką i jej kochankiem. mam ustalone przez sąd kontakty, lecz żona olewa to i nie daje mi dziecka od pół roku.... na rozprawę o ukaranie nie wstawiła się , dostała nadzór kuratora ale jego też nie wpuszcza od 3 miesięcy . kolejna rozprawa końcem stycznia... moje pytanie : czy po długim braku spotkań z dzieckiem ilość kontaktów może się zmienić ? czy realne jest to że będę mógł widzieć dziecko tylko w obecności mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
niestety to realny scenariusz,sama jestem po rozwodzie ale nie mogę pojąć jak mozna nie dopuszczać ojca do dziecka (chyba że ten ojciec to potwór). Bierz dobrego papugę i powodzenia ! Sam nie dasz rady ,trzeba papugi z szerokimi barami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnaforum
dzieckiem zajmowałem się dobrze , nie było sytuacji aby nie chciał jechać do mnie .... adwokata mam dobrego wygrał dla mnie sprawę rozwodową, oraz wyegzekwował mega kontakty z dzieckiem, ale ona odwołuje się od wszystkiego... alimentów małych nie mam ale to dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz zostawić dziecka z taką matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystąp o następujące rzeczy: - ukaranie matki karą grzywny za UPORCZYWE nie wywiązywanie się z obowiązków nałożonych przez Sąd, - założenie sprawy o przemoc wobec dziecka oraz wobec Ciebie - ograniczanie kontaktu z osobami bliskimi jest PRZEMOCĄ PSYCHICZNĄ (w rozumieniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: Przemoc w rodzinie – to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania lub zaniechania osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające Cię do zachowań wbrew Twej woli, w szczególności narażające Cię na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające Twoja godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na Twoim zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Przemoc psychiczna, np. obrażanie, wyzywanie, wyśmiewanie, szydzenie, okazywanie braku szacunku, poniżanie w obecności innych osób, kontrolowanie i ograniczanie kontaktu z bliskimi, poddawanie stałej krytyce.), - ustalenie miejsca zamieszkania dziecka z Tobą, - zabezpieczenie miejsca pobytu dziecka przy Tobie na czas postępowania, - badania przez BIEGŁEGO PSYCHOLOGA z Instytutu Naukowego (NIGDY nie zgadzaj się na badania w RODK, bo zrobią z Ciebie zwyrodnialca, Prokuratura Generalna orzekła, że RODK nie ma uprawnień do takich badań, znajdź w internecie pismo na ten temat i w razie czego powołuj się na nie, odmawiaj udziału, żądaj badań przez pracownika z Instytutu Naukowego), - wizyty kuratora u Ciebie w domu w czasie pobytu dziecka w celu weryfikacji w jaki sposób zajmujesz się swoim dzieckiem (żeby nie było potem argumentu, że nie potrafisz!) - żądaj ograniczenia praw rodzicielskich matce i powierzenia dziecka Tobie z prawe matki do szerokich kontaktów z dzieckiem, podkreślając, że jesteś świadom jak ważne są dla harmonijnego rozwoju dziecka szerokie kontakty z matką, ABSOLUTNIE NIE WNOŚ o opiekę wspólną, ponieważ jeśli matka się nie zgodzi (a nie zgodzi się), zostanie Tobie ograniczona władza z art. 107 krio. Nie wiem jakie były Twoje wnioski w pozwie/odpowiedzi na pozew, ale napisz pismo, że w związku z zachowaniem żony jesteś zmuszony zmienić swoje stanowisko i wnosisz o powyższe, gdyż postępowanie matki godzi w prawa dziecka wynikające z przepisów prawa polskiego oraz międzynarodowego oraz konstytucyjne prawa rodzica. Podkreślaj, że chcesz się dogadać, napisz plan wychowawczy (znajdziesz wzory w internecie), wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru do matki dziecka oraz załącz do wniosku do sądu. Przygotuj się na pytania o to, czy potrafisz ugotować, ubrać dziecko, czy wiesz co ono lubi, itd. Jeśli tego wszystkiego nie zrobisz, nie masz już dziecka, a jedynie kredyt na 23 kolejne lata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę się martwic, ale trzyletnie dziecko mogło już o tobie zapomnieć i badania u psychologa mogą nie wyjśc po twojej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnaforum
gość 2014.12.11 zrobiłem wszystko o czym piszesz!! tyle że sprawa rozwodowa blokuje sprawę o ukaranie bo to inny sąd prowadzi... na pierwszą sprawę o ukaranie nie wstawiła się . gość 2014.12.11 zdaję sobie z tego sprawę . tyle że sam strzeliłem sobie w plecy zakładając "mojej" sprawę karną , podczas której nie mogę się zbliżać do mamy dziecka poza terminami w czasie spotkań z dzieckiem, a wtedy ona nie wychodzi wcale z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×